Fórum Doupě.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 28. 3. 2024 13:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3670, 3671, 3672, 3673, 3674, 3675, 3676 ... 3716  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 00:00 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Ale já na tebe seru, já ti to nebudu tady vysvětlovat, když stačí alespoň minimální tvoje iniciativa a můžeš se vzdělat z tisíce jiných zdrojů.

Dal jsem ti za příklad Zimbabwe a Venezuelu, kdy někdo škrtem pera zkurvil měnu. Vzpomeň si na československo v roce 53. Prostě to jde. u BTC to nejde.

Fiat se tiskne podle nálady. Ano, a dělá se to tak, aby ta měna nebyla zničená. Podívej se na vývoj peněžních agregátů, ať víš, o kolik se tiskne. Ne všechny ty prachy v ekonomice skončí, takže inflace je menší. Zatím.

Jaká regulace fiatu zajišťuje pevný kurz? Co to je pevný kurz u fiatu? Kurz vůči čemu?

Až budou mít kryptoměny míru adopce jako fiat, kurz vůči nakupovaným statkům (páč ten jediný dává smysl) kolísat nebude. Až bude fiat okrajová záležitost, taky bude jeho kurz vůči BTC lítat jako zběsilý.

O něco podobného se kdysi někdo snažil. Zavřeli ho. Byly to dolary kryté stříbrem. Dnes to tedy holt zkoušíme znovu s peněži krytými prokazatelně bezpečnými transakcemi.

-- 21. 3. 2021 00:03 --

K tomu taktování, holt dneska ty komponenty z fabriky dostávají mnohem větší čočku. Pokud jsem svůj původní PC dokázal popohnat o 15 %, teď je to tak 7 %. Výrobci si víc věří a nechávají menší prostor.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 00:54 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Zdroje říkají, že nemáš pravdu :D

Ano, jde to, ale nedělá se to. U BTC je to jedno, když se nepoužívá.

Když bys to udělal, tak ji zničíš, je to jednoduché. Takže se to asi nedělá a nebo ne tak, aby to vadilo.

ČNB pořád řeší kurz, ne? A řeší se to vůči ostatním měnám.

Jasně, mně jde o nějaký kurz, který se vztahuje k něčemu reálnému. 1 dům bude stát 1 BTC. Jenže to by ten BTC musel nějakou hodnotu zastupovat. Krypto nic zastupovat nemá, ne?

Krypto přece kryté není ve stejném smyslu jako fiat a to je ten problém. Třeba z toho jde dělat udělat měna, jen nevidím ten způsob.


To jo, jiná doba :( Ale bylo to fajn mít ještě lepší CPU než se časem začlo vyrábět :D Proto už netaktuju. Naposledy 4jádro od Intelu, kde boost na všech jádrech byl dobrý. Nic moc, ale lepší než nic.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 02:42 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
ČNB neřeší kurz. Aktuálně je v režimu cílování inflace. Když naposledy řešila kurz, všichni jsme zchudli o 10 %.

Furt jsi nám neřekl, čím je fiat krytý.

Za 1 BTC si koupíš dům. Odpověděl sis sám, jakou hodnotu zastupuje.

Sereš mě. Tak strašně mě sereš.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 11:42 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Lo!Zza:Jinak ještě dodám tedy k té návratnosti. V případě nákupu RTX3090 v hodnotě kolem 60 tisíc je návratnost při těžbě bez přestávky půl roku. A to je ta grafika na nejmíň dvojnásobku své hodnoty.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 12:19 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Sasakr píše:
ČNB neřeší kurz. Aktuálně je v režimu cílování inflace. Když naposledy řešila kurz, všichni jsme zchudli o 10 %.

Furt jsi nám neřekl, čím je fiat krytý.

Za 1 BTC si koupíš dům. Odpověděl sis sám, jakou hodnotu zastupuje.

Sereš mě. Tak strašně mě sereš.

Kdy to bylo naposledy?

Jak čím? Všechen fiat má nějakou hodnotu v naší ekonomice. Takže se nemusíš bát, že o svoji hodnotu přijde. Jedině obrovskou inflací, což se neděje. A nebo že ti je vláda ukradne, což se také neděje.

Za BTC si nic nekoupíš, kupuješ za fiat. Až bude mít BTC nějakou hodnotu na nakupování, bude to fungovat, jak říkáte.

Třeba to ale vše nějak vyřešíme.

-- 21. 3. 2021 12:24 --

Jinak pomalu plánuju pořádný PC, protože na středověké 60 FPS se už moc nechystám. Zatím to vidím pořád na Ryzen, který by ke konci roku měl být za pár korun. Jen ta grafika zatím je pořád v nedohlednu. Ale tipuju, že by to do pár měsíců také mohlo být fajn. Taková situace snad v HW ještě nebyla? Občas jsou nějaké výpadky, ale teď to trvá docela dlouho. Asi to bude tím zbytečným kryptem. Ono když do toho blbci cpou miliardy, tak každý se chce přidat.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 21:11 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
tdjohn píše:
Kdy to bylo naposledy?

Čtvrtek 7- listopadu 2013

tdjohn píše:
Jak čím? Všechen fiat má nějakou hodnotu v naší ekonomice. Takže se nemusíš bát, že o svoji hodnotu přijde. Jedině obrovskou inflací, což se neděje. A nebo že ti je vláda ukradne, což se také neděje.
Ano, má takovou hodnotu, kolik statků si za něj můžeš koupit. Po sto prvé - je krytý jen a pouze povinností ekonomických subjektů v ČR ho akceptovat jako platidlo.Stejně jako zlato, stříbro, BTC nebo tvoje práce.

tdjohn píše:
Za BTC si nic nekoupíš, kupuješ za fiat. Až bude mít BTC nějakou hodnotu na nakupování, bude to fungovat, jak říkáte.
Tuhle logiku nechápu. Takže i zlato nemá hodnotu, protože si za něj rohlík nekoupíš? Stříbro? Ropa? Jen proto, že v Lidlu neberou zlato, znamená to, že je zlato bezcenný? Holt je tradicí používat fiat jako prostředek směny. Pominu-li to, že pravděpodobně neexistuje věc, kterou bys za krypto nekoupil, tak i kdyby nic za krypto přímo koupit nešlo, neznamená to, že je bezcenné.

Ideální čas na stavění PC. :-D Vždyť máš dobrej, ne? Co ti chybí?

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 23:48 
Offline
Dominating
Uživatelský avatar
Mrak píše:
Lo!Zza:Jinak ještě dodám tedy k té návratnosti. V případě nákupu RTX3090 v hodnotě kolem 60 tisíc je návratnost při těžbě bez přestávky půl roku. A to je ta grafika na nejmíň dvojnásobku své hodnoty.


To celkem sedi - zrovna dneska jsem na redditu cetl, ze v nejlepsim pripade pry v dnesni dobe muzes vytezit cca 100k Kc za rok. Samozrejme na nejefektivnejsim mineru a bez energie. Hadam ze GK na tom bude s efektivnosti hur, takze pri stesti by to mohlo hodit kolem 80-70k? Ale fakt nevim, ty cisla si cucam z prstu.

Jako projekt super, ale fakt si nejsem jistej jestli se timhle v dnesni dobe da neco vydelat nad ramec toho co do toho vrazis.

tdjohn píše:
OK, jak se tedy časem stabilizuje jeho hodnota? Libovolného krypta. Pak se dá uvažovat o tom, že to někdo bude používat. Nic jako časem neexistuje, pokud jeho hodnota je pouze fiatem nakoupené množství.


Myslim ze je to zbytecny, jako mluvit do zdi. Uz jsem to tu psal driv takze jenom zkopiruju to co jsem nasel na googlu za 10 vterin:

Citace:
Until the BTC market cap starts to grow into the trillions, it is highly unlikely that it will be stable enough to function as a currency. The volatility merely occurs because there is not enough liquidity.

When and if Bitcoin gains the levels of adoption and liquidity which are near the level of usage of dominant government-issued currencies, it's price will become much more stable than it is today.


Takze kratka odpoved je "casem" - pokud se BTC napumpuje dostatecne tak, aby velci investori nemohli zpusobovat velke vykyvy v cene, tak se hodnota stabilizuje. Pote prijde masova adopce te technologie a s ni uz nikdo nebude kupovat chleba za 1$/1EUR ale za 1SAT.

Pro mne hlavni indikace je to, ze vsechny financni instituce krici ze BTC neuspeje, je to scam, lidi si maji davat pozor a podobne. Presto ale potichu nakupuji jeste dokud je BTC levny. Navic kdy bankam naposled slo o lidi?

To je tezky. Par mesicu zpatky bylo PC "jen na praci" a hrali na nem jen "lemplove" a ted uz stavi. Treba za par mesicu otoci i s nazorem na krypto. :D

_________________
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 22. 3. 2021 00:48 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Tak hlavně ani fiat není imunní vůči výkyvům v ceně. Viz Soros v roce 1992 a jeho útok na libru.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 22. 3. 2021 01:23 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Sasakr píše:
tdjohn píše:
Kdy to bylo naposledy?

Čtvrtek 7- listopadu 2013

tdjohn píše:
Jak čím? Všechen fiat má nějakou hodnotu v naší ekonomice. Takže se nemusíš bát, že o svoji hodnotu přijde. Jedině obrovskou inflací, což se neděje. A nebo že ti je vláda ukradne, což se také neděje.
Ano, má takovou hodnotu, kolik statků si za něj můžeš koupit. Po sto prvé - je krytý jen a pouze povinností ekonomických subjektů v ČR ho akceptovat jako platidlo.Stejně jako zlato, stříbro, BTC nebo tvoje práce.

tdjohn píše:
Za BTC si nic nekoupíš, kupuješ za fiat. Až bude mít BTC nějakou hodnotu na nakupování, bude to fungovat, jak říkáte.
Tuhle logiku nechápu. Takže i zlato nemá hodnotu, protože si za něj rohlík nekoupíš? Stříbro? Ropa? Jen proto, že v Lidlu neberou zlato, znamená to, že je zlato bezcenný? Holt je tradicí používat fiat jako prostředek směny. Pominu-li to, že pravděpodobně neexistuje věc, kterou bys za krypto nekoupil, tak i kdyby nic za krypto přímo koupit nešlo, neznamená to, že je bezcenné.

Ideální čas na stavění PC. :-D Vždyť máš dobrej, ne? Co ti chybí?

OK, dík.

Ale oni i kdyby nemuseli, tak by chtěli. O to mi jde. Vždy chceš obchodovat s něčím, co si drží stejnou hodnotu. A to fiat splňuje. Zlato i stříbro se hýbe a není praktické na výměnu. BTC se jen hýbe.

To ne, jen BTC má hodnotu fiatu do něj vloženého, takže nemá smysl používat BTC.

NB je moc malý, nemám rád takhle malý kompy. Chce to něco většího, tichého a silného. Pokud se mi samozřejmě PC zalíbí natolik.

-- 22. 3. 2021 01:27 --

Lo!Zza píše:
tdjohn píše:
OK, jak se tedy časem stabilizuje jeho hodnota? Libovolného krypta. Pak se dá uvažovat o tom, že to někdo bude používat. Nic jako časem neexistuje, pokud jeho hodnota je pouze fiatem nakoupené množství.


Myslim ze je to zbytecny, jako mluvit do zdi. Uz jsem to tu psal driv takze jenom zkopiruju to co jsem nasel na googlu za 10 vterin:

Citace:
Until the BTC market cap starts to grow into the trillions, it is highly unlikely that it will be stable enough to function as a currency. The volatility merely occurs because there is not enough liquidity.

When and if Bitcoin gains the levels of adoption and liquidity which are near the level of usage of dominant government-issued currencies, it's price will become much more stable than it is today.


Takze kratka odpoved je "casem" - pokud se BTC napumpuje dostatecne tak, aby velci investori nemohli zpusobovat velke vykyvy v cene, tak se hodnota stabilizuje. Pote prijde masova adopce te technologie a s ni uz nikdo nebude kupovat chleba za 1$/1EUR ale za 1SAT.

Pro mne hlavni indikace je to, ze vsechny financni instituce krici ze BTC neuspeje, je to scam, lidi si maji davat pozor a podobne. Presto ale potichu nakupuji jeste dokud je BTC levny. Navic kdy bankam naposled slo o lidi?

To je tezky. Par mesicu zpatky bylo PC "jen na praci" a hrali na nem jen "lemplove" a ted uz stavi. Treba za par mesicu otoci i s nazorem na krypto. :D

Super, to se mi líbí, protože to dává smysl. Popřemýšlím o tom.

Tak finanční instituce jsou většinou dementi, kteří akorát získávají něco za nic. Tam bych nic moc nečekal.

Klidně otočím s kryptem, proto se o tom tady bavíme. Zatím tu mám první nápad, jak z krypta udělat měnu a nevypadá vůbec zle.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 22. 3. 2021 07:21 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Lo!Zza píše:

To celkem sedi - zrovna dneska jsem na redditu cetl, ze v nejlepsim pripade pry v dnesni dobe muzes vytezit cca 100k Kc za rok. Samozrejme na nejefektivnejsim mineru a bez energie. Hadam ze GK na tom bude s efektivnosti hur, takze pri stesti by to mohlo hodit kolem 80-70k? Ale fakt nevim, ty cisla si cucam z prstu.

Jako projekt super, ale fakt si nejsem jistej jestli se timhle v dnesni dobe da neco vydelat nad ramec toho co do toho vrazis.



Tak těch 70k za rok není marných. Na ulici je nenajdeš, jakékoliv jiné spoření a investice Ti tolik peněz nedají. A těm debilům, kvůli kterým nejsou karty, to asi bude slušně vynášet. Jinak by to nedělali. Takže mně, jako jednotlivci, to taky může něco hodit, i když nepojedu 24/7. Horší už je to, že těžba spadá pod podnikání. K tomu se vážou daně apod. A pokud budu jen nakupovat a pak prodávat s výdělkem, tak taky řešit 15% daně. No hovadina.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 22. 3. 2021 09:06 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Těžba je podnikání? To je hovadina. To by bylo podnikání i to, že si namažeš chleba. Při směne na fiat platíš 15 % daň, ale když půjdeš do BTCmatu, tak to stejně nikdo neodhalí.

-- 22. 3. 2021 09:12 --

tdjohn píše:
To ne, jen BTC má hodnotu fiatu do něj vloženého, takže nemá smysl používat BTC.

Jak jsi na tohle přišel? Vždyť je to úplná hovadina. Nikdo do BTC nevložil tolik, kolik je marketcap.

Tvůj BTC má v konkrétní okamžik takovou cenu, jakou měl poslední tradovaný BTC. To neznamená, že všechny mají takovou cenu. To za prvé.

A za druhé to co říkáš by platilo, kdybys prostě někam přišel, vysolil fiat a tím jsi vygeneroval BTC. Ale tak to přeci není. BTC vznikají naprosto nezávisle na fiatu a na jeho ceně. BTC jsou jen odměnou za práci, tak vznikají. Jestli tyhle odměny za práci pak někdo mění na fiat a hýbe tak s cenou, to s tím vůbec nesouvisí. Takže ne - BTC nevznikají tak, že někdo vysolí fiat, tudíž ani hodnota BTC není dána fiatem do něj "vloženým". Vlastně to je v principu úplná hovadina. Fiat nejde do BTC vložit. Prostě BTC jedou samy po své ose. Že BTC změnil majitele a že ho někdo prodal právě za fiat na tom nic nemění.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 22. 3. 2021 18:31 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
https://www.kurzy.cz/zpravy/584630-zdan ... jak-na-to/

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 23. 3. 2021 11:42 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Je tu plno věcí a musím si o tom něco zjistit :D Dám vědět. Rozhodně je to ale zajímavé a pokud bych zjistil, že krypto je OK, tak by to pro mě bylo lepší, když mě tolik let živí.

Mezitím můžeme řešit kompy. Jak jsem začal hrát 120, tak prostě 60 je takový retro filmový zážitek. Dá se to, ale není důvod. A nové hry mi jedou sotva 120, takže na 240 by to chtělo něco lepšího. Ale neříkám hned, stejně jako grafiky nebudou v první polovině roku. Rozhodně na závody má PC něco do sebe a zároveň na staré kousky je to pecka.

S PS5 pořád nevím, asi ji vemu, ale nevím, k čemu mi bude. Zase do budoucna se bude hodit.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 23. 3. 2021 12:58 
Online
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Co že tě živí?


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 23. 3. 2021 14:46 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Klienti obvykle dělají něco s kryptem. Já jim to nerozmlouvám :D

Jsem včera chtěl koupit Theme hospital na GOG, jak mají teď akce, ale nakonec jsem se na to vykašlal. A dnes se divám a já ji už mám na Origin :-o Těch víc obchodů je docela problematických.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3670, 3671, 3672, 3673, 3674, 3675, 3676 ... 3716  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group