PSP vs. Nintendo DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lordmark007 14. 3. 2006 20:21

Mne to nemusis vysvetlovat Darku :wink:
AAO 4Ever
Lordmark007
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mr_wawra 14. 3. 2006 20:31

Dark_one:
já bych zase brečel, že je pro někoho nejednoznačný výraz střílečka ;)
jinak jasně, v Japonsku všichni sušej hubu, že nemaj peníze na PSP, a tak čekaj ve frontách na levnější NDS, impressive
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod Dark_one 14. 3. 2006 20:48

->mr_wawra: ok, tak vysvetli simsahovi, proc Resident Evil DS neni strilecka.
Ono je to 3D, strili se tam vice mene v kazde druhe mistnosti, na vyber mas slusnou radku zbrani, atd.
Jsem zvedav :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alcil 14. 3. 2006 21:00

Dark_one: Rebirth mode v Resi:DS je dle mého docela akční, skoro až střilečka. Klasický mód je ale normální starý špatně hratelný hádankový resi.
Ale pořád se tady hádate o úplných blbstech. Obzvlášť Mr_wawra píše příspěvky tak trochu mimo mísu.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod mr_wawra 14. 3. 2006 21:04

RE DS není střílečka proto, že tam člověk vlastně ani sám nemusí mířit, požitek ze střelby prostě není hlavní náplní hratelnosti. Prostě když ani nemusíš kvedlat páčkou / myší / stylusem abys něco trefil, tak je jasný, že střílení tady nebude tvořit primární hratelnost, tudíž lze těžko označit daný produkt za střílečku.
Třeba Max Payne nebo Black, to jsou střílečky jak víno
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod Alcil 14. 3. 2006 21:07

Pane Wawro, střílečka je hra, kdy po zmáčknutí příslušného tlačítka hrdina vystřelí.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod Lordmark007 14. 3. 2006 21:11

Spokojen :mrgreen: :?:
AAO 4Ever
Lordmark007
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dark_one 14. 3. 2006 21:15

->mr_wawra: to je zvlastni, v Devil May Cry nemusis vubec mirit (tedy kvedlat packou, mysi, stylusem) a presto je to strilecka.
Jinak je ta definice celkem fajn, moje pointa ovsem smeruje k tomu, ze pokud bys chtel spravne definovat pojem strilecka, bude to definice na peknych par radku. Vyraz "strilecka" jako takovy je tedy nejednoznacny :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Autofakr 14. 3. 2006 21:30

Když se řekne střílečka, vybavím si např.: Space invaders, Doom, Half life, R-type atp. Určitě ale ne hry typu: Resident evil, Metroid, či Tomb raider-sice se v nich střílí též, ale není to hlavní (bezduchou) náplní hry- jde tam více či méně o příběh, prozkoumávání lokací atd.
Né jednou obrazovkou živ jest člověk....
Autofakr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Parkpoom 14. 3. 2006 21:37

Myslim, ze se shodneme, kdyz reknu, ze Resident Evil je akcni adventura...

Jinak musim se trochu zastat Dark_one, protoze je chudak na obhajobu PSP sam a jinak je tu extremni mnozstvi nintendo fanatiku, kteri neuznavaji nic jineho nez Big N, coz je nebezpecna kombinace, ktera vede k demagogii... Sony moc rad nemam... nicmene PSP ma nektere hry dobre, stejne jako DS a tak to bude...

Tady je muj nazor, proc se prodava DS vice:

a) cena - nizsi cena vyssi poptavka, zakladni ekonomicka vec, cena je tak nizka, ze o ni lide v zapadnich zemich ani moc neuvazuji... Vyhodou DS je, ze se nintendu podarilo z ni udelat trendovou vec... jde o to, jak dlouho tento trend vydrzi...

b) DS nabizi inovativnost - prece jen PSP nabizi skoro stejne hry jako na PS2 a PC a lide nejsou tolik chtivi aby hrali stejne hry doma jako v buse (to je problem nekterych PS remakeu) O MP3 se bavit nebudeme, protoze penetrace MP3 prehravacu je v zahranici opravdu vysoka a navic: neni to primarni ucel PSP.

Tohle vse uz tu ale bylo 100x receno. Jedine co ma nejakou vahu je, ze tu existuje konkurence... kdyby bylo jenom Nitendo nebo jenom Sony, je to pro spotrebitele spatne... obe firmy jdou svoji cestou a konkuruji si, takze at se dari lepe Nintendu a situace diky tomu bude dobra pro obe strany a vyvazena. Nesmime totiz zapominat, ze Sony je proti Nintendu gigant a BigN muze chybny krok docela slusne zariznout.
Parkpoom
First Blood

Odeslat příspěvekod mr_wawra 14. 3. 2006 21:38

pane Alcile, s vaším názorem nesouhlasím, celý.
Dark_one:
pro mě je teda celkem jednoznačnej, ale lidi jsou hult různí no ;)
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod Alcil 14. 3. 2006 21:47

Mister Wawra, to je jedno, že nesouhlasíte, ale mám pravdu. Prostě se nesmíme zabývat obvyklým chápáním slova střílečka, ale jeho odstatou. Střílečka je tedy hra, kde hráč střílí.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod Autofakr 14. 3. 2006 21:51

Takže fotbal, či hokej jsou v podstatě podle této teorie též střílečkami? Budu si muset přepsat své záznamy ve svém soukromém deníčku....
Né jednou obrazovkou živ jest člověk....
Autofakr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alcil 14. 3. 2006 21:54

Autofakr: Ano, jsou. Střílí se tam? Jistě.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod Standa 14. 3. 2006 21:54

Pri procteni diskuze o "strilecce" me napadla jedina vec - Resite hovadiny ;)
Standa
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka