Steam

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 3. 4. 2011 14:06

Vypadá to, že Valve spustili další lov za pokladem. http://valvearg.info/wiki/Valve_ARG_Wiki
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 18:35

Ahoj,

snažil jsem se, hledal, četl, ale co potřebuji vědět nenašel. Tudíž - buď jsem hledal špatně, nebo to tu není. Prosím tedy o odpověď - pokud možno lidsky podanou.

Je nějak LEGÁLNĚ možné, aby jednu hru zakoupenou pod STEAM účtem atp. hráli nezávisle na sobě (ne zároveň!) dva uživatelé JEDNOHO PCčka? Jde mi o offline hraní (tedy o hru hráče proti PC)-nikoliv o online.
Jde čistě o to, aby si nenarušovali svůj postup ve hře. Jeden je třeba v sedmém levelu a druhý teprve začíná.

NEJDE o to, že by hru hrálo více cizích lidí! Hru by hráli třeba dva bráchové, bratr a ségra, otec, matka a dítě atd. Prostě jedna rodina. NEBO se musí hra koupit vícekrát a naládovat do více Steam účtů?

Vlastně by stačilo, aby se pod Steamem daly udělat tři nicky a bylo po problému.

Upozorňuji, že s tímto typem DRM nemám zkušenost, ani jsem ho zatím nezkoušel-neinstaloval. Nechci dělat nelegální věci, proto se takto blbě ptám.

Děkuji za pochopení a případnou informaci.
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 4. 2011 18:39

Pokud ta konkrétní hra neumožňuje vytváření na sobě nezávislých profilů, nejde to.
Jinak je samozřejmě možné, aby jeden Steam účet využívalo víc lidí - stačí, když budou všichni znát přihlašovací údaje.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 18:44

SCobra díky za reakci... hele ... vezmu třeba NFS Shift ... bude to možné? Je to prosím JEN pro příklad, ne že bych chtěl diskutovat jak je zrovna tato hra dobrá/špatná.

Pokud jsem tedy pochopil správně, pak ano ... když si vzájemně uživatelé jednoho PC sdělí přihlašovací údaje ke STEAM účtu a hra bude umožňovat vytvořit více profilů pro více hráčů (opět upozorňuji, že jde o offline hraní-hráč proti PCčku) bude možné jednoduše a LEGÁLNĚ, aby tuto hru hráli (postupně - NE zároveň). Mám pravdu?

A ještě sekundární dotaz ... je hodně her které neumožní vytvořit více profilů pro více hráčů (myšleno zakoupených přes systém STEAM)?
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 4. 2011 18:57

U Shiftu si zrovna nejsem jistý, hrál jsem ho hlavně na PS3 a tam jsou profily řešený jinak.

Legální to samozřejmě bude :-)

Takových her je hodně, ale většina je asi pořád ještě takových, které to neumí... Pak by se musel šachovat se soubory uložených her.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 3. 4. 2011 19:03

Pokud si přečteš SSA (Steam Subscriber Agreement), tak tam je vysloveně zakázáno sdělovat přihlašovací údaje k účtu, nebo jeho zapůjčování. Obecně tedy platí: jeden člověk = jeden účet.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 4. 2011 19:08

No tak mu je neřekneš no, tak se mu tam přihlásíš :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 3. 4. 2011 19:12

Ok budu citovat: "You may not reveal, share or otherwise allow others to use your password or Account."
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 19:18

negr - lze předpokládat, že u vztahu dítě-rodič, či sourozeneckého vztahu je tato podmínka sice porušována, avšak v trochu jiném směru a duchu.

Dle Tvého názoru tedy člověk MUSÍ koupit do jednoho „baráku“ více STEJNÝCH her, aby si mohlo zahrát více hráčů (kteří jsou v přímém příbuzenském vztahu)?

-- 3. 4. 2011 20:20 --

SCobra píše:ale většina je asi pořád ještě takových, které to neumí... Pak by se musel šachovat se soubory uložených her.

Neumí to, ač jde o nové hry? Dříve se přeci běžně nainstalovala hra do PCčka...(kde byly třeba dva, tři uživatelské účty) a každý hráč měl svůj profil, který neovlivňoval profil hráče dalšího.
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 4. 2011 19:32

Což znamená, že když nějaký tvoje dítě utratí na Steamu desetitisíce, nikdo ti nic nevrátí :-)

Podle licence by to tak být mělo - jeden uživatel, jedna koupená kopie.

Pravda, spousta her ukládá do uživatelského adresáře ve Windows, takže i tak by se to dalo řešit.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 4. 2011 19:44

Mne se zda, ze vsechny EA hry podporuji primo ve hre nastaveni vice profilu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2011 19:45

SCobra Tak to se potom vyplatí. Když bude mít člověk tři haranty :D a každý z nich bude chtít hru, pak ji kupovat třikrát :roll: Zvláště, kdy se bude hrát vždy jen na jednom PC a vždy jen jedno z dětí (stejnou gamesku).

Napadá mě tedy dotaz. Existují hry, které se prodávají (oficiálně a legálně) ve STEAM verzi, ale i no STEAM verzi?

Lo!Zza
díky za info. Tudíž kdyby se porušily podmínky (v tomto případě trochu absurdní - můj názor) a dva bratři by se hlásili na jeden STEAM účet, každý by mohl mít svůj herní profil pro některou z EA her. Je to tak?
Ovšem - jak zde zaznělo - je to porušení licenčních podmínek :hm
S pozdravem MgX
MgX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 4. 2011 19:54

Shift 2 třeba profily neumí...

Ne, hra buď má Steam a nebo nemá.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 4. 2011 19:55

MgX píše:Napadá mě tedy dotaz. Existují hry, které se prodávají (oficiálně a legálně) ve STEAM verzi, ale i no STEAM verzi?

Ted nevim co presne myslis. Hry co koupis na Steamu se ti automaticky pripisi na Steam profil. Jinak jsou hry co koupis normalne v obchode a na Steam ucet si je muzes pridat (kvuli pohodli, napriklad), ale jinak jdou hrat i bez nej. Jsou i vyjimky, ktere koupis v obchode a MUSIS je aktivovat na Steamu (tj si je pridas na ucet - Mafia 2 napriklad).

Ty podminky jsou stejne postaveny na hlavu. urcite ti nikdo z Valve neprijde dolu a nebude kontrolovat jestli jses opravdu ty ten jedinny, co vyuzivas ucet.
Se singlem nebude problem - horsi to bude s MP, tam se vetsinou registruje CD key na jeste nejaky dalsi ucet (Live, GameSpy...), takze ho ma fakt jen jeden clovek. (ale zase jsou i vyjimky - treba Call Of Duty hry, tam se vsechny udaje o SP i MP uctu uklada do PC)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 4. 2011 19:58

Haha, tohle je absurdní. Že to vůbec řešíte.

Jinak drtivá většina her je ve Steam verzi i normální, výjimkou jsou snad jen hry od Valve, COD6 aj.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků