Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 5. 2010 10:28

SCobra píše:Sasakr: Co měl jiného dělat? Třeba ovlivňovat politické dění z exilu. Jo, ty vlastně naivně věříš, že někteří lidé šli do strany proto, aby jí rozvraceli zevnitř...

A co si myslíš ty? Že všichni lidi ve straně byli zapřísáhlí komunisté věřící leninskému učení?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 5. 2010 11:07

SCobra píše:No jo, takže jako před tím :-) Reforma jako svině :-)

No když to bereš takhle, tak je diskuze bezpředmětná... :-(
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 26. 5. 2010 11:07

Vy = Ti, kteří říkají, že ODS žádnou reformu nepřinesla
Třeba ty, Cobro, jsi pravil, že do reforem se ani ČSSD ani ODS nechce. ODS se do reforem chce. Má plány. Ale to prostě nemůže v životě projít, když je vypískají jak občané, kteří nechtějí dávat svoje peníze státu, ale na Haiti je pošlou s radostí, tak s jejich podporou opozice. Jednoduše to prostě nejde udělat za pár měsíců, ale když už ta reforma je, hned na ní lidé nadávají. Češi na ní nadávají. "Musíme dát třicet korun u lékaře..." Jo, mně to taky *****, když jsem na to zapomněl a na alergu na kontrole mi změřila tlak a řekla si o tři pětky a já měl v kapse jen litra.
:)



Marcel: Jo, ale platím nájem v Liberci, kolej v Praze, musím se nějak živit, dohromady mám jen "bytovný" náklady 5,5 tisíce. A tak musím makat aspoň 80 hodin měsíčně, který nemám, abych si vydělal 6,5 tisíce. A že by mi stát nějak pomohl? Sedmi stovkami měsíčně. K smíchu. Prachy se dávaj úplně jinejm a zbytečnejm lidem. Tak mi tu prosímtě nemektej, že jsem mladej a zdravej a bezdětnej.
(pro pro vaší informaci - ne, nebydlím s rodičema, rodiče mi nic neposílaj; i kdyby na to měli, nic by mi neposlali)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 26. 5. 2010 11:12

jezek píše:Zdravotnická reforma byla určena doktorům, aby se jejich zvýšení platů nemuselo sponzorovat ze státního rozpočtu a z tohodle hlediska jsem to jenom uvítal.
K tomu vypískání...ano, bohužel byla vypískána. Žádná pozitivní změna nelze provést za 1 volební období (proto se třeba v Anglii, pokud vyhraje jiná strana, udrží 2 volební období, aby to bylo poznat). Samozřejmě zadlužit stát a dopadnout jako Řecko umí každý i za půl roku, což nás nejspíš čeká :-(

jezek píše:Ne, teď se sponzoruje námi. A klidně bych to sponzoroval ještě víc.

Ano, oblíbená fráze, že na zdraví je potřeba připlatit a podobně. Jestli se nepletu, zdravotní platí každý pracující. Důchodci platili také. Potažmo nevidím rozdíl mezi chováním zdr. personálu před poplatky a nyní. Krom jediného, 30 Kč by nejradši vybírali i za telefonické objednání... Nicméně, a říkal jsem to i autorovi zdr. reformy, 30 Kč je relativní částka. Pro nezaměstnanou matku samoživitelku jeden z hřebíků, pro platově požehnanější pakatel. Navíc nesouhlasím s vybíráním jakékoliv částky v ordinacích. Proč to neproúčtují a jednou za 1/4 roku (např.) nepřihjde složenka? Takhle je v tom chaos a kdo z nás se bude dohadovat s doktorem, co ho léčí? Nejde o peníz ale princip. Spoluúčast podle K9 (!) je pro řdu lidí v podstatě likvidační. To samé 3 dny neschopnosti zadara. Když dostanu chřipku jak nohu na neschopenku nepůjdu, dokud se dobelhám do práce. Jde skoro o čtvrtinu měsíčního platu při týdenní neschopence.Dovolenou už třeba nemám... Jako, reforma zdravotnictví není rovná čára.
Příklad. Matka cca 4 měs. nechodí. Potřebuji vozík. Ten nedostanu protože je potřeba rozhodnout, kdo ji bude léčit, neurolog, chirurg, ortoped. 4 měsíce ji vozím po vyšetřeních a vozík (bez kterého ji prostě do ordinace nedostanu) si půjčuji od známých. V každé ordinaci platím 30 Kč (opakovaně), je to sice nesmysl ale platím, protože nemám na výběr lékaře (tedy jiného) leda cca 40-50 km jezdit jinam, což v jejím stavu dost dobře nelze. Do nemocnice (aby se vyšetření udělala podle potřeby a v klidu) ji nevezmou bo nejsou lůžka a nevyplatí se to bodově. Nejbližší nemocnici zlikvidovala ODS-privatizace, teď se težce ( zásluhou KSČM a ČSSD) znovu dává dohromady, bo firma co ji koupila za pakatel z toho udělala LDN. Donedávna nefungovala ani základní ambulance cukrovkářů. Dojíždějte se silnou cukrovkou 40-50 km ... Zvlášť když jste v důchodu a autobusy v podstatě nejezdí, v jiných nemocnicích vás berou jako kus hadru protože jim tam náhle spadl celý region a nemají kapacity na ošetření, vyšetření.

nekoukejte na to podle toho, že ve Vašem městě máte možnost výběru ! Nekoukejte na to podle svého průměrného, nadprůměrného příjmu!


Lidé, kteří jsou na tom příjmově hůře jsou biti na všech stranách. Dokud je jeden zdravý, má práci, je relativně v pohodě... Jako plakátu ODS s těmi třemi Budulínky a slovy, že Paroubek je živí, se usmívám. Je to extrém, i když asi oblíbený ale jak ve z dravotnictví tak v sociální sféře jsou nedokonalé regulační a kontrolní mechanismy. Pokud je domácnost ve svrabu a hodlám šetřit asi obejdu kouhoutky s vodou jestli nekapou, uberu žárovky, nahodím zářivky, prostě zkontroluji co je kde zbytečné ale až tak neomezí její provoz. Je zajímavé, že teprve teď se přichází na to, že pokud podnikatel háže do odpisu PC, musí doložit i regulérnost OS. Najednou se zjišťuje, že je dobré kontrolovat i menší podnikatele. Osobně si myslím, že peněz se vybírá dost. Ale je potřeba ucpat díry, kterými tečou pryč. Víme, jak se obchoduje s účtenkamy za PHM, daňovými doklady. Švarc systém. Tady je podvádět berňák normální jenže, podvedu, přijdou na to a už bych si neměl "škrtnout", tady prostě založím novou firmu...

Stejně tak představa, že daňové ulehčení vytvoří/zachová pracovní místa je blbost. Sám jsem při nezaměstnanosti vyběhal na sebe dotace ve výši měsíčního platu (plus zákonné odvody) na dobu jednoho roku. Každý zaměstnavatel mi řekl, že ho to v podstatě nezajímá. Protože díky krizi přitáhl stávající zaměstnance k nižšímu platu a vyššímu výkonu. Jeví se to hezky ale podle rovnice raději budu dělat za méně a více, než být nezaměstnaný je to také pro některé z nás velmi omezující až likvidační.

Pořád tu připomínám, zkuste uvažovat ne podle své současné situace ale podle lidí, kteří jsou spluobčané. Pokud je důchodce zdravý (aspoň trochu) je relativně za vodou ale pokud je nemocný, sám, na venkově, je v troubě. Stejně většina samoživitelek.


Proti odvodům, spoluúčasti a daním v podstatě nic nemám ale někteří z nás si nemohou dovolit ani falešné zuby... Zpřísnit kontrolu a zamezit zneužívání, to je to, co by se mělo řešit. Ne navyšovat daně, a poplatky. Je to na déle. I když ... Julínka jsem také nepřesvědčil ... ;)
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 5. 2010 11:12

Sasakr: Ne, to si nemyslím. Ale rozhodně to, kromě několika málo případů, nebyli odpůrci režimu - buď jim to bylo jedno a nebo s tou ideologií souhlasili.

Ježek: A jak to mám brát? :-) Před tím se platilo doktorům ze státního rozpočtu, dneska jim platí zdravotní pojišťovny. Ale já pořád platím zdravotní pojištění státu. Takže je to úplně to stejné. ZP si sice ohlídají doktory, ale moje peníze nehlídá nikdo. To je jako s těmi nemocnicemi - změnil se majitel, ale jinak všechno zůstalo při starém.

Chemist: Je rozdíl, když někdo slibuje reformy a když je pak dělá. Zatím se dělaly jen reformy, které "obyčejné lidi" moc nebolely a vlastně vůbec nic nezměnily. Ale do reforem, které se dotknou citelně i "obyčejných lidí" se nikomu nechce. To je prostě fakt. Protože budou řvát, jako řvaly, když se zavedlo těch 30 Kč (ten poplatek by mimochodem potřeboval trochu promyslet).
Naposledy upravil SCobra dne 26. 5. 2010 11:23, celkově upraveno 2
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 5. 2010 11:20

2Doktor: To, co píšeš o zdravotnictví je důsledek chování lidí. Předně, matka na mateřské neplatí. Za dítě taky neplatíš, takže tohle je úplně mimo. Co se týče nezaměstnaných je to zase problém toho, že někdo to zneužívá, někdo ne. Bohužel na to zase doplatí ti, co to zneužívat nechtějí. Důchodcům bych to odpustil, to je jedna věc, se kterou nesouhlasím a pak vybírání za recept. S tím nesouhlasím vůbec.
Plošné placení sploženkou je blbost. 1) vzrostou výdaje za úředníka, co bude složenky zasílat, 2) poštovné za složenku + tisk samotné složenky, 3) jak na tom budou ti, co už 3 roky nebyli u doktora, aby platili taky? To už odporuje Tvým názorům ;-) S cukrovkou se moc neochomýtej, zrovna já jsem docela těžký cukrovkář a že bych zaznamenal nějaké problémy... :hm:
Jinak k problému ve své podstatě: U nás bylo vždycky zdravotnictví zadarmo. Před komunisty a každý věděl, že zavolat si doktora něco stojí. Proč nám to taď vadí... Chcete se mít dobře, třeba jako na západ od nás, ale tam mají ještě vyšší poplatky za všechno.

2CSobra: protože to bereš jako jedny peníze. Ze zdravotního platíš postiženým občanům pomůcky (obrazně řečeno). Kdežto tím, co dáš doktorovi do ruky, tím přispíváš přímo na sebe. Osobně bych raději i odstupňované platby a klidně bych dával za návštěvu 100,- a měl třeba nižší nebo žádné platby za léky atp., když chceš dávat málo, tak budeš mít některé věci hradit nárazově atp.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 5. 2010 11:26

Jo, to taky chci... Nepotřebuju platit za doktora paušálně, protože k němu skoro nechodím... Radši bych si platil individuální komerční zdravotní pojištění, to by mi pokrylo náklady na lékaře a ještě bych ušetřil. Proč bych měl platit doktora někomu cizímu. Ale budiž, pokud si ten cizí platí zdravotní pojištění taky, jsem ochoten to tolerovat, jenže jsou lidi, kteří si žádné neplatí, ať už jsou to cizinci nebo třeba bezdomovci a cikáni.

Přitom by stačilo mít možnost doložit na finančáku potvrzení, že si platím zdravotní pojištění komerční a mohl bych mít třeba nárok na odpisy z daní. Nebo třeba nárok na neplacení státního zdravotního pojištění vůbec.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 5. 2010 11:50

Jo, s tímhle bych souhlasil taky.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 5. 2010 11:59

Jenže tohle řešení se vládě nehodí, protože by snížilo příjem do státního rozpočtu. A že by taky snížilo výdaje, to zase nevidím lidi.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 5. 2010 12:31

SCobra píše:Sasakr: Ne, to si nemyslím. Ale rozhodně to, kromě několika málo případů, nebyli odpůrci režimu - buď jim to bylo jedno a nebo s tou ideologií souhlasili.

Tak ono odpůrců režimu v řadách běžných občanů zas tolik nebylo, přeci jen že by si měl průměrnej občan na co stěžovat, to moc ne.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 26. 5. 2010 12:59

jezek píše: Důchodcům bych to odpustil, to je jedna věc, se kterou nesouhlasím a pak vybírání za recept.

Důchodcům budiž, ale poplatek za recept zase zrušil to, že si spousta lidí nechávala psát Paralen - aspoň podle toho, co jsem vypozoroval třeba u prarodičů.

Každopádně těm, kteří se ohánějí tím, že celý život platí zdravotní pojištění - za dva týdny na ARO jsou ty celoživotní úspory a placení pryč. Já jen, ať se ví - podle mě je o dost lepší zaplatit si za chřipku, než se pak muset doprošovat u jiných věcí (viz. ty vozíky, rakovina apod.)

Stejně tak je ve zdravotnictví strašně debilní, že si člověk nemůže připlatit za lepší náhradu, např. u kloubů - ta horší je hrazená ze zdravotního pojištění, přičemž lepší se oficiálně nedává, protože ji pojišťovna neproplatí => logicky bych si za něco takového i připlatil, pokud na to mám. Jenže ono to nejde, takže se to dělá tak, že dotyčný dá nemocnici 10x větší sponzorský dar a hle, už to jde. Debilní, nemyslíte?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 5. 2010 13:02

Co se týče poplatků u doktora, kam ty prachy vlastně jdou? To přeci zůstává doktorům ne? Alespoň známá doktorka mi to říkala. :hm
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 26. 5. 2010 13:04

Jo, prozatím to zůstává doktorům, plán byl, že podle osvědčení systému se pak bude část jejich platů financovat z tohoto => budou peníze na jiné věci.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 26. 5. 2010 13:17

Sasakr píše:
SCobra píše:Sasakr: Ne, to si nemyslím. Ale rozhodně to, kromě několika málo případů, nebyli odpůrci režimu - buď jim to bylo jedno a nebo s tou ideologií souhlasili.

Tak ono odpůrců režimu v řadách běžných občanů zas tolik nebylo, přeci jen že by si měl průměrnej občan na co stěžovat, to moc ne.


WAT???!!!
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 26. 5. 2010 14:56

pipin: Takže Paroubek nebyl člen KSČ. Kdy byl Klaus v zahraničí je absolutně bezpředmětné..bylo to za doby komunismu a každý kdo v té době žil, tak moc dobře ví kdo se kam mohl dostat a kdo neměl nárok. A kdo se v té době dostal do banky, to si taky každý umí představit.
Co se týký vyrovnaného státního rozpočtu...
Tady by to bylo na delší povídání, ale nějak ani nemám chuť to tu moc probírat, takže ve stručnosti. PRIVATIZACE. ODS zprivatizovala co mohla..ČSSD přebrala "rozprodanou" rebubliku a už nebylo kde brát peníze. Nebylo moc co rozprodávat. Ono se snadno hospodaří vyrovnaně, když je z čeho brát. Jenže tohle si málokdo uvědomuje.
A druhá věc je ta, že já se komunistů nebojím. Proč bych se jich měl bát? n si fakt někdo myslí, že by se vrátilo to, co bylo před '89??? Naše republika chtěla změnu(1968), leč nás brzdilo Rusko. Rusko už je dnes úplně jinde...a navíc je ve světě taková ekonomická a vojenská situace, že to co bylo by se vrátit nemohlo, i kdyby komunisté chtěli(jenže jim současná situace vyhovuje).

A co se mi nelíbí ani na levici ani na pravici...
Důchody. Důchodce má svůj vlastní příjem(důchod). Na ten důchod jim platíme my(výdělečně činní). Potom jim ještě platíme na zdravotnictví atd. atd. Proč nemůže důchodce ze svého důchodu platit sociální a zdravotní pojištění? A takových drobností je více.

Lidi by měli přemýšlet a udělat si vlastní názor. Přebírat hesla jako "KSČSSD", ""chcete aby se vše vrátilo, "pod Paroubkem dopadneme jako Řecko" je velmi jednoduché.
Ale vzpomenout si jaká byla nezaměstnanost, jaký byl ekonomický růst, co a kdy se privatizovalo, to už je moc náročné.....
beat
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků