Sekce "Hry v Linuxu"?

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 14:06

Když jsem ho používal naposled, tak rozhodně zabugované nebylo... Horší je, že tam prostě přes rozhraní v podstatě nic nenastavíš...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2010 14:12

Chápu, že to ne každému vyhovuje, ale například nVidia má svůj konfigurátor, kde lze nastavit úplně všechno jen myší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 14:21

Což to jo :-) Ale na spoustu dalších věcí je třeba instalovat různý konfigurátory.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 7. 2010 14:41

tdjohn píše:Na jaké chyby jsi narazil?

Tak hlavně různé graphics glitches a tak...
Naposledy upravil DevAstor dne 10. 7. 2010 14:50, celkově upraveno 1
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 14:44

Říkal kdo?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2010 14:59

SCobra, to určitě, protože celý návrh systému je tak nastavený. Výhodou je, že žádné konfigurátory nepotřebuješ, protože všechno konfiguruješ ručně a v textových souborech. Nějaké grafické nadstavby jsou sice možné, ale nikdo je moc nepotřebuje, proto na nich ani mnoho lidí nepracuje.

Devastor píše:
tdjohn píše:Na jaké chyby jsi narazil?

Tak hlavně různé graphics glitches a tak...


Co si mám pod tím představit?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 15:07

No s textovými konfiguráky je jeden problém - musíš najít ten správnej, pak musíš najít správnou položku a pak ji teprve změnit. Přičemž někteý věci se nastavují na více místech, musí se při tom googlit... No a s grafickým konfigurátorem tohle odpadne.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2010 15:28

Na některé věci se přímo grafické konfigurátory hodí, ale moc jich není. Problémem konfigurátorů je to, že se něco děje a ty nevíš co a ani po tom nebudeš pravděpodobně pátrat. To je sice svobodná volba, ale právě u Linuxu je to spíše tak, že přesně víš, co se děje. I proto si myslím, že konfigurátory moc nejsou a v určitém smyslu nikomu nescházejí. Když ale někdo přijde z jiného systému, kde se vše dělalo myší, tak se určitě diví, ale to je jeho problém.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 15:41

No a to je právě ten problém :-) Já přeci nepotřebuju vědět, co se děje, potřebuju jen, aby se nastavilo to, co chci. A ani u textového konfiguráku nevím, co se vlastně děje - vím, že jsem někde něco vypnul a nebo zapnul, případně zvýšil nebo snížil a to je asi tak všechno...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2010 15:47

To chápu, pak už je to dobrý herní systém jen částečně. Tu velkou kontrolu od systému očekávám a vyžaduji a možnost hraní to jen vylepšuje. Kvůli novým exkluzivitám se stejně konzolím nevyhnu, ale vyhnout se můžu MS.

-- 10. 7. 2010 17:24 --

Jak je to vlastně s tímhle tématem? Ta nově vytvořená sekce má nahradit tohle téma?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Václav M. 14. 4. 2011 22:03

SCobra píše:Na Živě nic divného :-)
Tady ale stejně na Linuxu hraje asi tak 0 dalších lidí :D Já to chvíli zkoušel, jenže Linux exklusiv hry za moc nestojí a hrát si s Wine nemám čas.

No, nevím co si mám představit pod Linux exklusiv hry, ale asi to jsou hry, které byly vyvinuty výhradně pro tenhle OS.

No, musím připustit, že spíš znám hry, které existují v distribuci nejen pro Linux ... než jen pro Linux. Ale ono to záleží především na tom, jaké hry kdo má rád.

Já osobně hraji nejvíce Simutrans (k této hře jsem někde zakládal téma), hrál jsem Wesnoth (taková zvláštní variace na HoM&M), ale ten mne až tak moc neuchvátil, i když jsem jej hrál několik měsíců.

Ale hlavně z fora hry Simutrans vím o spoustě lidí, kteří hrají na Linuxu - a kteří na Linuxu pro tuto hru vytváří doplňky.

Já sám se ale zatím držím mrkvochvostů, přestože jsem LInux mnohokrát využil na záchranu počítače.
Václav M.
First Blood
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků