Fórum Doupě.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 19. 4. 2024 20:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3662, 3663, 3664, 3665, 3666, 3667, 3668 ... 3716  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 00:42 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
To určitě nebudu, jen ty kanály nebyly nikdy moc bezpečné. Tak si nechci kazit komp jen na hry :D Jsem měl originál day 1. To byly časy... Já věřim, že je to pořád pecka, když vidím, co hraju teď. Každá jedna hra by se dala hrát týdny a já jich mám plno a za pár šlupek.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 11:50 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Kdo paříte? :love:



-- 5. 2. 2021 12:15 --

Ale tedy tenhle experiment s PC mi dokázal, že PC fakt budu chtít :D Naštěstí teď Ryzeny 5000 stejně nejsou a grafiky také ne, takže bych postavil nějakou bestii třeba letos, ale není kam spěchat.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 15:46 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Jsi vůl. Hlavně že jsi před týdnem věděl, že hrát na PC je blbost.

V jakým hraješ rozlišení? Asi nepotřebuješ úplně bestii, ne? Já jsem se svojí sotva střední třídou naprosto spokojenej.

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 15:55 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Je, ale plno věcí tam prostě není. 60 FPS ještě přežiju, ale většina dobrých her tam prostě není :D Jako platit za remaster 1000+, když na PC koupíš za 40,- daleko lepší pecky... Konzole jsou dost drahý.

Jen FHD kvůli konzolím. Bestii nepotřebuju, právě proto můžu počkat. Ale časem bych to posunul na novej level a třeba těch 240 FPS by to dávalo stabilně? Teď mám všude kolem 100 u nových her a kolem 180 u starých.

-- 5. 2. 2021 15:55 --

Jinak ty staré simulace mají ISImotor všechny, proto mi přijdou tak dobré, protože nejsou špatné a zároveň jsou všechny stejné :D

-- 5. 2. 2021 16:16 --

A také jsem netušil, že s gamepadem skončím u simulací. Tohle mi říct před rokem, tak si myslím, že jsi se zbláznil. Jenže ono je to nejzábavnější na hraní. Běžné hry jsou takové tupé.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 16:24 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
No tak na konstantních 240 při FullHD budeš potřebovat hlavně nějakej brutální CPU, co ti nakrmí grafiku, no. Ryzen 5xxx nebo Intel 11900... A stejně nepočítej s 240 furt. Hele a ty fakt vidíš rozdíl mezi 100, 180 a 240? :-D

Co máš vlastně teda za sestavu?

A hlavně mě trochu uviduje, že jsi zatím nenarazil na problém s tím, že by nějaká hra jela v 60 Hz. Spousta her to má vynucených a nejde s tím hnout nebo to jde dost obtížně přes různý editace nebo modifikace... Mafia 3 třeba *****á :-D

Jinak s tím VRR je stejně sranda. Z grafiky mi jde jeden kabel do TV a druhej do receiveru. A včera najednou přestalo fungovat VRR. Refresh skákal mezi 79 a 120 (ne mezi, jen tyhle dvě hodnoty) a hra vypadala, že jede tak na 30 FPS. A protože už se mi to v minulosti stalo, tak vím, že je tím, že se z nějakého důvodu, neptejte se proč, druhý monitor neboli receiver, přepnul do interlaced režimu místo progresive. Z 60p do 60i. A když prostě z grafiky jde jednou dírou výstup prokládanej, tak freesync nefunguje. Asi si umíte představit, jak dlouho mi trvalo, než jsem na tuhle pičovinu přišel. Jó, s PC se člověk nenudí :-D

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 16:35 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
5000 bych vzal to "nejlepší". Tipuju něco do 15k. Když mám lock na 120 a pak ho uvolním, tak je to velká úleva :D Jako i na 60 si skvěle zahraju. Třeba ten BeamNG je na 60 v poho.

Jsem nakonec vzal NB, je to AMD 4800H + 1660 Ti. Jako žádná sláva, ale na start super.

Myslíš moje závodní věci? :D Nic jiného nehraju.

Mám to podobný :D Jak mám dva monitory, tak jeden umí jen 144 a druhý 240, takže hry mi po probuzení nabízejí jen 144, což samozřejmě na 240 úplně nejede, takže se to celý nějak posere. Člověk si s tím musí pohrát.

-- 5. 2. 2021 16:36 --

Největší problém mám s Horizon 3, tam nefunguje skoro nic, jen unlocked framerate a ten má stuttering jako kráva.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 16:45 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
No jo, to mrkwosoft něco ***** :-D https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Forza ... unresolved

Tak to máš dobrý dělo oproti mně...

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 16:50 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
To je právě vtipný, že ze Steam mi jede úplně všechno. MS věci jsou slabší, no :D Ale na interním monitoru to jelo v poho, dal jsem lock na 72 a páráda. Ono to ale nějak neumí vidět jen ten jeden externí. Všechny ostatní hry to umí.

Tak to jsem rád! Mám jednu volnou bednu, takže do ní bych dal nový komp, pokud bych pořád na PC hrál. Mám i zdroj, disk a Windows. Ale jen kvůli těm simulacím to za to stojí. A BeamNG... :D Na běžné hraní budu mít XSX a PS5.

-- 5. 2. 2021 16:51 --

Hlavně miluju snižování detailů kvůli FPS. Konzoloví břídilové to dělají naopak :(

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 16:55 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Nevíš, co je pro tebe dobrý. Potřebuješ 4K s rejtrejsingem a aby to jelo ve 30 FPS. Svoboda je věc, která akorát ruší :-P

Když ve Windows nastavíš zobrazení jen na externím monitoru (tzn. ne duplikovat ani rozšířit), tak by ten interní hry vidět neměli, ne?

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 17:01 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Svoboda má být, že máš 3 nastavení! Nic víc. Stačí mi odladěný 120 FPS mód.

Zkusím, ono to rozhraní vypadá jinak než před lety. Mám NB pořád zavřený, takže ten monitor by moc věcí vidět nemuselo.

-- 5. 2. 2021 17:02 --

Možná po probuzení se nějak reaktivuje :D Všechny hry pak nevidí 240, ale jen 144.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 17:33 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Že je NB zavřený je podle mě jedno. Ve Windows vynuť jen ten druhej.

Ale jak chceš mít tři? Minimálně 3 na třetí, protože každej má jiný zobrazovadlo a preference - FullHD, 1440p, 4K a 30 FPS, 60 FPS a 120 FPS (144, 240 atd.). A když do toho zamícháš VRR (chci cílit 120, ale nevadí mi dip k 80 apod.), pak se to mocní znova a máš z toho PC.

Jako jo, imho vestavěnej bench v každý hře a nastavení preferencí, podle kterých by hra nastavila detaily, by nebylo špatný. Ale zase - někdo radši ostřejší stíny, někdo potřebuje AA... prostě koho tohle sere, ať zůstane u konzolí. Tam ta hra bude tak hnusná, jak mu tvůrci vybrali :-D

_________________
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 2. 2021 22:47 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Zkusím i ovladač pro monitor, jestli neexistuje. By také mohl pomoct třeba. Totiž nechápu, proč by ten monitor neměl umět 144 Hz, když umí 120 a 240.

Jde o to, že 120 je FullHD vždy, 4K je 30 až 60. Takže zase tak moc na výběr být nemusí. A VRR je jen doplněk, protože lock nikdy nebude fungovat dokonale.

:D Stejně i dnes u těch her tam něco nastavím a moc neřeším. Není čas řešit, co co dělá. To se mi na konzolích líbí. Ale jak říkáš, je to hnus.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 6. 2. 2021 01:51 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
OMG, se nedivim, že to nechápu :D
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/fo ... -together/

Tak ještě zkusím vše nastavit u Nvidie, jestli to zabere.

-- 6. 2. 2021 02:06 --

Tak omezení přes Nvidii vypadá funkčně! FPS podle představ a vsync pořád.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 6. 2. 2021 02:20 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
S nvidií asi jo. Ten vsync tam stejně slouží jenom jako limiter na fps na max refresh rate. U Radeonu já mám zase v globálu nastavenej limiter na 120 přímo v ovladači.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 6. 2. 2021 02:35 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Jen jsem měl problém s obrovským flickeringem, ale jen chvíli, tak nevím :D To jsou ty počítače. Ale jestli tohle pošlape, tak budu hezky omezovat a užívat si. Nové hry mi jedou kolem stovky, tak dám lock třeba na 90 a bude to lepší.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3662, 3663, 3664, 3665, 3666, 3667, 3668 ... 3716  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group