Výběr konzole (SONY vs. Microsoft)

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod davidfronek 3. 11. 2022 14:06

Zdravím,
v rodině uvažuje o nákupu konzole pro hraní (hlavně děti) a vybírám platformu...
Kdysi dávno jsem hrál pár her na XBOXu s Kinectem, a když jsem se díval na aktuální nabídku nových konzolí, tak jsem zjistil,že Kinect již není podporován :-(
Jsem proto vcelku v koncích, protože Kinect (nebo jeho alternativa, pokud existuje) byl docela dobrý důvod...
Chtěl bych se proto zeptat, jak je to s podporou pohybových senzorů aktuálně (případně do budoucna) u Microsoftu a SONY? Asi se spíš kloním k XBOXu (Minecraft...), ale netrvám na něm...
Případně co by bylo výhodnější zakoupit, z hlediska her, příslušenství, ceny...
Děkuji za vaše odpovědi a názory.
davidfronek
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 11. 2022 23:44

Podle mě ze současné generace podporuje pohybové ovládání jen Switch. Přijde PS VR, které bude mít pohybové ovládání, ale je to VR.

Pokud byla spokojenost s Kinektem, proč nekoupit starší Xbox?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 11. 2022 20:19

Pohybové ovládání je dneska mrtvá záležitost a jedině tak ještě Nintendo se Switchem má něco v tomhle směru - pár her co s tím něco dělá. Plus pokud to je pro malé děti, tak Switch by byla docela dobrá volba.

Takže jedině tak, že opravdu někde seženeš starý Xbox, Kinect a pohrabeš se v bazarech.

Jinak co se cen mezi Xboxem a Playstationem týče - PS5 bude mít VR (Sasakr už zmínil), jinak cenově to vyjde tak trochu na stejno. Co se her týče - Sony má momentálně navrch v exkluzivních hrách, Microsoft na druhou stranu nabízí Game Pass, ale PlayStation + v jistých ohledech vyjde více méně na stejno. Takže se to smrskne na otázku, které hry by jsi chtěl zahrát víc.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků