Fórum Doupě.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 19. 4. 2024 08:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3654, 3655, 3656, 3657, 3658, 3659, 3660 ... 3716  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 7. 1. 2021 21:24 
Offline
Godlike
Uživatelský avatar
Hele Linux - na tohle téma jsem tu už myslím psal. Jako alternativa k Widlím by to asi byla, ale to by mi to musel někdo udělat, protože skoro vždy když jsem to zkusil, to dopadlo blbě. Asi nejlepší výsledek jsem měl s YellowDog distribucí co jsem narval do PLayStation 3, ale i tam to mělo docela závažnou chybu - Sony neumožnilo žádné Linuxové distribuci přístup ke grafické kartě, takže nešly videa - jakože žádná videa, včetně YouTube. S tím ani tenkrát moc internet nestojí za moc.

Jinak jsem svou snahou nainstalovat Linux odrovnal dva počítače (ano, to je docela umění).

_________________
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 7. 1. 2021 23:00 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
To jde?

Já zase kvůli tichu vypojil jeden větrák ve skříni a ten na CPU utlumil tak, že ryzen topí o 10° víc. A co, ať se potí a maximum má na 95. Hlavně že je ticho... Dokud nepopoženu grafiku, to je pak rachot a stejně 80°.

O víkendu se zkusím dostat k nějakému tomu taktování. PBO s tím výkonem nijak zvlášť nehne a jen to o dost víc topí.

Říkal jsem vám vůbec, že šel Phenom do hajzlu a jedu skoro měsíc na ryzen 3500x?


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 7. 1. 2021 23:17 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
N.Marko píše:
Hele Linux - na tohle téma jsem tu už myslím psal. Jako alternativa k Widlím by to asi byla, ale to by mi to musel někdo udělat, protože skoro vždy když jsem to zkusil, to dopadlo blbě. Asi nejlepší výsledek jsem měl s YellowDog distribucí co jsem narval do PLayStation 3, ale i tam to mělo docela závažnou chybu - Sony neumožnilo žádné Linuxové distribuci přístup ke grafické kartě, takže nešly videa - jakože žádná videa, včetně YouTube. S tím ani tenkrát moc internet nestojí za moc.

Jinak jsem svou snahou nainstalovat Linux odrovnal dva počítače (ano, to je docela umění).

Jasný, brát to jako alternativu také jde. Ale obvykle se to bere, že chceš prostě dobrý systém. Dnešní Windows jsou už možná lepší, ale jsou obvykle hodně let v závěsu a nic moc dobrého tam není.

S tím PS3 jsem to také zkoušel. Grafiku to neumělo, ale šlo si vzít její paměť :D Ale použitelný to celý nebylo, protože prostě ani ten systém moc rychlý nebyl. Nebo ta tam byla nějaká emulace, která vše zpomalovala.

Jak si je odrovnal? :D

Sasakr píše:
Já zase kvůli tichu vypojil jeden větrák ve skříni a ten na CPU utlumil tak, že ryzen topí o 10° víc. A co, ať se potí a maximum má na 95. Hlavně že je ticho... Dokud nepopoženu grafiku, to je pak rachot a stejně 80°.

Říkal jsem vám vůbec, že šel Phenom do hajzlu a jedu skoro měsíc na ryzen 3500x?

Už roky používám Ninju a tam se fakt větrák nemusí dávat, takže to technicky to nemáš špatně:
Obrázek

Neříkal. Ale říkal jsi, že hraješ Mafii, takže vkus pořád zůstává.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 8. 1. 2021 14:20 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
To vypadá masivně. Moje arctic freezer 13 není takový hovado.

Další hra na řadě bude dirt 2. A pak asi Metro, když už mám všechny 3 díly.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 8. 1. 2021 14:45 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Jsou super a vždy je mám pasivně. Tohle je 5. generace už, ale základ je vždy stejný. V aktuální bedně mám stejně 14 cm větráky na minimum, takže i kdyby to topilo, tak to není problém.

Aby ses někdy k něčemu dobrému vůbec dostal :D Ale Dirt 2 byl prý fajn, já ho nikdy nehrál, protože už jsem měl PS3. Metro je sračka, ale to je spíše tím stylem. Jsou tam dva konce a vůbec člověk nechápe, co tím vlastně chtěli říct. Mě to tak znechutilo, že jsem nikdy nic dalšího nehrál. Ale atmosféra je tam občas špičková, to zase jo. Možná jsem čekal jiný příběh.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 8. 1. 2021 15:24 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Ty vole.. Kvůli tichu odpojit větrák..Ono kvůli tichu a zároveň dobrému chlazení je dobré mít víc větráků a regulovaných.. Mám 6 větráků běžících na 380rpm a CPU větráky běží na 680rpm. Naprosto neslyšitelný. Ano, jsou to Noctuy, ale stejnou službu udělají i Arcticy, jen ne možná tak dlouhodobě, co jsem měl možnost testovat. Z Arctic jsem právě přecházel. A CPU má v idle 30°C. V létě to je větší teplíčko samozřejmě. Grafika je taky regulovaná, aby běžela asi na 15% a nevypínala úplně, ať se chladí napájecí kaskáda. Což taky neslyším. Ale tudle jsem lezl do PC, dával jsem dalších 32GB ram a 1TB M.2 a zjistil, že už ty větráky maj něco naběháno, trochu ložiska jsou slyšet, když otevřu bednu a dám hlavu k tomu.

Takže, koukej koupit větráky, vyměnit je a zregulovat. CPU se nepřehřeje, ticho bude taky.

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 9. 1. 2021 00:36 
Offline
Godlike
Uživatelský avatar
Jak jsem odrovnal Linuxem počítač? Hele kdybych to věděl, tak dělám v IT oddělení :D
Prostě jsem odkurvil HDD tak kvalitně, že se nic nedalo načíst a ani nová instalace nešla provést a to včetně Windows instalace.

Naštěstí to byl už několik let starý model laptopu, takže řešení - koupil jsem nové PC, protože nový HDD by byl skoro stejně drahý, jako ten samý laptop :D
Zkoušel jsem to i na takovém tom "tableto/laptopu" - windows 10 tablet s magneticky připojitelnou klávesnicí (když jsem to kupoval, zdálo se to být jako dobrá alternativa počítače na cesty, protože Android v zásadě nemá doposud použitelnou alternativu k Wordu), než jsem zjistil, jaká sračka Widle na tom jsou. Prostě se to nedá používat jako tablet v tabletovém modu - pořád něco nefungovalo, ergonomie na dvě věci a tak dále. Takže mi to nějakou dobu sedělo na poličce, až jsem se rozhodl, že zaexperimentuji. Stáhl jsem Ubuntu a jal se následovat instalační instrukce... Nevím kdo je psal, ale povedlo se mi nabootovat jenom do takové té "testovací" instalace, co když vypneš přístroj, tak si to nic nepamatuje, což znamená, že funkcionalita je přinejlepším poloviční, protože takhle si musíš pokaždé stahovat balíčky a kdo by se na to nevykašlal, protože plnou instalaci mi to prostě nevzalo. Crcal jsem se s tím několik hodin, pak mi to spadlo ze stolu a nakřáplo displej, takže jsem přišel o dotykovou funkci. Jo, jsem prostě génius a technologie v mých rukách jenom vzkvétá ;)

Jak říkám, kdyby mi to někdo odborně nainstaloval, asi bych jel v Linuxu, ale na druhou stranu - počítač co teď mám je celkem nový a Widle zatím docela jedou a jsem na ně zvyklý - byť mě tedy občas neskutečně vytáčejí, třeba tím, že se v zásadě nejde vyhnout updatům a když na ně dojde, tak Widle si stáhnou update a odseknou mě od internetu, dokud update nenainstaluji - co je tohle za zhovadilé chování, to mi hlava tedy nebere. :/

_________________
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 9. 1. 2021 11:48 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Odpojil jsem přední nasávací větrák na skříni, protože je to nějakej no name a nejde regulovat s touhle deskou. Vzadu na skříni a na CPU větráky pochopitelně zůstaly a ty jsem zregulovat.

Grafiku neřeším. Mimo zátěž netočí vůbec a v zátěži 1700, s OC 2700, ale tak to už je holt OC.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 9. 1. 2021 13:42 
Offline
Godlike
Uživatelský avatar
Smolím svoje hry roku.

-- 9. 1. 2021 14:22 --

https://postscriptumgame.blogspot.com/2 ... -2020.html

_________________
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 9. 1. 2021 19:52 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
Já vím, že je to už starší ten dirt, ale stejně jsem nečekal, že ve 4K s 4x msaa to dá na průměr přes 90 fps...
Lock na 60 a vypadá to fantasticky...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 13:43 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
Sasakr píše:
Já vím, že je to už starší ten dirt, ale stejně jsem nečekal, že ve 4K s 4x msaa to dá na průměr přes 90 fps...
Lock na 60 a vypadá to fantasticky...

Proč hrát v 60? :-o Hlavně 4K s 4x MSAA moc reálně nezní. Seš si tím jistý?

-- 11. 1. 2021 14:24 --

N.Marko píše:
Jak říkám, kdyby mi to někdo odborně nainstaloval, asi bych jel v Linuxu, ale na druhou stranu - počítač co teď mám je celkem nový a Widle zatím docela jedou a jsem na ně zvyklý - byť mě tedy občas neskutečně vytáčejí, třeba tím, že se v zásadě nejde vyhnout updatům a když na ně dojde, tak Widle si stáhnou update a odseknou mě od internetu, dokud update nenainstaluji - co je tohle za zhovadilé chování, to mi hlava tedy nebere. :/

V pohodě. Když ti to jede, tak fajn. Pokud bys chtěl něco lepšího, tak vždy je šance. Rád čteš, tak tohle potřebuje to stejné. Windows beru jako super věc na hry, ale i tak to nefunguje moc dobře. Na práci bych to ale nechtěl.

-- 11. 1. 2021 14:34 --

Jinak já si užívám hraní ve FullHD na konzoli a je to pecka. Už roky čtu, jak 4K je na konzolích, ale realitu všichni známe! Nevím, jak to má PS5, ale Xbox renderuje v nativu a pak to přepočítává na FullHD, takže SSAA v ceně a vypadá to parádně. Hlavně nikdo asi nečeká 120 FPS ve více jak FHD. Teď se ještě spekuluje, že Horizon možná přidá 120 mód, což by byla pecka!

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 14:40 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
N.Marko: Tomu říkám smolař :mrgreen: A už vůbec nechápu, proč bys měl být odpojen od netu, dokud nemáš aktualizováno. To jsem ještě neviděl :mrgreen:

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 23:58 
Offline
Sleepwalker
Uživatelský avatar
No protože TV je dva roky stará a nemá HDMI 2.1, takže víc než 60 Hz ve 4k nedám. Mohl bych hrát ve 1440p 120hz, ale to 4k to vypadá líp a do 120 fps to nechám dopočítat televizi.

A nevím, co je na tom 4x AA tak neuvěřitelnýho. Je to 11 let stará hra a hry od codemasters byly vždy skvěle optimalizovaný. Mohl bych možná zkusit i 8x AA a asi bych se furt udržel nad 60...

A to hraješ na jakým zobrazovadle? FullHD je na jakýkoliv větší úhlopříčce dost šílený. Mně se kor u těch aut, co mají pohled z kabiny, líbí sednout si třeba metr před televizí a člověk to pak vidí v 1:1, jako by byl fakt v ty kabině a ve 4k to vypadá i takhle z blízka ok.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 1. 2021 01:15 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
To pak jo, ono ani dnes bohužel 2.1 není běžné u monitorů.

4K je strašně moc a věřím, že to musí běžet skvěle, ale ten MSAA mi přijde u tak velkýho rozlišení jako brutalita. Ale nevím, nikdy jsem nic podobného nikde neviděl :D Běžně se to nedělá, když 4K dnes nedá žádná karta.

Normální 27". FullHD je bohužel pro konzole max. Ale jak říkám, 4K hry mám jako s SSAA, takže vypadají skvěle. Jenže plno kousků má FHD jako max. A už nechci nikdy mít menší rozlišení hry než nativu, to je dost hnus, takže to mám naopak. Kdybych měl místo, tak mám tři různé displeje pro každý typ her :D Jsem od toho tak 40 cm tipuju, prostě normální monitor.

PS5 třeba:
Citace:
Game Resolution Free upgrade Upgrade release date
Borderlands 3 1080p Yes November 2020
Call of Duty: Black Ops Cold War 1200p No November 13, 2020
Destiny 2 Unknown Yes December 8, 2020
Devil May Cry 5 Special Edition 1080p No November 2020
Dirt 5 — Yes November 2020
Fortnite 1440p Yes December 2020
Monster Boy and the Cursed Kingdom 4K — —
Rainbow Six Siege Dynamic 4K Yes December 1, 2020


-- 12. 1. 2021 01:20 --

A jinak taky jezdím jen kokpit poslední dobou, je to fakt zajímavý. Rally ale asi ne. WRC9 má také 120 FPS.

_________________
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Co zrovna teď děláte?
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 1. 2021 09:06 
Offline
Rampage
Uživatelský avatar
4k už dnes karty dají a poměrně přijatelně. Záleží taky na hře samozřejmě, ale nová generace je dělaná právě zrovna kvůli rozlišení. Když i 3060 Ti dokáže spousty her rozběhnout plynule na 4k, rozuměj alespoň cca 60FPS, dle detailů a hry, páč třeba C2077 je trochu mimo svou náročností, asi jako Crysis ve své době.. I když ono i v dnešní ten remastered na plné pecky.. :D Tak silnější grafiky jsou na tom znatelně lépe.

_________________
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55729 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3654, 3655, 3656, 3657, 3658, 3659, 3660 ... 3716  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group