Steam

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 4. 2011 20:00

SCobra píše:Shift 2 třeba profily neumí...

Tam se to resi pres ten Autolog, ne? To snad staci si jen vytvorit 2 ruzne EA ucty.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:05

Sasakr teď nechápu přesně, co myslíš tím ABSURDNÍ ...tedy v tomto směru a případu :-)

Lo!Zza no myslel jsem to tak, jak jsi to pochopil :-) Jdu do kšeftu, koupím DVD s hrou pro PCčko. Prodavač se zeptá, chcete verzi se STEAM, nebo bez něj? To je všechno. Prostě, zda si NĚKDE můžu legálně koupit gamesku, kterou chtějí hrát dva rodinní příslušníci bez nutnosti ji kupovat dvakrát-vícekrát. Tudíž bych, samozřejmě, musel upřednostnit menší pohodlí a výhody STEAMU, protože bych nechtěl za jednu věc dávat 2x tolik peněz (myšleno u nových her, nemluvím o starších gameskách za pár grošíků).
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 4. 2011 20:10

Já to pořád nějak nechápu. Steam přece s tímhle nemá vůbec nic společnýho. Pokud hra nemá savovací/profilovej systém nastavenej pro víc uživatelů, tak si to bez tvrdýho měnění savů nezahraješ, ať už je to steamová nebo nesteamová verze.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:18

Předpokládám, že v PC je více uživatelských účtů (pod Woknama). Tedy když se hra spustí, měl by mít každý user svůj nezávislý profil... bo ho PC nepustí do profilu dalšího uživatele. V tomto případě by SNAD nemělo být nutné řešit vexl s profily u hry.

U STEAM verze by to ZŘEJMĚ možné nebylo.
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 4. 2011 20:21

Prodavač se nezeptá na nic. V krámě nekoupíš Steamovou verzi krom her, které Steam vyžadují (M2, COD6, Valve hry).

Absurdní je to, že to řešíš. Když koupím hru, tak ji nechám klidně zahrát i ostatní členy rodiny. Je ujetý to kupovat pro každého člena rodiny zvlášť. To je jako kdybych si koupil na DVD film a každej člen rodiny musel mít vlastní.

Zde pak je jen ta záležitost technického rázu, zda-li hra opravdu umí fungovat s více profily (Grid třeba uměl, ale mně to nefungovalo), což se dá vyřešit otravným, ale fungujícícm kopírováním příslušných souborů.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:27

Sasakr díky. Ano, mám stejný názor jako Ty. Je ujetý členům jedné rodiny kupovat více stejných her.

Mně šlo o vysvětlení celé situace, stavu i s jeho případnými absurditami. Navíc - což je primární- na této diskuzi ... chci vědět, zda nějak jednoduše může jeden člen rodiny hrát a druhý taky...pod různým profilem, aniž by si lezli do savů atp.

Což jak vypadá ... lze, když to hra umožňuje.


Sasakr píše:Prodavač se nezeptá na nic. V krámě nekoupíš Steamovou verzi krom her, které Steam vyžadují (M2, COD6, Valve hry).

Sorry a díky za upřesnění ... já myslel právě hry, které vyžadují STEAM ...

BTW: já vás nechci prudit. Prostě mě to zajímá. Zkušenost s tím mám nula, tak se ptám, no :-[
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 4. 2011 20:33

Já si myslím, že bez problému, prostě normálně každému uživateli nainstaluješ Steam a pokud hra ukládá do Documents&Settings pod daného uživatele, můžou hrát různí členové rodiny úplně normálně. Tedy za předpokladu, že ví heslo.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:39

Ertefol to jsem chtěl slyšet :-)

A funguje to i v případě, kdy hra používá jakousi synchronizaci záloh savů se serverem?
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 3. 4. 2011 20:41

Sync si můžeš vypnout, pokud vím
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:42

Sattero potom by to bylo ASI vyřešeno :-)
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 4. 2011 20:44

V takovém případě je asi nutno vypnout, pokud ale hra má profily, měly by se nahrávat na server zvlášť - tzn. by každý profil (člen rodiny) měl mít savy oddělené. Pokud ale nepodporuje profily, bude nutno cloud gaming vypnout.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 20:47

Ertefol jasný, to už bych chápal.
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2011 22:11

Ahoj,

chtěl jsem všem rádcům poděkovat za příspěvky a čas - díky :-)

Kdybych ještě něco měl, ozvu se.
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 4. 2011 19:03

Na Steamu je ve sleve AvP 2010.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 4. 2011 20:59

Ta Mafia 2 se jim asi moc neprodava, kdyz je porad ve sleve. Kazdopadne asi vemu M1, kdyz je za tak krasnou cenu.

Co tipujete ze tam zas behem tech 4 dnu bude? IMHO Bioshock (bral bych jednicku, kdyby byla za rozumny peniz), Borderlands a pevne doufam ze i Civ5.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků