Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2014 00:09

Mně je to celkem fuk... Pokud to funguje ke spokojenosti všech zúčastněných stran, tak proč ne :) Jsem jen napsal, že ta informační kampaň něco stála. Jestli tomu někdo nevěří, ok. Spousta lidí by taky nevěřila, že EA uplácí Lets Playery :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 31. 1. 2014 16:34

Prostě jsi napsal kravinu, co se dá dělat, každej se občas sekne. Už vidím jak Bakala posílá prachy do anglie Walkerovi na rockpapershotgun...no to jsem se zase jednou pobavil.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2014 16:47

Spíš to zařídil Vávra z těch 30 milionů, co už dostal. Nebo jim slíbil sběratelky, kódy do soutěží nebo co já vím...

Celý fungování herních magazínů je postavený na úplatcích - hry na recenze, hry do soutěží, prezentace s občerstvením, launch akce, tak nevím, proč vám přijde tak neuvěřitelný, že i tohle se dá zařídit. Stejně jako se dají zařídit lepší hodnocení Remember Me, jako se dají podplatit Lets Playeři apod.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 1. 2014 17:33

hry na recenze, hry do soutěží, prezentace s občerstvením, launch akce

a od kdy je neco z toho uplatek?
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2014 17:39

Vzhledem k tomu, že v jiných oborech, kde se hodnotí nějaké produkty, nic takového nefunguje nebo je to považováno za úplatek, tak odjakživa :)

A už mlčím. Omlouvám se, že jsem vám narušil iluzi nezávislých herních médií, nadále se budu tvářit, že všechno funguje podle naivních představ čtenářů :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 1. 2014 17:50

Ne odjakziva, ale od nikdy ... Uplatek je trestny cin.

Pro vydavatele je obecne lepsi mit recenze kvuli zviditelni se pred vydanim, a ne uspechany, nekvalitni rychlokvasky s dvoudenim zpozdenim, co by recenzenti museli delat v co nejkratsim case ... Je to oboustrana vyhoda, jak pro vydavatele, tak pro herni weby. Neco uplatkarskyho na tom vidis jen ty Pan Nenaivni.

To ostatni ... ze se chce vydavatel zviditelnit na miste kde se pohybuje 100% cilova skupina, je asi taky k nepochopeni ... Uplatek, pozavirat vsechny :roll:

Nevim cim te tam krmej, ale musi to byt zajimavej material ...

Edit: Vzhledem k tomu, že v jiných oborech, kde se hodnotí nějaké produkty
Ano recenzenti aut, se kupuji kazdej tyden novy auto, kdyz jsou testy treba na PCT, tak si recenzent koupi 20 grafickejch karet, jasny ... :lol:
Naposledy upravil SPY dne 31. 1. 2014 18:19, celkově upraveno 1
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 31. 1. 2014 18:13

Já si myslím, že pan skobra chce za každou cenu stát za svým názorem a už se do těch svých keců zamotává. Tak kdo vlastně koho uplácí? Nejdřív tvrdíš, že uplácí Bakala Doupě, pak je to zas Vávra.) Je dobré, že už budeš radši mlčet, přehnaně nenaivní člověče.)
Podle mě nikdo nikomu nemusí dávat ani korunu, novináři jsou rádi, že mají vůbec o čem psát a nedokážu si představit, že by o takové hře jako KC nenapsali vůbec nic, dokud by jim někdo nezaplatil - to by brzo zkrachovali. Jinak dodávání her pro recenzenty je naprosto standardní záležitost, distributor tak vychází vstříc redakci a redakce zase jemu, že hru zrecenzuje.
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2014 18:26

Já jsem rád, že to vidíme stejně :) Mimochodem úplně stejně fungují recenzáky pro autory recenzí knížek, nebo projekce pro recenzenty filmové - a nikdo neříká, že jsou zaujatí.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 31. 1. 2014 18:38

SCobra je úplně mimo, ale aspoň je tu zábava :-D
Mimochodem, na webech existujou placený články - říká se jim inzerce, a je to u nich uvedeno.
Ale to preview jaksi nejsou, a ne, Warhorse ani Bakala za ně opravdu neplatí, tedy kromě svého času který těm novinářům musí věnovat.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2014 20:42

Zamotali jste se do toho vy, protože nečtete, co píšu, ale domýšlíte si tam svoje domněnky :)

Napsal jsem, že ta akce byla zorganizovaná a zaplacená. Rozhodně u některých médií. Tak to prostě je a tak to chodí. Nepsal jsem nic o Doupěti, Doupě je natolik nevýznamný web, že by mu za tohle asi těžko někdy někdo zaplatil.

SPY: V drtivé většině případů jsou produkty na recenze poskytovány jako zápůjčka a to právě třeba v případě grafických karet. Pokud si může redaktor grafickou kartu nechat, pak je to úplatek, i když se na to tak z nějakého důvodu nenahlíží. Ale můžeme tomu říkat třeba vánoční dárek, když ti to udělá radost.

Ertefol: Ano, i tam. Ale už nikde jinde ;-) Ani ten blbej mobil ti nedaj - jen půjčí.

Krtek: Oni mají tři ***** témat a mnohem významnějších her, o kterých můžou psát. Jestli jste si všimli, o KC se začalo psát ve větším množství až ve chvíli, kdy se objevilo na Kickstarteru (ještě ani nikdo nevěděl, jestli uspěje - a ten úspěch obrovskou měrou podpořila právě celá ta informační kampaň, a o to šlo). Ale tak co, to je jen náhoda...

Ale blbec jsem tu já :) A tohle je přesně důvod, proč se o těhle praktikách nemluví. Můžeš je vídat na vlastní oči, ale stejně ti to nikdo neuvěří. Navíc se vždycky vynoří hromada redaktorů, kterým to přijde normální, ničeho si nevšimli, nebo se jim to nikdy nestalo.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 31. 1. 2014 21:25

Jistě jistě, všichni jsou blbý/naivní/doplň si dle libosti a jen SCobra je letadlo :-D

Je snad jasný, že byli s těmi weby domluveni na vydání previews v den spuštění kampaně. Ale z toho jaksi nijak nevyplývá že za to těm webům zaplatili. Zkus jít na RPS a napsat jim proč si nechaj platit za preview aniž by to tam uvedli. Zajímalo by mě jak by tě vyfuckovali. A to opravdu není nedůvěryhodný web.

..jinak tedy obdivuju schopnost stočit diskuze směrem do predele, to se musí umět :D
A ke Kingdom Come - zítra vyjde zcela jistě uplaceně zaplacené preview v Replay na youtube, jsem zvědav. A v pondělí vydají další videoupdate, také jistě extrémně drahý na výrobu.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2014 21:28

Mobily? Co vím, tak se normálně dávají, stejně tak kusy HW.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 1. 2014 21:30

SCobra > Kdo by taky vracel hru, ktera ma vyrobni hodnotu 5 kč, a je pro nej znovu nepouzitelna, ze ...

btw. S placenim jsi tu zacal ty, tak si to neprekrucuj na pujcovani jak se ti zachce jednou tak a jednou onak: Pokud dostáváš klasickou mzdu za to, že píšeš recenze, pak by ti měla být hra poskytnutá zaměstnavatelem (který ji koupil za svoje normálně v obchodě, na který nemá žádné vazby) a měl bys jí zase vrátit

To ze se recenzentum posilaji jednosmerne kusy HW je bezna vec, a ne neni to uplatek.
Naposledy upravil SPY dne 1. 2. 2014 00:16, celkově upraveno 3
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 31. 1. 2014 21:32

Na tom, co píše Scobra, rozhodně něco je. Jedna věc jsou zaplacené recenze jako takové - to se asi běžně neděje, i když za ta léta, co hraju hry, jsem už o pár konkrétních případech slyšel(ale nechám si je pro sebe).
Je to ale mnohem obecnější problém - pomůžu si citátem z příspěvku výše:
dodávání her pro recenzenty je naprosto standardní záležitost, distributor tak vychází vstříc redakci a redakce zase jemu, že hru zrecenzuje.


To, že je to standardní, neznamená, že je to v pořádku. Je to typický win-win - recenzenti maj exkluzivky a distributor si zajišťuje, že o hře se píše. Jediný, kdo na tomhle dealu může tratit, je čtenář-zákazník. Neříkám, že tratí vždy, ale může se to stát. Recenzent tu není od toho, aby šel distributorům na ruku. Naopak, má posloužit čtenáři - doporučit mu, co má hrát a co ne, a v ideálním případě mu i vysvětlit proč ta daná hra stojí zato. V ideálním případě by recenzent/redakce vůbec neměla být s distributorem ve styku, jejich zájmy nejsou shodné. Distributorův zájem je čistě komerční, chce svůj produkt prodat jakýmikoli prostředky. Proto neposílá recenzentovi jen hru, ale i pressmateriály a když to jde, tak i něco lepšího (trička, figurky nebo jiný merchandise - extrémem pak je, když se k Xboxové hře rozdávají Xboxy, jak o tom psal kdysi Vávra v Levelu - jestli tohle není úplatek, tak už nevím). Samozřejmě nevím, jestli si někdo platí články na RPS či jinde, je to možné a úplně bych se tomu nedivil. Ale i kdyby ne, recenzenti poslouží i tak, protože v recenzích papouškují pressmateriály, často používají i předpřipravené screenshoty a prostě pomáhají distrubutorovi prodávat jejich hru, což ale není jejich práce. A opět, jistě se tak neděje u všech her a alespoň někteří novináři jsou schopni i konstruktivní kritiky...ale není jich mnoho. Výsledkem je, že recenze jsou servisem pro distributora/výrobce, ne pro čtenáře.
Ad analogie s filmovými recenzenty - ano, konají se novinářské projekce, ale jednak to úplně analogické není (recenzenti film nedostávají na DVD domů) a jednak pak nastanou situace typu Troška, který už novinářské projekce nepořádá, a pokud ano, tak na ně zve i "obyčejné" lidi, protože kritici ho kritizují...
Foodblogeři si ty večeře taky platí sami, neplatí jim je restaurace, ani hlavní dodavatel zeleniny do dané restaurace...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 1. 2014 21:35

Jediný, kdo na tomhle dealu může tratit, je čtenář-zákazník.
Ctenar by kupoval zajice v pytli, kdyby tu v den vydani zadny review nebylo.
SPY
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků