Zavistlost na PC (hry, nespavost, nervozita ....)

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Xoddam 20. 2. 2006 06:40

Takhle, muzu o sobe rict a priznat si ze sem zavislej na PC, nejde jenom o hry ale i o internet, programy proste vse kolem toho. Hraju WoW a myslim ze si bez nej nevim predstavit ani den .... Proste kdykoli sem v izbe,pc mam vyple a mam delat neco jineho jde to jenom velice tezko .... Proste bych tam presedel hodiny a troufam si rict ze i vy to citite nejak podobne .... Hodne se mi WoWku i sni ... proste sila .... Ale ted otazka na vas: Je zavislost na PC zla; negativni, nebo jenom patri k zivotu? Nekourim a neberu drogy, snad jenom ten alkohol o vykendu ale tim to hasne .... Lidi sou zavisli na cafe nebo televizoru treba, ale nikdo to nejak extra neresi? Je to jine jako u PC a kdyz jo tak v cem? Dyt PC neskodi, pratele mam a chodim ven takze nesedim jenom doma ale proste me to silene bavi .... Skusme to tu nejak rozvinout a mozna se neco noveho dozvim, jak o sobe tak mozna i o vas .... (Moje reakce cekejte kolem 18:00) zatim bye ...
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 2. 2006 09:09

Zacni s tim trochu neco delat, hlavne v lete kdyz je pekne tak ja osobne davam vzdy prednost "realnemu" svetu.. O hrach se mi obcas taky zda, ted si ale nevybavim konkretni priklad..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 20. 2. 2006 11:47

XODDAM: Podle mojí zkušenosti počítačové hry JSOU velmi zábavné a spousta lidí jim alespoň přechodně propadne, nebo by propadla, ale neví o nich, tak sleduje Ordinaci v růžové zahradě atd. Já jsem na hrách řadu let docela závislý byl - v tom směru, že byly tou nejzábavnějěší částí mého života, tak proč dělat něco jiného, že? Ve škole mi to jde, tak co? (Rychlé šípy).
Já myslím, že TY SÁM nejlíp vycítíš, jestli pro tebe hry jsou problém nebo ne. Moje zkušenost je, že problém začíná tam, kde hry NAHRAZUJÍ reálný život. Tj. jakmile máš pocit, že ti v životě něco zásadního chybí, že jsi nějak dlouhodobě nešťastný, nespokojený atd. a máš tendenci UTÍKAT do her, tak už to není OK. Jsou lidi, kteří mají práci, ženu, děti, všechno je to akorát sere a celý volný čas hrají World of Warcraft, aby to nemuseli řešit - tak tudy určitě ne. Je rozdíl mezi "zábavou + odreagováním" - zábava nemusí být nijak na úrovni nebo přínosná, jde o to si odpočinout a pobavit se - a "závislostí", závislost už člověku kazí život, nějak ho kroutí, zbavuje svobody.
Moje rada - zkus se s tím Warcraftem a dalšími hrami zamyslet nad tím, co ti vlastně dává, PROČ tě tolik baví, co je na něm tak super. A pak se zamysli nad tím, jestli bys TOTÉŽ (stejný pocit, prožitek, zkušenost) nemohl nějak získat v reálném životě. Pro mě právě tohle byla/je cesta ze závislosti ven.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 20. 2. 2006 12:46

>to XODDAM

Já jsem dřív hrál hodně, defacto pořád, když jsem nebyl ve škole nebo v práci, ale postupem času mě to samo nějak omrzelo. Dělám v práci s počítačem 8 hodin denně a přijít domů z práce a pustit si ještě doma PS2, nebo COMP to zkrátka nejde.
Myslim, že pokud jak říkáš chodíš ještě ven tak je to ještě O.K. :D, na druhou stranu, něco s tim asi v pořádku neni, jinak by ses neptal, ne ? :wink:
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 20. 2. 2006 12:49

Záleží jak kdy... Pokud se mi do ruk dostane výborná hra (typu Flashpoint, Neverwinter Nights, Fallout) tak jsem schopný u počítače strávit celý den, prostě se do toho strašně zažeru. Ale když mi v průběhu hraní někdo zavolá, jestli bych třeba nešel ven atp. tak v pohodě vypínám a jdu (zvlášť rychle, pokud jde o něžnější pohlaví :)). Takže myslím, že to se mnou není tak hrozné... Venku je hezky, jdu ven, sice nemám s kým, ale on se snad někdo cestou najde/potká :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 20. 2. 2006 12:58

Já taky docela hodně hraju na PC a GC a někdy jsem se taky sám sebe ptal jestli je to ještě stále v normě ale ted když studuji vysokou a přijedu večer dom tak se už člověku to PC ani zapínat nechce...a taky mě vysvobozuje přítelkyně a díky ní nejsem u PC tak dlouho...a ven taky zajdu tak snad tak špatné to se mnou není :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xoddam 20. 2. 2006 16:37

tak a sem tu, jak sem slibil .... ctu si ty vase reakce a sem velice mile prekvapen s obsahem a hodnotou vasich textu ... da se z toho dost vycist .... dik, vim jak nsem na tom ..... proste proc ne .... zatim to zeru a zaroven myslim ze me to prejde .... jako tu nekdo spomenul "docasna zavislost" a "dobra hra" .... tak jo narazil sem na dobrou hru a sem docasne zavislej .... ale tesim se hna leto az bude venku hezky a ja nekam vypadnu .... ale dik za reakce ... a pokud je tu jeste nekto kto k tomu ma co riict tak prosim .... vice nazoru je vice info ... :)))
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mr_wawra 20. 2. 2006 17:00

osobně zastávám názor (který vyslovil M. Rybka), že je úplně jedno, čim a jak moc se člověk baví ve svém volném čase, pokud je to legální a nezabraňuje to plnění povinností. Pokud přijdeš ze školy, kterou zvládáš relativně v klidu a potom jenom paříš na kompu, je to čistě tvoje věc. Pokud ale hraješ místo školy, je tady problém.
Možná trošku závislej jsem, i když ono to u člověka chodícího do progrmátorský třídy a zároveň externího autora herního webu asi moc jinak nejde. Ale musim říct, že lední hokej, kterej jsem 6 let hrál vrcholově, mám ještě radši než hry a PC. Takový zápas v plné Sazka Areně mezi mojí oblíbenou Slávií a Pardubicemi je fantastický zážitek
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 20. 2. 2006 17:54

Zacinam bejt zavislej na internetu :D
Jeste ze mame ve skole to wifi pripojeni :mrgreen:
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 20. 2. 2006 18:21

christian píše:Zacinam bejt zavislej na internetu :D
Jeste ze mame ve skole to wifi pripojeni :mrgreen:


Tak to jsme dvá, dřív, když jsem ještě neměl internet tak když jsem seděl u PC,tak jedině že jsem hrál PC hry,ale teď už jen surfuju a surfuju :mrgreen:
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 20. 2. 2006 19:19

To Vás taky jednou přejde :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 20. 2. 2006 19:21

Proč myslíš? :mrgreen:
Ale zahrát si dobrou hru...to je lepší než sedět u internetu celej den :mrgreen:
Pokud mě tedy nějaká chytne :mrgreen:
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 20. 2. 2006 19:26

Dívám se na to z vlastního pohledu.Když jsem oběvil net,tak jsem na něm byl pečený vařený,ale teď si přečtu pár herních webů a kdyby nebylo doupěte(fóra),tak jsem na fernetu asi jen půl hoďky denně.
A s tou závislostí na kompu to je trochu ošemetné.Hodně záleží na věku.Kdyby mi bylo o 10 let míň,určitě bych pařil/surfoval atp. daleko víc,než to dělám teď.
edit//:Tady je jeden malý závislostní testík.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 20. 2. 2006 22:37

Tak na netu jsem závislý díky tohoto fora...paráda
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 21. 2. 2006 12:25

Taky bych si dovolil s tímto tvrzením souhlasit.Nebo je to spíš doupěcí závislost :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků