Jak vy*ebat s návštěvníky - level doupě.cz

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 8. 2015 12:22

Kdyby se chtěli pánové z redakce něco naučit... Jediná správná reakce na takovéhle téma by měla znít nějak takto (pokud tedy stížnosti redakci nezajímají):

"Je nám líto, že aktuální situaci na našem webu vnímáte takto negativně. Vaše připomínky a stížnosti zvážíme a pokud to bude jen trochu možné, zjednáme nápravu." Podepsáno šéfredaktorem.

Je jedno, že se na nás pak vykašlete a neuděláte vůbec nic (a my si budeme za půl roku zase stěžovat), ale ty kecy, co se tu z pozice redakce objevily, byly fakt zoufalý a věřím, že nebýt amatérského přístupu tady pana Šafránka, nikdy by se diskuse tolik nevyhrotila.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 26. 8. 2015 12:27

Michal Safranek: Kul. Je mi naprosto dokonale jasny, ze Pan Nejvyssi nas ma dokonale v pazi. Je mi dokonale jasny, ze jako Pan Autor nas mas v pazi taky - par jedincu bojujicich proti reklamnimu zverstvu vs. masa, co stejne neinstaluje adblock stejne nikoho nezajima. Jen vez, ze tvuj pristup k tomuto tematu je opravdu amaterismus nejhrubsiho zrna a je uplne jedno, ze ten web je neplaceny uzivateli. A jestli to, co priznal Marek Lutonsky je pravda (holy *****?), tak jsou veskere tve prispevky dokonale beze smyslu a jenom tady zbytecne zvysujes treni.

Zapracovat na komunikaci. :lol: Kemo, my na nicem zapracovat nemusime, vy se mate snazit, at jste cteni. A ctenost rozhodne nezvysite bloknutim clanku pro uzivatele s AdBlockem. Prej zapracovat na komunikaci. :lol:

Jsem na tomto foru a doupe ctu uz opravdu hodne dlouho - nicmene co se deje ted je cesta do pekel a muzes si to obhajovat "neposlusnymi ctenari jako je treba Darwel" do aleluja. A jak rika Scobra, kdybych doupe necetl vetsinu sveho zivota, tak se na nej uz hodne davno vykaslu, protoze ten web sel do haje. A oproti tomu, co si myslis, to co tu pisu neni hate na doupe jako takove, spis na smer, kterym se ta stranka vydala. Rekneme, ze slovo "zklamani" asi vyjadruje moje pocity ohledne doupete.

Jo a BTW, taky stoji za zamysleni, proc sem, do tohoto threadu a do tohoto fora vseobecne pisou asi tak ctyri lidi. ;-)

Lo!Zza: Ano, maji, ale urcite muzou delat neco pro to, abych si ten AdBlock vypnul. Konkurecnim webum uz se to povedlo, doupe zavedlo jeste tvrdsi reklamni politiku, tudiz se muze jit treba bodnout.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 8. 2015 12:33

A ještě tu mám další správnou odpověď, kdyby se redakce přeci jen rozhodla tou "reklamní šikanou" trochu zabývat:

"Ahoj kluci, fakt vám jede Doupě o tolik pomaleji s reklamou než bez reklamy? Je mi líto, s počtem reklamních bloků ani s její koncepcí nic neudělám, ale můžu zkusit tenhle problém nadhodit na příslušných místech a nechat to prověřit. Můžete mi napsat tohle a tohle a tohle o vašem prohlížeči?" Podepsáno šéfredaktorem.

A zase... Možná by se nic nezměnilo, protože prostě z vaší pozice ani nic změnit nemůžete, ale aspoň by to nebylo "máte adblock, tak běžte do *****".

Tu diskusi s Markem se pokusím najít, ale už je to dlouho a nevím, co vyhledávat, takže budu muset projít všechny novinky...

Edit: Na Doupěti v diskusi to nebylo... Tak to bylo někde na živě ke stejnému tématu, ale nedaří se mi to najít. V rámci férové diskuse navrhuji tu poznámku ignorovat jako nedoložitelnou.
Naposledy upravil SCobra dne 26. 8. 2015 13:14, celkově upraveno 1
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 8. 2015 13:10

Ono je všeobecně škoda, že redakce už nefunguje jako celek se všemi podsložkami. Neříkám, že všichni šéfredaktoři byli na fóru pečení vaření. Třeba takový Martin Boček tady býval sporadicky, ale vždy se diskuze snažil řešit.
Karel na různé problémy celkem házel bobek, ale vždycky se dokázal zachovat jako diplomat a věděl, co je hráčská komunita a že bez ní web nejede.
Je to holt škoda, kam se Doupě dostalo přístupem svých "zaměstnanců". Velmi dobře chápu, co je to profitovat pouze z reklamy a jak muset poslouchat majitele, ikdyž se to lidem a i zaměstnancům nelíbí. Ale tady jde o přístup a když Michal Maliarov začínal se Zingem, taky jsme jeho styl nemuseli. Ten se bohužel přenáší patrně i zde.
Chápu, že pro dnešní generaci hráčů skillerů je to děsně "kůl", ale naštěstí existují i jiné weby, kde se člověk může něco dovědět a redakce za podněty i vděčná.
(Trochu dost mne překvapilo, že vidím stále mezi členy redakce Pettku a Michaela Sterna. Asi to budeme muset na podzim probrat :D )
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 8. 2015 15:13

Myslím, že v tomhle threadu je dokonce o jednoho diskutujícího víc (konkrétně o mě), ale já obvykle nemám moc co dodat a navíc jsem nestihl ty již legendární smazané posty od p. Šafránka (což je asi dobře, protože by mi to zvedlo mandle a byl bych zbytečně na*ranej). Že nás není víc není naše vina (čtenářů a přispěvatelů na fórum), ale vyplynulo to ze situace do jaké se Doupě ne naší vinou samo dostalo. A když to není naší vinou, tak ano, hádáte správně je to vinou redakce, protože koho jiného že?

Co se kvalit fóra týče - to začalo podle mě upadat s přechodem na Živě - a mluvím o návštěvnosti, ne kvalitě příspěvků. Předtím to bylo vyloženě komunitní fórum pro Doupě a žilo to tu, ale s přechodem (který jsem jen tak mimochodem nechápal, respektive obchodně mi to bylo jasné, ale nevěřil jsem, že to bude lepší, což se splnilo) k Živě to začalo dost chcípat (vzhledem k jménu paradoxně) a mám ten pocit, že redakce kromě občasného "oh my gooood, fórum chcípá a ti uživatelé jsou tak hrozní, co s tím budeme dělat?" neudělala kromě házení bobku a ignorace nic. Já vím, že sociální sítě s klasickými fóry zacvičily, ale to, že tu po několika letech zbylo dohromady sotva dvacet aktivních uživatelů tak nějak odráží i samotný web, jeho úroveň a čtenost. Kde jsou příspěvky od autorů, kde jsou modi, kde jsou nějaké aktivity? V současném okamžiku je fórum ve stádiu seberegulujícího se organismu skládajícího se z omezeného počtu jedinců, takže v tomto vegetujícím stavu může přežívat v podstatě neomezenou dobu, protože se podobá vysušenému kousku mumie.
Krom toho ty kecy ohledně "proč čtenáři něco neudělají pro kvalitu webu" jsou fakt jenom kecy, když jste si v podstatě zabili čtenářskou základnu a zapálené diskutující ze kterých by něco mohlo vyrůst odignorovali do ztracena.
Doupě tak moc chtělo jít s dobou, až se v podstatě samo podřízlo. Gratulace, do tří let vám přijde věnec, protože nevěřím, že by to tu mohlo fungovat na nějaké solidní úrovni o moc déle.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 8. 2015 16:29

Viděl jsi někdy jejich facebook? Tam to není o nic lepší... Vlastně ani na webu to není lepší. Kdyby jim tam občas nepřilezl do diskuse nějaký troll, žádné by tam prakticky nebyly. Ta návštěvnost musí být zoufalá...

Ale možná je to záměr :) Chtějí nás vystrnadit, aby mohli Doupě zavřít úplně :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 8. 2015 17:50

Twe nestraš. Se mi nikam jinam nechce, tady mám historii a "Godlike" rank :D
A ne, jejich FB nesleduji, však mě znáš - jsem asociál ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 8. 2015 08:53

Modi tady jsou. Sám to tady občas promáznu a PSK tady sem tam taky něco koriguje. Věřím, že i Ertík. Ale už to po nás ani nikdo nechce. Pravidla jsou nastavena, ale samotní uživatelé nežádají o pomoc.
Umírá to, ale stačí se podívat jinam, kde redakce aktivně diskutuje na svém fóru a jde zjistit, že si základnu jde celkem lehce udržet.
Prostě je to škoda.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 8. 2015 12:37

Jo no, to jsi vypíchnul správně. Tady to chcípá tak moc, že ani modi nejsou zapotřebí... :D
Ale vlastně byste mohli v jednom případě zakročit. Až PC zase plácne nějakou kravinu (což dělá v rozmezí několika desetin sekundy), nemohli byste mu dát BAN? ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 27. 8. 2015 14:03

Ne, jezismarja, jen to ne. Zabanujete PCho a tohle forum uz umre definitivne a nenavratne. :lol:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 27. 8. 2015 14:06

Co by jsme tady bez PC a tdjohna panebože dělali? :D
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 8. 2015 14:09

N.Marko píše:Jo no, to jsi vypíchnul správně. Tady to chcípá tak moc, že ani modi nejsou zapotřebí... :D

Bohužel... Taky si myslím, že by to momentálně ani nějaká soutěž neoživila.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 27. 8. 2015 14:14

Mozna nejaka typu "napiste 100 prispevku na forum a dostanete za to Playstation 4 a 20 her k tomu". :mrgreen:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 8. 2015 14:40

Darwel +1 :D

jezek: Já vím, tohle je dlouhodobý a náročný proces. Na druhou stranu jsme zároveň svědky dlouhodobého, ale zato velmi nenáročného procesu zanedbávání, který vyvrcholil tímhle vláknem. Tohle se nestalo přes noc. Tak dlouho se na fórum sr*lo, až to vypadá, jak to vypadá, protože bylo bráno jako přívěsek k webu a tak se o něj nikdo nemusí starat, místo aby se zpětnovazebně posilovalo spojení s komunitou.
Takže ne, jedna soutěž by to asi nespravila (no, možná ta Darwelova jo...), ale nejde říct "spravíme web a fórum se spraví samo od sebe". Doupě je ještě ze staré školy, kdy fórum bylo integrální součástí webu a tak by se to mělo dělat dohromady.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 8. 2015 15:18

V tomhle případě myslím, že jedině Darwinova soutěž :D Tedy vyřadit Doupě z genofondu české herní scény a začít někde jinde s něčím jiným. Třeba na Vyťukej.cz - tam teď shání redaktory a když ho někdo zlikviduje, nebude to škoda :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků