steam a hry

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 1. 11. 2015 17:53

prosím Vás především ty kteří hrají hry na steamu.

K samotné otázce:

Když si koupím hru s digitální distribucí např. přes JRC.cz tak to po mě asi vyžaduje online připojení pro registraci? Pokud budu potom hru spouštět po aktivaci klíče, budu muset být vždy připojen k internetu i když jsem se už registroval? bude to tedy vypadat tak že při každém dalším spuštění hry, musím znova zadat "seriový klíč" abych mohl pokračovat ve hře tam kde jsem skončil?

Nejde to po té registraci klíče to dát do nějakého offline režimu?
p3v4x
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 11. 2015 17:59

Jde jít i do offline režimu, nicméně člověk přijde o automatické updatování a další vychytávky.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 1. 11. 2015 18:03

Jde jít i do offline režimu, nicméně člověk přijde o automatické updatování a další vychytávky.


to automatické updatovaní tím myslíš patche?

Další vychytávky - nějaký ten herní balíček navíc tzv. expansion?

jinak jestli to dobře chápu tak i když se přepnu do offfline režimu tak stejně když pokaždé zapnu hru tak musím zadat seriovy klič?
p3v4x
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 11. 2015 18:52

Ne, nemusíš zadat klíč, jen se přihlásíš na svůj účet - hra je natrvalo svázaná s účtem, nemůžeš ji pak prodat.

A jo, myslím patche. Jinak na Steamu se dají kupovat i DLC a další věci, ale ty jsou přístupné i bez online klienta - jen je koupit a stáhnout.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 1. 11. 2015 18:56

ještě jsem se dozvěděl že udajně některé hry musí být ve "STEAMu" v online režimu a nejdou tedy některé v offline režimu?

Pokud je to pravda tak víš které pc hry vyžadují online přístup do "Steamu"?
p3v4x
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 11. 2015 19:14

Tak určitě ty, které se hrají online :D

Jinak nevím konkrétně o žádných, hraju primárně připojený, nevidím benefit v tom odpojovat internet.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 1. 11. 2015 19:50

Většina single playerových her jde v režimu offline, výjimku mohou tvořit hry, které měly Always Online ochranu proti kopírování, ale tu ve většině případů postupem času výrobci/vývojáři vyřešili patchem, který umožňuje offline hraní.

Offline režim na Steamu je už vyladěn (byť když jsi offline, nezapočítávají se tuším achievementy - tedy mně občas nenaskakují a nevím, jak je to s ukládáním do Steam cloudu), takže toho se není třeba bát.
Jak psal Ertefol, online je potřeba být u multiplayerovek, ale to se snad rozumí samo sebou..
Michal Šafránek
Killing Spree


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků