Valve: streamování.

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 7. 11. 2021 18:38

Ahoj, nevěděl sem, že to vůbec Steam umožňuje, ale mám na NB staženej a nainstalovanej DOD:Source, a když sem nalil na Desktop Steam klienta, nabídlo mi to Steamovat hru z NB na Desktopu.

NB je připojen k Wifi, desktop k síti přes kabel. To se použije hardware NB nebo desktopu? A má to vůbec smysl - vždyť to musí bejt pak pomalý jako prase - nebo je to jen snaha Valve se blísknout, že to jde?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 11. 2021 20:58

Pomalý to je, ale odborníci tady to ani nepoznají a přijde jim to úžasné. Takže záleží...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2021 00:45

No když budeš mít připojení pomalý, bude to pomalý. Notebook připojený na nějakou 2,4 GHz wifi, to není ideální server.

Když máš ale počítače připojené kabelem nebo na kvalitní 5 GHz síti, no tak to funguje super. A jde to i přes internet, nejen po místní síti.

Krom připojení by taky server (na rozdíl od klienta) měl mít nějakou CPU rezervu, protože přeci jen to nahrává obrazovku.

Občas takhle hraju kamiony. Sice není problém s latencí, ale 5 Mbit upload znamená už solidní mazaninu, bohužel. Ale jede to.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 8. 11. 2021 09:44

Pomalý to je, ale odborníci tady to ani nepoznají a přijde jim to úžasné.

Touto částí věty myslíš co přesně? Jinak, mě to přijde jako prachobyčejná nouzovka, mít někde puštenej jeden komp - "permanentě" - a to jen proto, abych se k němu mohl připojit s noťasem v případě, když můžu na dvacet minut zakalit.

Takovej závislák je snad málokdo. :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 11. 2021 10:34

Proc si to nezkusis sam, kdyz mas tu moznost?

Premyslis o tom moc omezene. Nejde o to abys hral nekde 20 minut na zachode, ale treba aby jsi mohl mit PC v prizemi a hrat na TV v prvnim patre, bez nutnosti natahovat kabel atd.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 8. 11. 2021 14:43

Já to zkusil, funguje to normálně, ale přijde mi to celé pouze jako snaha Valve ukázat, že to umí technicky zařídit, než aby to mělo reálně skutečný význam.

Osobně mi přijde jako plýtvání elektřinou, mít dole zapnutý komp, a fyzicky hrát na druhém, co mám v podkrovním bytě. Když navíc ani nejde, aby hru nainstalovanou na tom "Hubu" využívalo víc lidí. :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2021 16:24

Streamování her tu bylo dávno před Steamem. To za prvé. Za druhé - nevím, kolik herních PC máš, ale občas má někdo jen jedno. Něco rozehraješ u stolu v pracovně, pak už na to sereš, jdeš do ložnice, tam si to nastreamuješ do televize a hraješ chvíli před spaním. A pak se ti v práci něco renderuje, tak si to zase zapneš a pokračuješ tam, kde jsi přestal.

Ano, PC musí jet, ale osobně musím říct, že mít non-stop jedoucí PC je prostě super. Kdykoliv máš přístup k čemukoliv, co v něm je. Nebo mi třeba napíše žena, že by se ráda podívala na to a to. Připojím se na vzdálenou plochu, stáhnu domů na lokál a napíšu jí, že na to může v telce přes Plex mrknout.

A samozřejmě pokud to PC necháš těžit krypto, což by stejně měl dělat každej, u koho se to aspoň trochu rentuje, tak ani neřešíš, že to něco žere.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 8. 11. 2021 18:27

To je sice hezký, ale při hraní tý hry stejně využiješ HW toho "zdrojovýho" kompu, ne?

Prostě mě to přijde na p*ču. Prostě mám vše na svém kompu, a pokud by vehementně moje lepší polovička něco chtěla TEĎ HNED, tak ji to pošlu e-mailem, nebo přes cloud.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2021 19:37

No samozřejmě, však o to jde, ne? Stačí mi jedno výkonný centrum, abych mohl hrát kdekoliv.

Moje polovička se doma chtěla koukat na něco konkrétního, co na lokále nebylo. Přes remote desktop jsem se připojiil k věčně jedoucímu PC těžícímu krypto, stáhl to, zavedl do databáze Plexu, aby si ona mohla zapnout televizi, která si sáhne na Plex server jedoucí na tom počítači a ona se mohla dívat. Nevím, jak tohle chceš řešit cloudem nebo mailem, ale je mi to fuk.

Jestli ti to přijde na *****, tak to nepoužívej. Mně to přijde super. Už nikdy neřeším, že něco nemám s sebou, že se k něčemu nedostanu. Cokoliv, odkudkoliv, kdykoliv.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 11. 2021 20:08

Alesh2020 píše:Prostě mě to přijde na p*ču. Prostě mám vše na svém kompu, a pokud by vehementně moje lepší polovička něco chtěla TEĎ HNED, tak ji to pošlu e-mailem, nebo přes cloud.


Asi to neni pro tebe, tak to neres.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 8. 11. 2021 21:13

Tak mě teda pouč, k čemu mi to má dopomoci...?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 11. 2021 21:25

Konkretne tobe evidentne k nicemu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2021 23:30

Tvl co to je za novýho Tdjohna?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 11. 2021 09:53

Mě teda napadl hned PC :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 9. 11. 2021 16:07

Mě prostě přijde pitomost mít jeden komp na "uskladnění" her, a druhej na vlastní hraní... :hm

Hezky all in one... to dává větší smysl. :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
First Blood
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků