Psaní recenzí

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Skinny 28. 8. 2007 18:41

mr_wawra: díky, že se ti to "jako i líbilo", v tom, co jsi zmínil, s tebou musím víceméně souhlasit, neuvědomil jsem si to. na mou obranu můžu vyrazit pouze s tvrzením, že se jedná o práci recenzenta-amatéra, každopádně jsem rád, že sis dal tu práci, recenzi přečetl, zhodnotil a následně i poradil
díky
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 28. 8. 2007 18:43

Aaaa - Skinny! Tebe jsem tu uz dlouho nevidel!
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 28. 8. 2007 18:51

ahoj davee, rád tě vidím, a když jsi se tu už ukázal, mám pro tebe bojový úkol: přečti si recenzi a můžeš přidat i nějaký komentář, pokud chceš : )
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 28. 8. 2007 18:53

Sorry - uplne jsem na to zapomnel :oops: Hned jdu na to :-)

EDIT: Tak jsem si to precetl a je videt, ze jsi uz neco napsal - tve recenze byly vzdy pomerne kvalitni. Jen skoda, ze ja si Okami asi nikdy nezahraju, protoze jsem presne ten pripad u tveho -. Nemam moc rad dlouhe hry :-(
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uffendi 28. 8. 2007 19:12

Podařilo se někomu z vás, co jsem píšete, někde se uchytit, ať už profesionálně nebo amatérsky?
Uffendi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Heady569 28. 8. 2007 20:13

počítáš ty co píšou recenze na doupě.cz a do bývalého tištěného doupěte a na spoustu blogů? jestli ano tak je to polovina z těchto lidí :-) :-)
D3vilR4ge
Heady569
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uffendi 28. 8. 2007 22:12

myslim ty co zde prezentuji svoje prace (v tomto vlakne) :roll:
Uffendi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Veverka 3. 9. 2007 15:23

Možná to tu bylo. Chtěl bych napsat recenze na hry pro web. Ale nevím jak se to dělá.
Jsem zpátky :)
Punk's not dead! :P
Veverka
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uffendi 3. 9. 2007 15:26

zahrajes a napises recenzi :) :wink:
Uffendi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mr_wawra 3. 9. 2007 15:28

Veverka:

Pises, pises... a az neco splodis a budes si myslet, ze se to da alespon trochu cist, zkontaktujes nejakyho sefredaktora jestli by mel vo tebe zajem... ale nejdriv musis psat .)
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veverka 3. 9. 2007 16:42

To chápu, takže přímo na web ne?
Jsem zpátky :)
Punk's not dead! :P
Veverka
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 9. 2007 16:47

Napíšeš email s přiloženou recenzí šéfredaktorovi nějakého webu. Co je na tom tak nepochopitelného? :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter075 4. 10. 2007 20:38

Skinny píše:rozhodl jsem se vám tu zrecenzovat hru Half Life 2 (neodsuzujte mě za ní prosím)

Většina z vás jistě moc dobře zná hru jež značně ovlivnila žánr FPS.Ano netřeba některým z vás připomínat,byla to Half Life.
HL2 začíná podobně jako její slavný a dnes již kultovní předchudce.Akorát s tím rozdílem že v uvodu jedete místo jednokolejky ve vlaku.Než se pořádně rozkoukáte první co spatříte bude obří obrazovka s hlavním kápem celého City 17 v němž a v jeho okolí se nový díl odehrává.Poté se střetáváte se starým známým BARNEYem z Black Mesa.Poté už ale směřujete nesmělým krokem za Dr. Kleinerem ,který vám sdělí vše potřebné.Chystá se vás teleportovat za Eli Vancem(ve hře se dokonce setkáte i s Eliho dcerou Alyx),ale váš plán zhatí headcrab,jež nečekaně skočí do teleportu,vše se zvrtne a vy se ocitáte jinde než se puvodně očekávalo.
Takhle nějak začíná příběh druhého HL.Podaří se mu dosáhnout slávy svého předchudce?Hned zkraje vám prozradím,že hra není příliš dlouhá,10 hodin a je vystaráno,ale už mnohokrát jsme měli možnost se přesvědčit,že kvantita není to samé jako kvalita. Hratelnost je na solidní urovni a hra vás nepustí dokud ji nepokoříte.Tomu zčásti napomáhá variabilita nepřátel a i když jich není mnoho nejsou to pouze vojáci pokaždé v jiném hávu,nýbrž také další potvurky a staří známí headcrabi.Grafika i dnes patří ve svém žánru k nadpruměru,ale nebojte spustíte ji i na slabších strojích.Zbraně nemohou samozřejmě zustat pozadu.Ve hře je jich něco kolem deseti,což není moc,ale plně vám to vynahradí Gravity gun s kterým se dají předvádět neuvěřitelné kousky a to hlavně díky výborné fyzice.Zvuky se sice dají poslouchat a nikomu na obtíž nebudou,jenže na větvi z nich asi nebudete.Divíte se že jsem ještě nezmínil chyby ve hře? Ani tak neučiním,protože bugy,které by vyloženě kazily zážitek z hraní jsem neobjevil. A až na pár vyjímek se jedná o nesmysly které nikomu neuškodí.
Pro fanoušky puvodní Half Life je druhý díl povinností,ale zaujme i ostatní hráče,jenž zatím neměli tu čest se s HL setkat.Já osobně jsem se při hraní druhého dílu bavil královsky( až na mírně rozpačitý závěr) a myslím,že když hru zkusíte,rozhodně chybu neuděláte. A ručím vám za to,že z celého rozuzlení příběhu budete(at už příjemně či nepříjemně) překvapeni.

GRAFIKA:9/10 Krásné exteriéry vás budou udivovat ještě dlouho.

HRATELNOST:9/10 hra sází na osvědčený koncept klasických FPS,ale to rozhodně není na škodu.

TRVANLIVOST:8/10 Nějakých 10 hodin a je konec.

HW NÁROKY:9/10 Hýbe se slušně i na slabších strojích.

CELKOVÉ HODNOCENÍ:8,9/10
HL2 na mě udělala dobrý dojem a i když se do srdcí hráču nezapsala tak tučným písmem jako její předchudkyně ostudu jménu Half Life nedělá,spíše naopak.O/quote]

no narovinu.....
-rozhodně by jsi měl dělat mezery za čárkami
-slovo TRVANLIVOST se do recenze nehodí, popiš to radši v textu a pak to dej jako mínus hry
-máš v textu nějaké hrubky
-hratelnost,grafika...-u toho by jsi měl zprůměrovat, aby bylo nějaké celkové hodnocení hry
hunter075
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2007 05:37

Ale celkové hodnocení tam je :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drakoun 5. 1. 2008 16:44

Co myslíte měl bych na to psát pro doupě? Mé ukázky najdete na http://gameplanet.cz/PC-hry/Recenze/Sol ... yback.html - díky za odpověď
drakoun
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků