Valve: streamování.

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod holubek002 9. 11. 2021 20:56

Jeden výkonný počítač, klidně někde ve sklepě nebo v kumbálu nebo kdekoli. Jedna drahá grafická karta apod.
A můžeš hrát na mobilu/tabletu, televizi, slabém notebooku, starém slabém PC apod. kdekoliv jinde bez toho, abys musel pořád přenášet to tvoje all in one nebo mít 10 herních zařízení. Je to tak složité?

To, o čem pak mluví sasakr, je zase trošku něco jiného, ale každopadně vzdálenou plochu používám taky. Mít přístup odkudkoliv ke svému PC je někdy k nezaplacení. Akorát bych uvítal i vzdálené wake on LAN, aby nemusel pořád běžet...
Jiný level je pak se vzdáleně připojit ke svému soukromému PC, z něj vzdáleně k pracovnímu a na pracovním vzdáleně k virtuálu s aplikacemi. A to vše z mobilu někde v lese :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 10. 11. 2021 11:10

"No ok, ale k cemu by to vyuzil zrovna on..?"

:D

Mozna jsem paranoidni ale tyhle vzdaleny plochy nepouzivam kvuli bezpecnosti. Zvlast na PC kde mam vsechno a pouzivam ho treba na finance.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 10. 11. 2021 22:29

holubek002 píše:Jeden výkonný počítač, klidně někde ve sklepě nebo v kumbálu nebo kdekoli. Jedna drahá grafická karta apod.
A můžeš hrát na mobilu/tabletu, televizi, slabém notebooku, starém slabém PC apod. kdekoliv jinde bez toho, abys musel pořád přenášet to tvoje all in one nebo mít 10 herních zařízení. Je to tak složité?

To, o čem pak mluví sasakr, je zase trošku něco jiného, ale každopadně vzdálenou plochu používám taky. Mít přístup odkudkoliv ke svému PC je někdy k nezaplacení. Akorát bych uvítal i vzdálené wake on LAN, aby nemusel pořád běžet...
Jiný level je pak se vzdáleně připojit ke svému soukromému PC, z něj vzdáleně k pracovnímu a na pracovním vzdáleně k virtuálu s aplikacemi. A to vše z mobilu někde v lese :D



Prostě podle mě je blbost si ty věci spouštět takle přes web. Sice máš pak super-čupr komp, ale stejně seš limitovanej rychlostí připojení.

A takovej Counter-Strike: Source těžko budeš hrát s ovládacími prvky mobilu. :D
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 11. 2021 16:53

Alesh2020 píše:A takovej Counter-Strike: Source těžko budeš hrát s ovládacími prvky mobilu.

Protože připojit ovladač k mobilu je ten největší problém, který aktuálně lidstvo má...

Alesh2020 píše:stejně seš limitovanej rychlostí připojení.

Jsi limitovanej, když se necháš limitovat. Tak si to zasíťuj, aby tě to nelimitovalo.

Lo!Zza píše:Mozna jsem paranoidni ale tyhle vzdaleny plochy nepouzivam kvuli bezpecnosti. Zvlast na PC kde mam vsechno a pouzivam ho treba na finance.

Podle mě je to legitimní obava. Ale dokud mám telefon s Androidem, tak je hovadina to řešit. Google už ke všemu přístup má.

Alesh2020 píše:Mě prostě přijde pitomost mít jeden komp na "uskladnění" her, a druhej na vlastní hraní...

Ty vole ne prostě. Jeden komp, kterej máš na hraní. Tam třeba hraješ primárně. A to ostatní nemusí být ani kompy, já mám v televizi normálně nativní Steam Link klient a stačí připojit ovladač k televizi přes BT a můžu hrát z kompu po síti. Nebo si koupíš nějakej nejlevnější android HDMI dongle a hraješ klidně na starý šitce televizi.

Alesh je evidentně Tdjohnův druhej profil a jen nás zkouší, jestli ho prokoukneme.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 13. 11. 2021 10:09

Protože připojit ovladač k mobilu je ten největší problém, který aktuálně lidstvo má...
> díky Bohu ještě nejsem tak závislej, abych musel jak ko*ot pařit s klávesnicí připojenou k mobilu (DoD:Source se fakt blbě kalí s ******nym ovladačem...).

stejně seš limitovanej rychlostí připojení.
> Když budu v terénu, tak opět budu limitovanej rychlostí Wifi/tím, kolik mám dat. A opět, nejsem takovej závislák, abych musel věčně kalit.

Jakej "Tdjohn" pořád?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 11. 2021 17:47

Alesh2020 píše:Jakej "Tdjohn" pořád?

Největší řízek tady. Nevím, proč ti to píšou.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 14. 11. 2021 01:15

Ja hlavne nechapu co ten clovek ma porad za problem.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 11. 2021 10:42

PC styl. Máš to i v podpisu...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 14. 11. 2021 11:40

Lo!Zza píše:Ja hlavne nechapu co ten clovek ma porad za problem.


Dumám nad nadou problématikou do hloubky. :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 11. 2021 11:47

Alesh2020 píše:
Lo!Zza píše:Ja hlavne nechapu co ten clovek ma porad za problem.

Dumám nad nadou problématikou do hloubky. :hm

To právě moc nevypadá. :D Jeden silnej komp a 5 slabých klientů je super řešení. Dnes se tomu říká cloud, ale dřív se to používalo běžně, jen se to jmenovalo jinak.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 14. 11. 2021 11:52

Jo, ale
A] něco ti vyžere zpomalení díky rychlosti připojení.
B] stejně tu hru od Valve nemůže hrát najednou více než jeden člověk...
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 11. 2021 12:40

Input lag na lokální síti bude maximálně pár desítek ms. To je rozdíl, který plno lidí ani neřeší. A kdo hraje na konzolích, tak má běžně větší. Také záleží na hře a ovladači. Na gamepadu nepoznáš pár ms ani náhodou.

Pokud máš jeden PC, nemůže umět pustit více her. Možná nějaké jednoduché, třeba jako miny. Není to úplně problém Valve.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 11. 2021 18:17

Tak může hrát víc lidí, ale musí hrát spolu, tj. v jedné instanci. Logicky z jednoho serveru hra nepojede dvakrát. Můžou hrát spolu a střídat se třeba po závodě apod.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 14. 11. 2021 20:14

Jsem si představil, jak se teď tdjohn baví sám se sebou :D

- Jede to lokální síti, ne přes internet. Pokud má člověk natažené kabely, tak nemůže být problém s rychlostí ani moc se zpožděním. Nějakou výkonovou rezervu to chce mít na PC, přece jenom realtime enkódování pár fps vezme.
- když máš více PC a jeden účet, tak taky nemůžeš hrát hru vícekrát najednou nebo jo?

Stejně si z nás jenom dělá p*del :D

Lojza: Přece i velké firmy používájí vzdálené plochy úplně běžně. Hlavně přes Citrix, co mám já zkušenosti. Na soukromém jedu sice jen Chrome remote desktop, ale strach taky nemám. Bez mobilu se do banky stejně nepřihlásím a stejně 90 % bankovních úkonů dělám přes mobil, tak mě to taky moc netrápí.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 14. 11. 2021 23:21

Alesh2020 píše:
Lo!Zza píše:Ja hlavne nechapu co ten clovek ma porad za problem.


Dumám nad nadou problématikou do hloubky. :hm

Ok, ale k cemu kdyz nemas zajsem se na tu problematiku podivat z jinyho pohledu nez kterej tady porad hazis. To je asi jako kdybych sel na autoforum a zacal tam psat ze diesel a benzin jsou na houby, protoze ja jezdim na LPG. Taky mne tam kazdej posle do riti. :D

Holub: Jasny, jen ty velky firmy maji zabezpeceni nekde jinde. Osobne u nas kazdej klient musi splnovat x pozadavku, nez se vubec pripoji na lokalni sit nebo vzdalenou plochu a kazdy podezrely pripojeni tam monitoruje tym lidi. Tohle predpokladam ze 99% obyc uzivatelu neresi. Myslim, ze mit programy typu Team Viewer a podobne, zaply 24/7, je driv nebo pozdeji recept na pruser, kdyz jedinny zabazpeceni je jen, kolik, sesticiferni (?) cislo.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků