Oculus Quest 2 vs. Xbox series X

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 30. 10. 2020 07:51

Ahoj,

hrozně doufám, že to tady nevyvolá akorát flame, ale zajímal by mě názor hráčů na moje dilema.

Prakticky od jara jsem byl rozhodnutej koupit si next-gen konzoli hned, jak vyjde. Laboroval jsem mezi PS5 a XBSX a nakonec mě přesvědčil Game Pass a hlavně Flight simulátor, který by se v něm i na Xboxu měl časem objevit. Jsem rekreační hráč, za posledních pět let jsem hrál akorát NHL a Assassins Creedy na X360, nepotřebuju top grafiku ani nic dalšího, co by mi odůvodnilo nákup PC za > dvojnásobnou cenu. Xbox mám objednaný prakticky od spuštění předobjednávek, takže by se teoreticky mohlo zadařit ho mít už v listopadu.

A pak jsem od kolegy slyšel chvalozpěv nad Oculus Questem a četl recenze na OQ2 a začínám si říkat, jestli by to nebyla lepší volba. Hrozně mě zaujal Beat Saber, který člověka donutí se aspoň trošku v dnešní době hýbat. K tomu je brácha nadšený z Iron Mana na PS4VR.

Máte někdo zkušenosti jak s pravidelným konzolovým hraním, tak s pravidelným hraním ve VR? Je tu někdo, kdo třeba po vyzkoušení VR přešel na hraní hlavně v něm? Nebo je VR dneska stále jen hříčka pro pár nadšenců, která většinu lidí omrzí po pár měsících?
Na Xboxu (potažmo PS5) se mi líbí, že je to dost future proof řešení, tak 5-8 let bezstarostného hraní, kdy na tom člověk rozjede všechno, co vyjde (i proto to chci koupit hned na začátku). U OQ2 tuším, že i přes notné vylepšení bude ten headset za 3-4 roky už slabý a bez podpory, ostatně je to jen "telefon" v brýlých.

Jakej je váš pohled na věc?


:!: Pls neberte to jako téma pro diskuzi PS5 vs. XBOX, spíš jako konzole vs. VR
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 10. 2020 14:02

No tak asi primárně záleží na tom, jestli si chceš odpočinou na gauči před bednou nebo stát a máchat rukama :-D

A zkoušel jsi to VR? Není to pro každýho.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 10. 2020 14:32

Ja mam prvni Oculus Quest.Nevim co presne ma OQ2 navic, krome vykonu, ale hadam ze vetsina veci bude podobna.

Problem s VR celkove vidim v tom ze na nej neni moc her co stoji za to. Jasne, Beat Saber, Space Pirate Srainer, Superhot a Vader Immortal jsou super, ale jestli te bude bavit travit cas u takovych malych hricek radsi nez u vetsich hrach je na tobe.

Zkousel jsem i vetsi hry jako Skyrim, Fallout a Arizona Sunshine ale mne osobne moc nevyhovuji. Plus mi po chvili hrani zacne byt blbe, takze ja muzu hrat jen veci s minimalnim pohybem.

Pokud budes brat VR jako primarni vec na hrani tak bych asi doporucil spis konzole. S VR budes mit dost omezenej vyber (pokud nemas slusny PC a nepouzijes Oculus Link, ktery ti sice da o neco vic titulu ke hrani ale i tak je to dost malo)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 30. 10. 2020 22:18

VR jsem zkoušel na PS4 a tam se mi to právě líbilo. Beat Saber mě vysloveně nadchnul, ale bylo to pár minut, max hoďka hraní...
Pracovní počítač je Mac, takže tam hraní nepřipadá v úvahu a jak jsem psal, 20+ tisíc do toho určitě investovat nechci. Kdyby sakra aspoň Xbox měl vyhlídku, že někdy tu VR dostane stejně jako PS. Ale to je prý jen zbožný přání... :-/
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 10. 2020 00:57

MS do toho určitě půjde, když to bude dávat smysl. Konzoli mají našláplou a teď stačí počkat, jestli VR bude někdo chtít. Udělat nebo koupit cizí brýle je to nejmenší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 10. 2020 15:09

PSVR je taková střední cesta. Tam mi vadí kabely a rozlišení není úplně nejlepší ale na druhou stranu máš mnohem víc her na výběr než jen na samostatný OQ. (Ale zas méně než na PC)
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků