SCORE vs. LEVEL vs. DOUPĚ

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 4. 2010 17:43

Score na web kašlalo vždycky :-) Až se bude lámat chleba, dojedou na to...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Malignus 22. 9. 2010 15:26

Nejlepší byl stejně Excalibur. :-P
Malignus
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 9. 2010 12:37

No, byla tenkrát aspoň sranda. Místo profesionalizmu nadšení. Podrazy ale takové, hm, "normální"...
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2010 12:44

http://www.oldgames.sk/casopis.php?search[name]=excalibur;orderby=date_create;orderdir=DESC;

Možná jsem to tu už dával, zajímavé počtení.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 9. 2010 16:25

Se mi načetl jen první přehled a pak už nic, nemůžu načíst vůbec nic :-(

-- 24. 9. 2010 17:25 --

The service is not available. Please try again later.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 9. 2010 18:05

_DAVE_: dík, už je to v záložkách :) Excalibury mám cca od pětadvacítky. A to černobílé jak Ludvík potom distiskával. Joysticky asi dva ty poslední.
Sasakře, vono to půjde, když to jde mně tak každýmu bo jsem greenwatson...
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 9. 2010 20:05

http://www.oldgames.sk/casopisobr.php?g ... mage=21711

Uz pri cteni prvniho odstavce jsem se neubranil smichu. :D

btw to prewiev psalo asi nejaky prase
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 9. 2010 21:24

Jo DAVE díky, u mne taky zásah, i když většinu mám v origošu, ale něco sežrala plíseň, Myšové, čas a vlhkost...u Mámy v jeskyni I.
Jo Gold Epoce,,Mágů i HER, že...A setřít Selzu, Nostalgic STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 9. 2010 22:33

To je síla, kolik tu bylo těch časopisů a docela mě to udivuje. To se tu našlo tolik odvážných znalců, jež se pustili do projektu časopisu s tématikou videoher? To se našlo dostatek čtenářů? Však kolik lidí tehdy mělo něco, na čem se dalo hrát? Ceny za hardware neuvěřitelné, ceny za hry nevím, ale taky nepředpokládám, že byly nějak extra nízké. Fakt by mě zajímalo, kolik se těch časopisů mohlo prodat.
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 9. 2010 22:47

Tenkrát ale taky byly jiný platy a ceny a vůbec tu byla trochu jiná atmosféra - redaktoři nepsali na plný úvazek, ale spíš za nějaký symbolický honorář.
Navíc tolik těch časopisů zase nevycházelo - když si to projdeš, tak zjistíš, že se překrývaj vždycky tak dva, maximálně tři. A když tři a víc, jeden z nich poměrně rychle skončil.

Spousta počítačů byla ve firmách, v domácnostech spíš konzole a ty nebyly až zas tak drahý. Samozřejmě, šlo čistě o nadšeneckou záležitost, ale ten časopis se zaplatil třeba už z desítek prodaných kusů :-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 9. 2010 23:07

No ve Zlaté éře se rozprodaly i desetitisícové náklady(Ex, RIKI, BiT, Levl, Score, Gamer, pak GS, pak i Doupě hihi,, no a bylo jich i DESET...
podle mýho i těch Pícidel vedle Amig a Atari bylo již v domáctnostech dost...
STarec Marcel od Zvonu.
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 24. 9. 2010 23:14, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 9. 2010 23:10

No právě vím, jaký byly platy, jenže ceny hraček byly západní ne? Čili to muselo být jen pro smetánku nebo ty, jež se živí trávou a kvalitním kamením.

Jinak jenom tisk zákonitě nemůžeš uhradit z několik desítek prodaných kusů.
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2010 10:41

Na začátku devadesátých let? Nemyslím, že by byl počítač pro nadšence nějak výrazně nedostupný...

S kamarádem v tiskárně? Myslím, že klidně.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 25. 9. 2010 11:05

Ono, PC byla relativně drahá ale zase se objevovala v podnicích, školách u šťastnějších kamarádů. Já se o to začal intenzívnějc zajímat v počátcích časáku Computer, ten byl fakt nejlepší... A levný. Začala CD jako příloha bo právě byla konkurence v časácích dost velká, rychlý net neměl skorem nikdo tak se kupovalo kvůli přílohám a materiálu v nich. No, na základě tohoto všeho jsem kupoval PC do práce :D Kvůli práci také... Ale je fakt, že tehdy se hodně kupovaly všechny časáky. I já ku poval kde co. Kua, ještě teď je mi líto peněz... Jak O2 udělali krapet lacinější net (dial-up) už to polevilo... Myslím, že i všeobecně, hardware se stal přístupnější, hodně se objevovaly laciné "jeté" mašiny. Začal Boom netu, myslím že i časáků protože se písidlování stávalo masívnějším sportem. Nakonec vz poměňte Ludvíkovic prodej Levelu-šak vydával tři časáky zároveň-Excalibur, Level a Joystick. Myslím, že pak se toho chytili další - Score, Gamestar a už se to mydlilo. Potom relativně chvíli zlatá doba kdy se předháněli v přílohách (zvláště razantní při Kváku III.), pohlcení časáků vydavateli/distributory a snaha Excaliburu o "nezávislost" která ho poslala do kytek. Osobně si myslím, že spíš páně Ludvíkovic nenasytnost ale to je vedlejší...
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2010 11:12

Však moje teta (účetní) měla taky počítač doma už na začátku 90. let. Asi to nebyl až tak zásadní problém, jak si někteří představují :-) A já jsem hrál pak u ní nebo u mámy v práci. :-)
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka