Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Banny 27. 5. 2010 19:16

sasakr, nenapadlo tě někdy, že to je třeba proto, že tady posledních 20 let nevládli nebo se nepodíleli na vládě ? popřemýšlej o tom. všichni víme, jak fungují situace, kdy si strana napíše do programy to a to, všem se to moc líbí, a když za 4 roky splní 20% programu, tak se vychvaluje, jak moc toho pro ty lidi udělala.

nebuďte naivní a nemyslete si, že komunisti by tomuhle státu přinesli nějakou dlouhotrvající prosperitu.
Banny
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 5. 2010 19:22

To si nemyslím. Jen jsem reagoval na to, že se "zdají být čistí". A komunisti nebyli od revoluce ve vládě? Já nevím, jen se ptám.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 5. 2010 19:22

banny: Tohle mě baví :mrgreen: Někdo chce volit komunisty, a ostatní ho hned odsuzují. A proč? Odpověď je jednoduchá...protože před '89

A co se tehdy dělo tak hrozného? Zcela reálně...
Komunisti nám tu zanechali dobře fungující železnice, kde většina vlaků je z oné doby(20 let po revoluci). Komunisté nám tu nechali školy(a univerzity), elektrárny, elektrifikaci, silniční síť, továrny, zdravotnická zařízení(včetně nemocnic), "králíkárny", kasárna, průmyslové podniky, atd. atd. atd a to všechno bez dluhů(a jak náš stát vypadal po druhé světové válce??). Potom to kapitalisté rozprodali(včetně takových klenotů jako je Prazdroj...) a co se stalo? Jezdíme stejnýma vlakama, jezdíme po neopravených mostech, odebíráme elektřinu ze stejných elektráren, učíme se ve stejných školách a jezdíme po většině stejných silnic a většina lidí bydlí ve stejných panelácích...

Takže ono se na roky před '89 dá dívat z různých pohledů...
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Banny 27. 5. 2010 19:31

sasakr: pokud vim, tak ne
beat: takže on svobodně volit komunisty může (což sem mu uznal i já), ale já si o něm svobodně nemůžu udělat vlastní názor ?
otázkou zůstává, co by se stalo, kdyby tady ti komunisti vůbec nebyli. co ty víš, třeba bysme dneska žili na úrovni rakouska nebo ještě výš. třeba by tady dneska byly nový vagóny.
a že sme dneska zadlužení ? bohužel, ale kdo není ? a myslíš, že by komunistinezadlužovali ? peníze měli ze znárodňování a z měnové reformy, pak jim začly docházet, až se režim zhroutil, což pro něj bylo vysvobození. když by tu vládli dalších 20 let, tak to tu mohlo vypadat ještě hůř, než teď.
Banny
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 5. 2010 19:43

Banny: Názor si samozřejmě můžeš udělat jaký chceš. Já si taky o lidech, kteří odsuzují voliče komunistů myslím své..

A hlavně, nespekuluj. Existují dvě skutečnosti:

1)Komunisté převzali republiku zdecimovanou po válce a po čtyřiceti letech ji předali kapitalistům s dobře fungující infrastukturou, bez dluhů a s dobře rostoucí populací(porodnost).
2)Kapitalisté převzali republiku s dobře fungující infrastrukturou, nezadluženou a kde jsme po dvaceti letech kapitalismu? Porodnost bídná, dluhy a všude supermarkety...

:o)

Ne, nechci se vrátit před rok 89, vyhovuje mi současná doba. Ale jasně lze vidět, že komunisté hospodařit uměli. A sami chtěli změnu(1968), bohužel nám ji nepovolil SSSR. Jinak jsme dnes mohli mít podobné zřízení jako má Čína - takový mix socialismu a kapitalismu.
Tím chci říct je to, že komunisté nemají důvod se vracet před rok 89, protože teď už nám nevládne SSSR.
Komunisty volit nebudu, ale i kdyby volby vyhráli, rozhodně bych se ničeho nebál. Horší než to je teď už by to být nemohlo.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Banny 27. 5. 2010 19:55

horší to může být vždycky. však počkej za tři roky, pokud bude vládnout levice. to bude řecko...

že komunisti dluhy neměli.. no to snad nemůžeš tvrdit vážně. ty peníze tady nebyly, nikomu se pořádně nechtělo pracovat, protože to moc nemělo smysl. taky jeden z důvodů, proč se režim rozpadl.

a k diktátu SSSR. dneska tu máme zas EU, což je víceméně podobný. ne, my asi už nikdy nebudem svobodní.
Banny
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 5. 2010 20:00

ČSSR zadlužená nebyla. To je prostě fakt a s tím nenaděláš NIC.
Čímž končím naši debatu.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 27. 5. 2010 20:03

LoL
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 27. 5. 2010 20:08

Čína a socialismus? Haha.. ne, fakt ne.
Jasně, na dobu '48-'89 u nás se dá dívat různě. Klidně i stylem "svoboda, demokracie? who cares?"
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 27. 5. 2010 20:11

Svoboda, demokracie? V dnešní době? Proboha, kde?
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 27. 5. 2010 20:12

Ahoj Chlapci, moc jsem se neúčastnil v tomhle mlejnu, ale volby za dveřmi, že...Prostě tam ten svůj lístek vhoďte a uvidíme, že...
Banny nevím kolik Ti je, ale před Sametem, to fungovalo trošku jinak než si myslíš, že. A Beat má informace trošku o něčem jiném a Já taky, he...
Pravice si za to může již od Sametu sama, že. Bohužel byla šance tady mít konečně svobodný, demokratický, právní a sociálně spravedlivý Stát...snad poprvé v ČSR v její historii. Bohužel to vše dopadlo v kotrmelcích, pro většinu občany. Z týhle kaše, bude cesta velmi obtížná a možná i nemožná?! Můžem si o tom popovídat, kdykoliv na SZ či majlu. STarec Marcel od Zvonu...Banny,
Tvoje propagandistický ,,modrý,,kecy viz výše jaksi neberu a nemáš pravdu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 5. 2010 20:16

beat: Jo, jenže komunisti neměli dluhy proto, že prakticky všechno, co se tu vyrobilo, vyváželi do zahraničí (a zdaleka ne jen na východ). A vlastně vůbec nic nenakupovali. A pokud nakupovali, tak od členů SSSR za směšné peníze, případně zadarmo. Za takových podmínek by nadělal dluhly jen naprostej idiot. Prostě nebylo na čem nadělat dluhy. Ale jaká byla taky životní úroveň obyvatelstva? Jaká byla úroveň bytů v panelácích? Jaký byl sortiment v obchodech?

Dobře fungující infrastrukturou? Byl jsi někdy v Praze? Tam je veškerá infrastruktura stavěná stylem "zítra už to nebudem potřebovat". Jel jsi někdy po dálnici? To je to stejné. A paneláky? Do jejich rekonstrukcí se teď sypou obrovské peníze, aby byly vůbec obyvatelné. A tak je to se vším. Všechno odfláknuté ve stylu nízké náklady a nejnutnější funkčnost. Žádné dluhy, ale za poměrně vysokou cenu...

To co napsal Banny jsou spekulace jen z části - stačí se podívat na západ a je zcela zřejmé, na jaké úrovni bysme bez nich byli. Orientace na těžký průmysl očividně nebyla ideální.
Naposledy upravil SCobra dne 27. 5. 2010 20:16, celkově upraveno 1
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 27. 5. 2010 20:16

Modrý kecy? Já myslel, že hodláš volit ODS Marceli, he?
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 27. 5. 2010 20:44

já si o tom s nikým povídat dál nechcu, co tady bylo před x lety. původně sem se zúčastnil debaty jen abych probral ty, co tu psali naivně o slušnosti komunistů. beat ukončil debatu, možná neměl argumenty, možná neměl náladu, těžko říct.

nevím, co je na mých kecech modrýho, marceli. to, že podle mýho názoru komunismus tuhle zemi vysál, neznamená, že sem modrej ptáček.
stejně tak se můžem začít bavit o nacismu. v mnoha bodech je to podobný s komunismem, akorát komunisty nezavřeli a nesoudili, protože na to šli z trochu volnějšího tempa než nacisti, kteří vydrželi jen pár let. z toho pohledu se nám zdá, že komunisti vlastně byli dobři, protože sice zavírali a i zabíjeli lidi, kteří s nima nesouhlasili (vidíte tu podobnost ?), ale opakuji, dělali to ve volnějším tempu a tak se to ani z dnešního pohledu nezdá tak strašný.
a jen si teď proboha nemysli, že volím DSSS a vyvolávám někde adolfovy hesla !


vy si všichni pamatujete jen to dobrý. jo, byla práce, a dnes mají neschopní lidi problém sehnat zaměstnání. ale co sis obouval na nohy, v čem si jezdil (auto, ne veřejná doprava), na jakej program ses díval v televizi (resp 2 programy), ? všechno to samý, co půlka republiky.


joa neměla to být debata o volbách ? ;)
Banny
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 5. 2010 21:08

SCobra píše:Byl jsi někdy v Praze?
Bývám tam docela často..

SCobra píše:Jel jsi někdy po dálnici?
Jezdím po dálnici mimojiné i do té Prahy..
btw. D5 - nevšiml jsem si, že by "kapitalistická" část dépětky byla větší, víceproudovější a s lepším povrchem než ta "komunistická" část dépětky. Přičemž komunisté dálnice nedimanzovali na současný provoz, přičemž "nová" část D5 již ano. :-P
beat
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků