Zavistlost na PC (hry, nespavost, nervozita ....)

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 18:05

Morkese znám. Teda z obrázku :D Ale toho Davida ne
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 18:39

Mám na vás hoši hrozně moc otázek. Třeba jaký to je mít za práci hraní her??? To bych si taky přál. A musíte tu hru dohrát až do konce??? A kde ty všechny hry berete???
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 18. 8. 2007 18:41

1) hrani her je jen mala cast z celyho toho procesu. Psani o hrach je MNOHEM narocnejsi, nez jak myslis :)
2) slusni recenzenti by meli.
3) distributori.
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 18. 8. 2007 18:52

Opravdu to není jen o hraní těch her :) Ale jako zanedbatelnou složku práce bych to neviděl, spíš je u problém napsat u průměrné hry dobrou recenzi, protože nemáš moc o čem psát.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 19:13

No jo. Zahrajete si hru a pak apíšete, co si o ní myslíte. Já vim jaký to je. Moje recenze je v Papírovém doupěti. A tu jsem psal tak 2 hod. A potom ještě nějaký předělávky. Jinak co si o ní myslíte???
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 18. 8. 2007 19:19

petriczech98 píše:No jo. Zahrajete si hru a pak apíšete, co si o ní myslíte. Já vim jaký to je. Moje recenze je v Papírovém doupěti. A tu jsem psal tak 2 hod. k/quote]


Casem mozna zjistis, ze je to jeste trochu jinak :)
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 18. 8. 2007 19:22

Distributor zapůjčí, redaktoři si vše ihned napálí, potom zapaří a něco napíšou.
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 20:04

Fuck8r píše:Distributor zapůjčí, redaktoři si vše ihned napálí, potom zapaří a něco napíšou.o/quote]

Ty jsi taky redaktor??? A takže to pálíte trochu nelegálně jo???
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 18. 8. 2007 20:07

petriczech98 píše:
Fuck8r píše:Distributor zapůjčí, redaktoři si vše ihned napálí, potom zapaří a něco napíšou.o/quote]
Ty jsi taky redaktor??? A takže to pálíte trochu nelegálně jo???j/quote]


Fuck8r a redaktor? :lol: fuck8r je.. fuck8r no :)
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 18. 8. 2007 20:11

petriczech98 píše:No jo. Zahrajete si hru a pak apíšete, co si o ní myslíte. Já vim jaký to je. Moje recenze je v Papírovém doupěti. A tu jsem psal tak 2 hod. A potom ještě nějaký předělávky. Jinak co si o ní myslíte??? /quote]


Mno, tak jednoduché to fakt není :)
Vezmu to jako pohádku od toho nejméně nepříjemného. (Výchozí situace je recenze hry na NDS)
Začněme brzkým vstáváním při příjezdu DPDčka, které buší na zvonek, že máš u nich balíček z redakce. Takže prohrábneš vlasy, vybelháš se z postele, seběhneš tři patra, podškrábneš se na šíleně málo citlivý dotekový display a vítězně se zpět ty tři patra vyplazíš s balíčkem nahoru.
Rozbalíš balíček, ze kterého se na tebe vyřítí krabička se hrou a manuálem. Ulehčeně si oddechneš, že to je v pořádku a hodíš s tím na stůl, kde už leží zmíněný Handheld od Nintenda. Unaven předchozím nočním životem leháš do postele a chrápeš do dvanácti, kdy se vzbudíš, ulovíš si něco k snědku a konečně zasuneš paměťovou kartičku do NDS.
Naloaduješ hru a s vědomím, že zase někdo chytrý komplet měnil ovládání si otevřeš manuál a naštuduješ dnešní kombinace tlačítek a dotykové obrazovky.
Po chvilce hraní si dáš oběd, pak si ještě chvilku zahraješ (a podle kvality hry i zanadáváš) a vyrážíš na nějaký sraz, který máš už domluvený sakra dlouho.
Potom tu hru dva dny hraješ, nejlíp ji i dohraješ. Samozřejmě si u toho děláš nějaké ty poznámky, črtáš mapky, maluješ lebky, neslušné obrázky a podobně.
Po této vyčerpávající náplni zasedneš se zásobou pití, jídla a poznámek ke klávesnici, kde již čeká přichystaná šablonka. Začneš vyplněním tabulky + můžeš naflákat obrázky a jejich popisky, anebo si to nechat nakonec. Pak napíšeš děsně atraktivní nadpis, podepíšeš se (osobně to dělám nerad, pak se dá vysledovat autor), napíšeš perex.
Následně se pustíš do psaní úvodu, těla a konce. Mělo by to na sebe nějak smysluplně navazovat, být to +- vtipné a hlavně by se to mělo dobře číst.
Poté, co s těmi 7-8 tisíci znaky strávíš v nejlepším možném případě odpoledne (tzn. od tří odpoledne do dvou do rána), v horším pár dní si dáš pauzu a projedeš bystrým a nejlíp střízlivým očkem text. Ve většině případů se zděsíš, jak jsi mohl takovou hrůzu napsat a za pět minut uzávěrka začneš text přepisovat nebo alespoň upravovat. Nezřídka se stane, že půlka textu, kterou jsi právě smazal vlastně tak špatná nebyla :)
V tom lepším případě to stihneš a pošleš recenzi do redakce, zabalíš hru zpět do obálky a zdrháš na poštu, kde ji pošleš zpět/vrátíš.
Následně shrábneš buď ovace (nepravděpodobné) nebo si špatnou recenzi pozásluze vyžereš a možná se z ní i poučíš.
Koněc pohádky, realita je ještě daleko horší.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 20:31

Klidně můžete napsat i tu horší verzi. Možná by jste se divili, al ejá toho vydržím fakt dost. A ještě pár otázek bych měl:
Kolik recenzí uděláte třeba za měsíc? No a co s tim pálením je to snad nelegální ne?
Vy vlastně ani nemusíte vstávat z domu, že? Přijde hra, zahrajete, napíšete recenzi, nacpete ji do mailu a pošlete k šéfredaktorovi.
Mohl bych vám dát tipy, co se v recenzi čte dobře. Doupě čtu rok a lecos o tom vim. Ale i nevim a rád bych to věděl.
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 18. 8. 2007 20:40

petriczech98 píše:Kolik recenzí uděláte třeba za měsíc?

Záleží na platformě, titulech, herním suchu, počasí, konstelaci Marsu a Venuše. A na našem času (taky třeba chodíme do školy). Za poslední měsíc mi na webu vyšly tři články, za tenhle dva a je herní sucho...

petriczech98 píše:No a co s tim pálením je to snad nelegální ne?

Ano, to nelegální je a Fuck8r je debil, mno :) Samozřejmě, že toto dělat nemůžeme a ani neděláme (mluvím za sebe.)

petriczech98 píše:Vy vlastně ani nemusíte vstávat z domu, že? Přijde hra, zahrajete, napíšete recenzi, nacpete ji do mailu a pošlete k šéfredaktorovi.

Takhle nějak to probíhá, ale není to tak sladké, jak se zdá. Obvykle máš uzávěrku za pár dní, hra je blbá až to bolí a tebe nenapadá, jak to kloudně sepsat.

petriczech98 píše:Mohl bych vám dát tipy, co se v recenzi čte dobře. Doupě čtu rok a lecos o tom vim. Ale i nevim a rád bych to věděl.

Pošli mi je, prosím, soukromou zprávou.

K tvojí recenzi - nečetl jsem ji a bohužel nemám po ruce ani poslední Doupě. Pokud chceš, pošli mi ji taktéž v soukromé zprávě, podívám se na ní.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petriczech98 18. 8. 2007 21:02

Už jsem zase doma!!! Přišel mi ten Max Payne. Hraju zatim jedničku. Jsem v druhý kapitole. Je to super hra. Akorát ten příběh je takovej složitej. Je tam moc postav. A je to v těch komiksech. Kdyby to bylo ve videech s titulkama tak by to bylo asi lepší. No newim. Až to dohraju pustim si teprve ten příběh od začátku až do konce. Teď to přeskakuju. ZATIM
petriczech98
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnya 6. 2. 2019 13:50

Ahoj, díky všem za podělení se o své zkušenosti s nadměrným užíváním her. Uvědomuju si, že tohle vlákno je už víc než 10 let starý, ale týká se přesně toho co zde chci postnout. Pro svůj výzkum hledám zkušené hráče a hráčky multiplayer online her ochotné vyzkoušet si jaké to je, na 84 h odolat své vášni a podělit se o své zkušenosti. Podmínkou je, aby hraní online her byla převládající aktivita ve Vašem volném čase. Pokud máte čas a chuť pomoci mi s výzkumem a při té příležitosti se o sobě dozvědět něco nového, ozvěte se mi na e-mailovou adresu studiemmo.2019@gmail.com pro bližší informace. Ozvěte se, i pokud znáte hráče či hráčku, kteří by byli ochotní se výzkumu zúčastnit. Informace, které v rámci výzkumu poskytnete budou považovány za důvěrné a bude zachována vaše anonymita. Celý výzkum lze provést online. Díky a těším se na spolupráci.
koutnya
First Blood

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků