Fórum Doupě.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 16. 4. 2024 09:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3668, 3669, 3670, 3671, 3672, 3673, 3674 ... 3716  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 3. 2021 18:25 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
tdjohn píše:
OMG, dej ten HW potřebným, když na něm děláš *****! :D Už aby ty kryptosračky skončily. Alespoň Indie chce ten nesmysl zakázat. Nový grafiky budou tak za rok tímhle tempem :(

To testuju. A nejsem ten magor, co vykupuje grafiky všem. Mám svou původní a na novou od začátku roku stále čekám.

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 3. 2021 18:35 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Mrak píše:
tdjohn píše:
OMG, dej ten HW potřebným, když na něm děláš *****! :D Už aby ty kryptosračky skončily. Alespoň Indie chce ten nesmysl zakázat. Nový grafiky budou tak za rok tímhle tempem :(

To testuju. A nejsem ten magor, co vykupuje grafiky všem. Mám svou původní a na novou od začátku roku stále čekám.


V pohodě, jen si pohraj. Já se těším, až to spadne a vše se vrátí do starých kolejí. Teď je zase fajn si na tom něco vydělat, dokud to ještě funguje.

-- 17. 3. 2021 18:37 --

Dovedete si představit hru na tom postavenou? To by trhalo rekordy! Něco jako GTA a nebo rovnou survival, kde by člověk měl jen káru a musel někam jet. Vše by šlo opravit, ale nebylo by to zadarmo.



-- 17. 3. 2021 18:38 --



-- 17. 3. 2021 18:52 --


_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 3. 2021 21:46 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Bral bych, kdyby spadnul hodně nízko, já něco nakoupil a pak ať si na pár dní zas vyskočí, já to střelím a pak ať jde do pryč klidně. :-D

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 3. 2021 22:14 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
To by bral každý, proto to teď tak frčí. Je to jako obchodování s akciemi firmy, která má nulovou hodnotu. Někdo na tom určitě vydělá, ale někdo jiný to musí zaplatit. Zatím všichni chtějí vydělat, když to pořád roste. Přece to určitě poroste donekonečna.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 13:55 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
K čemu chceš tu PS 5? Haptická odezva triggerů mi přijde trochu málo.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 14:21 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Nejsem si právě jistý. Ještě nedávno jsem chtěl všechny konzole, protože jsou super. Ale když vidím, jak je 60 FPS spíše retro, tak se trochu bojím, aby to naplnilo mé požadavky. 60 pořád občas hraju, ale je to spíše takový filmový zážitek, jak je to pomalé. Ale jde to.

PS5 je super, že můžu hrát staré hry v lepším výkonu, jako na PC. Plno věcí dostalo i nový patch, že už je hratelných. Plno exkluzivit má už 60 FPS, i když minulá generace u Sony byla spíše 30 FPS only.

A pak jsou i nové hry, které časem vyjdou. Třeba Gran turismo by mohlo být fajn, pokud by se na gamepadu neovládalo jako nějaká arkáda.

Jinak zatím nic, tak možná i počkám. PC je moc dobrá konkurence :D Hlavně nové hry hraju ve 120 a starší ve 240. Tomu se blbě konkuruje.

-- 18. 3. 2021 14:24 --

A AC jede při skoro plných detailech na 240 úplně v pohodě, takže tam není moc co řešit.


_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 15:39 
Offline
Dominating
Uživatelský avatar
Mrak píše:
Zkouším těžit. Už mám 50 Kč v BTC :D

Vyplati se to v dnesni dobe? Ja jsem premyslel, ze bych casem taky zkusil ale nejsem si jistej jestli to ma cenu.

tdjohn píše:
Zatím je to fajn, ale až to spadne, tak to bude horší. Už aby to bylo :D Zatím je krypto jen pro redistribuci fiatu, což je asi cool, ale nebude to fungovat navždy.

Spadne to urcite, mozna na par mesicu. Ale pak to pujde zase nahoru. Kdyz jsem investoval v 2017/2018 na tehdejsi ATH tak jsem porad dneska 300% v plusu. Ktera jina investice ti tohle nabidne?

Nj zlatem si taky v Tescu nezaplatim nakup. A lidi, ti idioti, do nej porad vrazi fiat a udrzuji ho na nejake hodnote. Zvlastni ze to tak funguje uz nejakej patek. Ale urcite to uz brzo spadne.

_________________
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 15:48 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Zlato existuje, fiat zastupuje hodnotu, kryptoměna nic nezastupuje. Dnes krypto existuje jen proto, že někdo vzal fiat a koupil to za to krypto. Čím více lidí budu kupovat krypto fiatem, tím více to evidentně roste.

Pokud někdo měl štěstí, tak ho nemusí vůbec zajímat, že to reálně je k ničemu, když na tom dnes jde vydělat. Podstatný je, že se akorát přesouvát fiat mezi lidmi.

Zlato má svoji cenu a dnes se už nepoužívá ke krytí fiatu, protože to není praktické. Takže zlato o sobě má cenu, protože je ho málo a dá se využít. A fiat má svoji cenu, protože zastupuje reálnou hodnotu. Krypto není ničím kryté a zároveň nemá žádné využití.

-- 18. 3. 2021 15:51 --

Nebo takhle, krypto je teď krytý fiatem, za který ho někdo kupuje. Je otázkou, proč to takhle debilně dělat a proč by to mělo dlouhodobě fungovat. Na měnu ti stačí fiat bez krypta.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 15:56 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Lo!Zza píše:
Mrak píše:
Zkouším těžit. Už mám 50 Kč v BTC :D

Vyplati se to v dnesni dobe? Ja jsem premyslel, ze bych casem taky zkusil ale nejsem si jistej jestli to ma cenu.

S mou grafikou ne. Proto asi nějakou dobu pojedu ETC a pak ETH. ETC má malou hodnotu, takže lze i "levně" něco nakoupit a čekat, jestli někdy vystoupá. A ETH má velkou hodnotu, i když ne jako BTC. Já to spíš zkouším a pro hlavu líp zní to, že si to vytěžím, než, že do toho vrazím prachy.

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 16:25 
Offline
Dominating
Uživatelský avatar
Proc by me melo zajimat jestli ten aset existuje fyzicky nebo ne? Jestli si koupis cihlu zlata nebo si krypto prevedes to penezenky je jedno (kdyz potrebujes mit neco v ruce), princip porad zustava. Cena je dana poptavkou a lidi jsou ochotni zaplatit za krypto nebo zlato urcitou hodnotu. Zlato je limitovany, to je ale i BTC. Za 10,20,50 let muze byt novy fiat vicka od lahvi kryty konzervama se psim zradlem.

Pravda, pokud chces drzet bankam tak ti BTC muze v podstate byt ukradeny.

Fiat je kryty zlatem, ale kdyz tiskarny jedou brrrrrr tak je kvuli inflaci pitomost ho drzet at uz v bance nebo v matraci.

Mimochodem ja jsem fiat nevidel uz pekne dlouho, krome nejakych mensich bankovek. Vyplata se mi poslia na ucet a platim kartou. Jedinny co vidim jsou cisla na strankach moji banky, ktery jdou bud nahoru nebo dolu. Jedinnej rozdil je to, ze platim misto BTC v GPB.

Ale jsem si jistej ze krypto kazdou chvili narazi a bublina praskne. Hlavne ted, kdyz na nej naskakuji vetsi investori.

-- 18. 3. 2021 16:28 --

tdjohn píše:
Nebo takhle, krypto je teď krytý fiatem, za který ho někdo kupuje. Je otázkou, proč to takhle debilně dělat a proč by to mělo dlouhodobě fungovat. Na měnu ti stačí fiat bez krypta.


Protoze fiat sam o sobe je dost nespolehlivy system kdyz neni kryty nicim? Penez si muzes vytisknout kolik chces, zlata/BTC vyrubes jen urcity mnozstvi.

-- 18. 3. 2021 16:32 --

Mrak píše:
Lo!Zza píše:
Mrak píše:
Zkouším těžit. Už mám 50 Kč v BTC :D

Vyplati se to v dnesni dobe? Ja jsem premyslel, ze bych casem taky zkusil ale nejsem si jistej jestli to ma cenu.

S mou grafikou ne. Proto asi nějakou dobu pojedu ETC a pak ETH. ETC má malou hodnotu, takže lze i "levně" něco nakoupit a čekat, jestli někdy vystoupá. A ETH má velkou hodnotu, i když ne jako BTC. Já to spíš zkouším a pro hlavu líp zní to, že si to vytěžím, než, že do toho vrazím prachy.


Uprimne jsem tezeni jestli nijak extra nestudoval ale nemelo by byt jedno jestli tezis BTC nebo ETH? Energie to teoreticky spotrebuje stejne ne? BTC bude asi trvat dyl ale zase ma vetsi hodnotu..

Ale pak dej vedet, zajimaly by me nejaky realny cisla - kolik budes platit extra za energii a tak.

_________________
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 16:48 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Tdjohne, ty zase perlíš. Prej fiat zastupuje hodnotu. To je fakt fór. Fundament fiatu je naprosto žádnej - něco, čeho si emitent může natisknout kolik chce a pak do všech transakcí ještě strká nos, by nikdo dobrovolně nepoužíval. Veškerá hodnota fiatu je daná tím, že je lidmi s pořádným vumlem vymáhána povinnost ho akceptovat. Naprosti tomu veškerá hodnota BTC je dána čistě deregulovaným trhem - tak jako to kdysi bývalo i u obyč. peněz. Že je Bitcoin krytý fiatem je *****, protože fiat je krytý zbožím, který si za něj můžeš (díky nátlaku) koupit. Ergo BTC je krytý zbožím úplně stejně, jako fiat. Nemluvě o tom, že kotel věcí se dá koupit za BTC přímo bez směny na fiat. Ono kdyby díky monopolistovi emitujícím fiat nebylo přijímání plateb v BTC taková prcačka, tak by se toho za něj přímo taky dalo koupit víc.

Jinak já teda kupoval na 4000 USD. Ale půlku jsem proprcal na tradingu, ale i tak mám tuším 500 %. Škoda no, už za to mohl bejt skoro barák.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 17:02 
Offline
Dominating
Uživatelský avatar
Osobne si myslim ze day trading je cesta do pekel a moc se na tom vydelat neda pokud u toho nesedis 24/7 a nevrazis do toho poradnou sumu. Ta navratnost podle mne nestoji za ten risk. Osobne pocitam, ze budu hodlovat jeste tak minimalne 5-7 let.

Plne cekam ze cena pujde dost drasticky dolu nez zase vyleze zpatky, nicmene pokud se trend nijak zasadne nezmeni a velci hraci jako Amazon/Apple zacnou krypto pouzivat, tak ty vykyvy nebudou tak velky a mame se na co tesit.

_________________
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 17:11 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Máte to nějak popletený a nebo mi něco uniká.

Tisknout peníze nikdo nemůže, protože by to nefungovalo. V oběhu jsou jen takové peníze, kterou jsou kryté hodnotou. Zlato dnes nikoho nezajímá a není podstatné pro fungování. Pořád nějaké rezervy v něm jsou, ale i bez nich to může fungovat. Ideální je zlatem začít, později je to jedno.

Krypto je krytý fiatem, protože žádnou svoji hodnotu nemá. Pokud týpek v Indii těží, tak ve skutečnosti mu někdo jiný posílá svoje dolary, nic víc. Samozřejmě vazbu na fiat tam asi nechceš, ne? Pokud fiat spadne, tak krypto by šlo s ním. Jenže jak se chceš odpojit, když to žádnou vlastní cenu nemá a nepoužívá se to?

Zlato má svoji hodnotu, protože existuje, krypto by mělo hodnotu, kdyby něco zastupovalo.

Prostě nechápu, co v tom vidíte a já ne. Není to jako zlato, protože to není fyzické, není to jako fiat, protože nikdo do toho nic nedal. Je to prostě jako ty akcie, které si mezi sebou lidi za fiat přeprodávají. Smysl tam ale nevidím.

-- 18. 3. 2021 17:13 --

Lo!Zza píše:
Osobne si myslim ze day trading je cesta do pekel a moc se na tom vydelat neda pokud u toho nesedis 24/7 a nevrazis do toho poradnou sumu. Ta navratnost podle mne nestoji za ten risk. Osobne pocitam, ze budu hodlovat jeste tak minimalne 5-7 let.

Plne cekam ze cena pujde dost drasticky dolu nez zase vyleze zpatky, nicmene pokud se trend nijak zasadne nezmeni a velci hraci jako Amazon/Apple zacnou krypto pouzivat, tak ty vykyvy nebudou tak velky a mame se na co tesit.

Trading se obvykle dělá automatizovaně a pořád. Nejde jen o krypto. Seděj u toho akorát hejlové.

Jak chceš používat něco, kde kurz nikdo nedrží? K čemu bys to použil?

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 18:01 
Offline
Dominating
Uživatelský avatar
tdjohn píše:
Tisknout peníze nikdo nemůže, protože by to nefungovalo. V oběhu jsou jen takové peníze, kterou jsou kryté hodnotou. Zlato dnes nikoho nezajímá a není podstatné pro fungování


Proc by se nemohly tisknout penize? Kdo urci jestli je hodnota chleba 1$ nebo 10$? Pokud tomu rozumim dobre tak USD se drzi prave proto ze je kryte zlatem. Se podivej na nektery zeme v Africe a inflaci co tam maji. Pravda, to jsou extremni priklady ale vidis, ze to takova utopie neni.

tdjohn píše:

Krypto je krytý fiatem, protože žádnou svoji hodnotu nemá. Pokud týpek v Indii těží, tak ve skutečnosti mu někdo jiný posílá svoje dolary, nic víc. Samozřejmě vazbu na fiat tam asi nechceš, ne? Pokud fiat spadne, tak krypto by šlo s ním. Jenže jak se chceš odpojit, když to žádnou vlastní cenu nemá a nepoužívá se to?

Zlato má svoji hodnotu, protože existuje, krypto by mělo hodnotu, kdyby něco zastupovalo.


No pokud typek v Indii vytezi gram zlata tak mu za nej taky nekdo posle dolary ne? Jedinnej rozdil je ze za to dostanes kousek kovu, kterej bude mit urcitou hodnotu. Kdyz od nej koupim krypto tak budu mit adresu s kouskem BTC kterej bude dokazovat ze ma urcitou hodnotu. Ja fakt nevidim proc si myslis ze je v tomhle nejaky rozdil.

Jak jsem uz psal - smysl v tom je pokud se chces odpoutat od bankovniho systemu a chces vlastnit neco co ma urcitou hodnotu aniz by ses musel k necemu zavazovat nebo podlehat nejakym pravidlum (prasarny v bance jako ruzny poplatky za prevod penez do cizi meny nebo drzeni uctu). Anonymita a bezpecnost je taky pro hodne lidi klicova. Plus mam pocit ze BTC nepodleha inflaci (nejsem ekonom ale hadam ze cena poroste zaroven s inflaci takze hodnota bude porad stejna)

_________________
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 18:09 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Lo!Zza: Teoreticky by to mělo být jedno. Ale není to jedno, pokud grafika těží pomalu a *****. A ještě měnu, která už zas toho "tolik" k těžení nemá, tudíž je to časově náročné, než něco dopadne. Ale jak říkám, jedu na své staré GPU a spíš jsem si to chtěl zkusit a nějakej čas tomu dám. Co se týče čísel.. Ono platím nájem a v tom je všechno, takže reálnou spotřebu nezjistím a ani nevím, co je to za tarif, má na starosti majitelka, ale dle cen atd.. Moje grafika by měla za den stát na elektřině cca kolem 6 Kč a u ETC, které má nejnižší hodnotu, mi to může hodit třeba kolem 15 Kč. U ETH to je zhodnoceno samozřejmě víc, ale taky je náročnější na výpočty. Tam to možná dělá tak 40 až 50 Kč? Je to jen teorie a počty, co mi vyplivnou kalkulačky, když vím nějaké konkrétnější hodnoty. Chtělo by to tu grafiku, co mám objednanou, ta je na tom možná třikrát líp. Ale letošek hardwaru moc nepřeje..

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3668, 3669, 3670, 3671, 3672, 3673, 3674 ... 3716  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group