Reakce na Týden s ArmA 2 na Doupě.cz

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 4. 2009 11:52

Ertefol chtěl vědět, kdyby napsal nějakou reklamní recenzi :-) Zrovna dneska se mu to povedlo, viz první dojmy z ARMA2. V textu není zmíněná žádná špatná stránka, kromě realismu, až v rámečku je malinkým písmem napsáno, že to na nízký detaily běhá na 4 jádru s 8800 GT jen 25 FPS. Docela bych se divil, že by to byla beta a nebyly tam žádný chyby...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 20. 4. 2009 11:54

V první Armě byly chyby největší v umělé inteligenci, to bylo něco strašného, ve dvojce to prý už je lepší
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 20. 4. 2009 12:04

SCobra píše:Ertefol chtěl vědět, kdyby napsal nějakou reklamní recenzi :-) Zrovna dneska se mu to povedlo, viz první dojmy z ARMA2. V textu není zmíněná žádná špatná stránka, kromě realismu, až v rámečku je malinkým písmem napsáno, že to na nízký detaily běhá na 4 jádru s 8800 GT jen 25 FPS. Docela bych se divil, že by to byla beta a nebyly tam žádný chyby...

ArmA 2 jsem viděl, hrál, editoval článek a mohu říct, že to není reklama. Navíc se zdaleka nejedná o recenzi, pokud sis neráčil všimnout, pouze první dojmy z hraní nedokončené verze. Tak či tak, autor je vždy za blbce - buď se zmíní o chybách nedokončené hry a všichni mu nadají, že se to určitě zlepší, nebo se nezmíní a nadají mu stejně :twisted:
Jen by mě zajímalo, proč všichni potřebují 60 FPS. Je věděcky dokázáno, že lidské oko je schopno vnímat do 24 FPS problémy, při vyšší rychlosti už jednotlivé snímky splývají v jednolitý pohyb. Špičkoví sportovci mají reakční časy někde kolem desetiny sekundy, nervové signály se šíří stejně rychlostí čtyř metrů za sekundu, což od oka k ruce dělá čtvrt sekundy. pravdu nechápu, která část lidského těla by potřebovala něco víc než 25 FPS.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rommel 20. 4. 2009 12:04

Když tak sleduji 8hall, nebo ak se jmenuje, tak nechápu jeho drzost, že vůbec vyslovuje slovo "autor" hry. Z prodeje nejde autorům buď nic nebo téměř nic!

Erfolga miluji, zasmál jsem se jeho nesmyslům. Dodatečně gratuluji za chytrost :-)

//Spojeno-Jezek
rommel
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 4. 2009 12:08

Pettka: Jsem si právě všiml, že jsou to první dojmy z nedokončené verze :-) Důležité slovo je "nedokončené", proto je mi divné, že tam nejsou žádný chyby.

Lidské oko je možná schopné vnímat jen 24 FPS, jenže myš funguje podstatně rychleji, takže plynulost pohybu se při 24 FPS a 60 FPS docela podstatně odlišuje... Navíc 25 je průměr...

Rommel: Kuš...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rommel 20. 4. 2009 12:14

Než číst "moudrá slova" Erdapfel, či jak se to bramborovité stvoření jmenuje, to si radši zahraji Team Fortress 2 nebo pustím Frieder - Allein sein. Zlepšuje to náladu a dá zapomenout na trapné urážky poctivých hráčů nějakým pizizubkou :D
rommel
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 4. 2009 12:17

No tak je nečti :-) Ale máš pravdu, že autorům jde z prodeje dost málo, pokud nejsou schopni si vyjednat lepší podmínky...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 4. 2009 12:19

Petr Kolář píše:...pravdu nechápu, která část lidského těla by potřebovala něco víc než 25 FPS.

Zkus si zahrát třeba Counter Strike nebo podobně rychlou hru na 25fps a uvidíš:-D. Navíc, jak jsem pochopil z jiný preview, u Army2 je problém spíš v častým lagování i při vyšších průměrných fps, což byl problém i flashpointu a první army.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rommel 20. 4. 2009 12:21

Na zlepšení nálady doporučuji toto Polarkreis 18 - Allein Allein (DJ T-Rance Bootleg Mix). Když jsem v modu Arena TF2 byl sám a jako hevy sejmul posledního červeňáka, tak jsem dostal tohle jako doměnu....TF může být opravdu dobré hrát :-) Dokonce jsem za ni zaplatil. Momentík, kolik to jenom bylo. Orange Box za 549, děleno 5, rovná se 110 Kč. No, dnseka stojí Orange Boy steam key 300 Kč, takže doporučuji.
rommel
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 20. 4. 2009 13:24

SCobra píše:Ertefol chtěl vědět, kdyby napsal nějakou reklamní recenzi :-) Zrovna dneska se mu to povedlo, viz první dojmy z ARMA2. V textu není zmíněná žádná špatná stránka, kromě realismu, až v rámečku je malinkým písmem napsáno, že to na nízký detaily běhá na 4 jádru s 8800 GT jen 25 FPS. Docela bych se divil, že by to byla beta a nebyly tam žádný chyby...

Ona tam žádná až tak špatná stránka totiž skutečně není. Screenshoty se ti bytostně nelíbí, že 25 FPS nejméně je špatně? AI se skutečně chovala tak, jak měla, nezřídka jsem si připadal skoro zbytečně. Ano, hra není úplně bezchybná - chybí asi 90% misí v kampani, nějaké singlové a možná pár vozítek. Ale kompletní hru od preview verze nečekám a snad ani nikdo jiný. Ano, skutečně se mi to líbilo. Zabijte mě :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 4. 2009 13:34

Jo, 25 FPS je u takovýhle hry (je třeba přesná střelba) docela málo...
Nu dobrá, nezbývá, než ti věřit :-) Jsem na nezmiňování stinných stránek trochu alergický od té doby, co chodím na různé prezentace a jednání... Člověku tam do hlavy lejou samý pozitiva, a když se jich zeptáš na negativa, nemůžou si zrovna na žádný vzpomenout...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 20. 4. 2009 13:38

25 FPS nejhůř. Ony to nejsou omalovánky, takže tam furt něco nebouchá a pokud bouchá, tak to shazuje letadlo a ty se krčíš někde půl kilometr od místa a modlíš se, ať jsi dost daleko a nezabije tě tlaková vlna.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 4. 2009 13:46

Mě nejvíc štve že to nebude na PS3, neváhal bych a hned koupil (klidně i za 1800- tolik k tématu kradu/nekradu)., snad teda časem (nepravděpodobné :( ).
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 20. 4. 2009 13:49

PETR: Nebudu se rozčilovat. Jen zcela nekonfliktně shrnu, že mezi 25 FPS a třeba 60 FPS je v 3D hrách naprosto zásadní rozdíl v plynulosti a rychlosti pohybu. Řada hráčů Unreal Tournament atd. si stahuje detaily na minimum, aby měli co nejvíc FPS. Je pravda, že nad 24 FPS lidské oko už nerozezná jednotlivé obrázky, ale to ještě neznamená, že na 25 FPS je stejně plynulý pohyb jako na 100 FPS. Film v kině má 24 FPS a všimni si, jak bliká. Zkus si zahrát třeba GTA4 na dvou počítačích, na normálním, kde běží cca 25 FPS a na čtyřjádru, kde poběží 60 FPS. Rozdíl poznatelný pouhým okem na první pohled.

Edit SCOBRA: Kdo se někdy pohyboval v komerční sféře, viděl, že všichni všem neustále lžou - v tom souhlasím. Problém je v tom, že žurnalistika by měla být o něčem jiném - o nestranné kritice.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 20. 4. 2009 13:56

Já to vysvětlování vzdávám, jak vidím, tak nikoho o své nestrannosti nepřesvědčím.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků