Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 2. 2016 13:06

PSK: No já to vidím prostě jinak a to tak, že převzetí assetů z minulých dílů v podstatě zruinovalo potencionálně skvělou atmosféru nebezpečného pravěku. Vždyť si to vem -
z každé strany co chvíli slyšíš řvaní lidí/kromaňonců, což jaksi nekoresponduje s tehdejším počtem populace, protože ve FCP je na čtvereční km stejně lidí jako ve FC4 a 3, tedy cca stejně jako na Václaváku.
Nebezpečnost zvířat je cca stejná jako v FC3 a 4, tedy spíše otravná. Pravda, pokud hraješ na hard, tak to je asi o něčem jiném, ale to se to pak nedá hrát, protože co pět minut tě napadne leopard, buvol, nebo veverka.
Lov je trapně jednoduchý - připlížíš se, střelíš zapálený šíp, zvíře chvíli kličkuje a pak padne k zemi. Jediný rozdíl mezi kozou a mamutem je v počtu munice co do něj musíš nasázet, ale jak jednou máš nějaký upgrade, ustřílíš cokoliv.
atd...

Já neříkám, že je to špatná hra. Problém je v tom, že to je opravdu jen reskin plus pár drobností a já v podstatě hraji tu samou hru už potřetí, respektive počtvrté (dvojka i přes své chyby měla alespoň dost zásadně jinou atmosféru) a to se neodpouští, protože hra po tobě chce, aby jsi dvacet hodin dělal opět, znovu, zase a tudíž opakovaně to co jsi dělal už třikrát dvacet hodin předtím. Opět dobýváš tábory, krajina je opět přesycená bedničkami/vaky s lootem který sbíráš protože.... sakra protože ho sbíráš, proto, opět nejsou vidět tvoje nohy (pokud se nesklouzneš), opět dialogy napsalo pětileté děcko, opět tu jsou halucinační chodící mise, opět tu máš čtyři vedlejší mise, které se opakují dokolečka dokola opět... vidíš tu pointu? Pro mne to je derivát, recyklát a přeskin jako sviňa, protože tu je to "opět" a to bez jakékoliv snahy doopravdy něco změnit a největší změna nastala mezi druhým a třetím dílem, kdy jsme se zbavili respawnovacích checkpointů, ale i tak se ti po krajině náhodně spawnují nepřátelské jednotky a nikdy doopravdy nevyčistíš území.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S4TW 29. 2. 2016 13:28

Já nevím, ale teď si přesně popsal problém snad všech, minimálně 90% sérií, které mají 3 a více dílů... Od toho to je Far Cry, že to má nějaké specifické prvky pro tuto hru, pak by se ta hra mohla jmenovat úplně jinak. Kdyby tam nebyly ty klasické Far Cry věci, tak zase lidi kříčí, že to vlastně vůbec není FC (stejně, jako tomu je u Battlefield: Hardline - tam krásně vidíš, jak to dopadne, když se snaží něco změnit)... Prostě klasický problém delší série, buď je to moc recyklát nebo to je málo ta hra... Naštěstí většina lidí kupuje danou značku, protože má rádo přesně ten styl a nechce ob díl zcela překopanou hru ;-)
S4TW
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 29. 2. 2016 13:58

Lov trapně jednoduchý? Zkoušel jsi lovit mamuta nebo šavlozubého tygra? To už fakt není sranda a kolikrát už jsem tak umřel. Navíc se opravdu bere i to, jestli jsi ho zasáhl do hlavy, nebo do těla. Samozřejmě se to dalo udělat realističtěji, ale je to snad hra a ne realita. A upgrady ti sice pomůžou, ale neznamená to, že by jsi najednou vše dával na jednu ránu, to ani náhodou. Stále mám problém lovit velká a silná zvířata, ikdyž mám upgrade zbraní na maximum. A ty tábory to uznávám, ale mě to prostě baví, protože na tebe jde pračlověk s lukem, oštěpem a nebo holí a ten boj je prostě jiný než jen vzít a všechno vystřílet kalašnikovem. Navic zbraně jsou prostě i tiché, takže někoho zabiješ a nemusíš vyvolat poplach. Sbírat pytlíky s looty ani nemusíš, protože ty věci prostě sbíráš v krajině.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 2. 2016 14:27

S4TW: Jenže je rozdíl mezi copy&paste přístupem a udržováním toho co je sérii vlastní, takže se uspokojí fanoušci. Už teď lidi na Ubisoft nadávají kvůli právě tomuhle (a Assassin Creed si pro jistotu vzal rok dovolenou), což je neklamná známka, že prodeje půjdou postupně dolů... sakra vždyť i CoDku klesají.
Battlefield Hardlíne dopadlo špatně, protože se snažili naroubovat scriptovanou vojenskou střílečku na policejní akci, tož vyústilo v nesmyslný, chybami prolezlý mišmaš - není se emu divit.

PSK: Jasně, extra zvířata jsou tuhá, proti tomu nic, ale 95% fauny je vo ničem. Chceš jiný důkaz reskinu? Humanoidní nepřátelé - jsou tu přesně (!!!) ty samé druhy enemáků, jako v posledních dvou dílech. Magor se zápalnou flaškou, sniper s prakem, regullar soldier s lukem (alias AK47 nebo jakákoliv jiná útočná puška), magor co k tobě běží na kontaktní vzdálenost a mlátí tě nožem/kyjem a těžce obrněný dvoumetrový enemák s kopím/těžkým kyjem místo rotačáku - jejich chování je naprosto stejné jako v předešlých inkarnacích a dokonce i jejich značky nad hlavou pokud je otaguješ jsou stejné.

Já ti rozhodně nechci zkazit zážitek z hraní, já prostě jenom říkám, že ta hra je líná - trvalo ji spunktovat pouhých kolik, 14 měsíců? Většina času padla asi jen na grafiku, ale herní mechanismy a samotný leveldesign se nehnuly z místa a to mě štve, protože jsem přesně tohle už TŘIKRÁT (respektive čtyřikrát když započítám i Red Dragon) hrál - nuda, průměr, šeď. To je můj problém, nudím se, vytáčím oči v sloup a konstantně dělám facepalm, protože se na to už moc nedá koukat. Fakt pochybuji, že to dohraju... :(
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 3. 2016 23:20

The Division

Jako jo, vypadá to lépe než Destiny, dává to trochu víc hlavu a patu než Destiny a je to asi trochu hlubší než Destiny, ale kromě toho, že to je TPS a ne FPS, tak je to +- to samé v základu. Jenže oproti Destiny si v Ubisoftu tentokrát dali asi víc záležet. Takže pro teď - docela baví.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 3. 2016 15:24

Asi před dvěma, nebo třemi měsíci bylo na PSN+ pro PS3 zdarma Race Driver Grid (hádám, že to je dvojka, protože se to jmenuje jenom Grid), tak jsem to stáhnul, takříkajíc do zásoby a až dneska jsem si to zapnul - sice jen na jeden závod, ale zapnul :)

Jako musím říct, že to asi není marná hra a docela lituji, že jsem si ji nepořídil v době, když vyšla, protože se pocit z řízení Astona jevil velmi... příjemný a ovladatelný, leč se takovým tím pocitem "sedím na pěti-stech koních a když do toho šlápnu, asfalt odletuje" jestli mi rozumíte. Prostě - kdybych si hru koupil v době vydání, asi bych i u ní strávil dost času, protože mi to přijde jako tak akorát kompromis mezi simulací a zábavou - podobně jako u GT.

Přesto bych tu viděl hned ze startu několik chyb. Tak předně grafika by i tenkrát potřebovala doladit, protože je dost zubatá a díky rozmazání uvnitř kabiny si člověk tak nějak nemůže užít interiér. Jestli to je v dalších fázích hry jinak, nebo to jde vypnout, to netuším. Auta jsou poměrně hezky detailní, ale úrovně GT5-6 nedosahují a jsou tak řekněme na 85% kvality, což je dost slušné, ale prostě člověk ví, že to jde líp a to může být překážka. Nevím proč, ale v prvním dílu jste měli myslím možnost koukat na svět z pohledu řidiče skrze helmu - tady to není. Proč? Další problém je super-nízko posazená kamera na nárazníku. Tahle kamera by měla být nastavitelná, nebo by tu měl být nějaký výběr, protože jediná další alternativa která mi co do výšky a rozhledu vyhovuje je z přední hauptny, ale protože nemám rád v zásadě ani tenhle výhled, tak jsem v trapu. Z pohledu řidiče to je samozřejmě nejpřirozenější, ale pokud jdete jenom po přehlednosti - jste v loji.

Další věc, která se mi nezdá jsou driftovací závody. Já vím, tohle je docela zábava a lidi to mají rádi, jenomže já ne. Prostě mi drift nejde a kdykoliv můžu, tak se mu vyhýbám. Samozřejmě hra je jaká je a takhle to je postavené, takže s tím nejde hnout, ale pro lidi jako já, kteří drift radši moc nemusí to je překážka - tohle byl jen tak mimochodem jeden z důvodů, které mě vedly k zanechání DriveClubu na ocet... to a ku*evsky navyšovaná obtížnost v poslední třetině hry, kdy se mi prostě nedařilo zaboha vyhrávat závody :)

Jinak bych asi taky mohl vytknout design meníček, když si chcete jen tak zazávodit - víc grafiky, ne jenom suchý text.

Další překážkou k dnešnímu hraní je ovládání. Po zkušenosti s předchozím dílem, která bohorovně ignoroval ten fakt, že PS3 má analogové čudlíky všechny a prostě je vnímal jako digitální, jsem se ani neobtěžoval s přemapováváním a nechal to na továrním nastavení. To znamená páčky a shouldery - jenže v tom okamžiku mi došlo, protože jsem takhle nikdy závodní hry na PS3 nehrál, jak moc pokročil design gamepadu, protože to prostě není pohodlné hrát. R2/L2 mají prostě divný zdvih a tvar (a to mám upgradovanou verzi s nástavci), citlivost páček je divná a nekonzistentní, to vede k jakémusi nepohodlí při hraní. Jsem si jist, že spoustu toho se dá napravit jemnější manipulací nastavení v menu a samozřejmě je nutné si zase zvyknout na DualShock 3, ale faktem je, že když jsem si koupil PS4 a hrál na něm DriveClub a Project Cars, ani mi nepřišlo, že se učím novou ergonomii - to jen když se snažím o to samé na starém ovladači vidím, jak doba pokročila.

Sumasumárum - tu hru asi (určitě) nikdy nedohraji, protože momentálně mám docela přetlak novinek, takže se moc s roky starou závodní hrou, která má potenciál spolknout desítky hodin zabývat nebudu, notabene když vypadá hůř než GT (ale zato má poškození - kudos!) a na obzoru se valí další projekty, které spolehlivě sežerou desítky hodin (No Man Sky, Asseto Corza, nové GT Sport...). Jen si tak říkám, že se možná poohlédnu na Amazonu po originálce a koupím si ji do sbírky, protože až jednou vypnou PSN, tak tahle hra bude nedostupná a kdo ví, třeba na ni dostanu chuť.... ale to je veliké "kdo ví" :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxXx1 11. 3. 2016 23:07

Mno já osobně znova opráším Diablo II... Nový patch mě donutil najít staré postavy, které po letech zase proženu :-\
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 14. 3. 2016 01:35

Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 3. 2016 12:47

Grid mám na PC a vypadá to dost hratelně, jen jsem odehrál asi 2 hodiny. Rozhodně bych to ale ocenil tak před 15 lety :D Dnes už tolik nezávodím.

Jinak jsem zkoušel hrát Battlefield 4 singleplayer, ale to fakt nejde. Hratelnostně mi to přijde jako odpad. Všechno je naskriptované a samotné hraní je dost omezené a nudné. Zlatý multiplayer. Takže kdo nehrál singl, ani ho zkoušet nemusí. Trojka byla podobná.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 3. 2016 00:48

Battlefield jsem hrál trojku a skoro po celou dobu jsem se mlátil do hlavy, jak tupá ta hra byla... problém je v tom, že čtyřka je ještě víc tunelová, takže mám jakési tušení, že bych si asi po dvou hodinách hodil mašli.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 4. 2016 22:59

Jak šel čas se Silent Hillem....
https://www.youtube.com/watch?v=rBY1d0PeT0w
Od jistého okamžiku Konami po*ralo na co šáhlo :-!
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 4. 2016 22:12

Zase jsem rozehrál TLOU a byl unešen a pěkně si to vychutnával. Na easy to bylo fakt easy, ale zase tak v půlce mě to nějak přestalo bavit :D Minule jsem to dojel asi tak o hodinku méně než teď. Stalo se to někomu? Určitě to někdy dojedu, ale nevím kdy :(
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 15. 4. 2016 22:25

Me BFko singlac bavi, je to takova super akcni jizda.. interaktivni film.

tdjohn - me.. taky me to v pulce prestalo bavit. v podstate ta hra ma akorat peknou grafiku a pribeh ale to je asi vse. herne je to nuda. Rozhodne se nemuze pomerovat s tituly jako je Fallout 3/NV/4.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod orgasmic 16. 4. 2016 17:34

tdjohn píše:Zase jsem rozehrál TLOU a byl unešen a pěkně si to vychutnával. Na easy to bylo fakt easy, ale zase tak v půlce mě to nějak přestalo bavit :D Minule jsem to dojel asi tak o hodinku méně než teď. Stalo se to někomu? Určitě to někdy dojedu, ale nevím kdy :(


Napíšu Ti to takhle...do TLOU jsem se zamiloval už když vyšel na PS3...odolával jsem, protože jsem už PS3 2x měl a nechtělo se mi ji kupovat po třetí...pak vyšlo PS4 a upravená verze TLOU...to už jsem neodolal...

No...představoval jsem si to jako nejúžasnější hru a realita byla dost jiná...odehrál jsem cca 3 hod čistého času a přestalo mě to bavit.
Strašný ovládání...grafika taky žádný zázrak a příběh klasické klišé...pak jsem PS4 prodal a doteď nepochopil ta vysoká hodnocení.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2016 20:37

Myslím, že ta hra je velmi dobře udělaná a celkově je dobrá. Jen prostě mi vždy v půlce nějak dojde motivace. Neříkám, že je to dokonalá hra, ale těžko najdu konkurenci. Tenhle žánr mi ani není moc blízký, takže spíše tím to bude. Jak jsem bojoval s nakaženými, tak to bylo super, ale jak tam jsou lidi, tak je to jak Deus ex 3, který jsem nikdy nedojel :(
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků