GEOFUN - aplikace

Moderovaná diskuse o novinkách ze světa her a jejich vývoje

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod m iker 9. 8. 2013 14:55

Zdravím,

čerstvě jsme spustili zajímavou geolokační mobilní aplikaci s názvem GEOFUN, chtěl bych vám ji níže trochu představit a poprosit vás o komentáře.

Naše hra je určena pro majitele chytrých telefonů (aktuálně s Androidem, pro iOS aplikaci dokončujeme). Funguje plně virtuálně a je samozřejmě zdarma. Po nainstalování aplikace a nahrání geosrand (to jsou jednotlivé úkoly), které budete chtít plnit, je možné se vydat za zábavou do terénu. Kouzlem geosrand je, že dopředu hráč moc netuší, co bude muset dělat. Zná jen stručný popisek své mise (ten může být i zavádějící :), faktory (fyzický, mentální, trapnosti a zábavy) a případné další informace nutné k plnění hry.

Na základě využití GPS souřadnic aplikace průběžně vyhodnocuje plnění úkolu a určený virtuální průvodce vás navádí k dalším místům. Občas je potřeba pomocí nápovědy najít určené místo, odpovědět na záludnou otázku průvodce, pořídit vtipnou fotografii, video, odhadovat vzdálenosti apod. Průvodce vám pak za odměnu ukáže historické fotografie míst, kde se budete nacházet, spustí video apod.

Vše se prozatím odehrává v Českomoravském pomezí (okres Svitavy), geosrandy jsou situovány do měst i okolní přírody. Vytváření dalších nových geosrand je poměrně snadná záležitost (nejsou potřeba programátorské znalosti), a tak bychom rádi postupně hru rozšířili do celé ČR, případně pak i do zahraničí.

Za každý odehraný úkol se sbírají body, podle kterých se určují tzv. geohodnosti. Prvních 100 hráčů, kteří překročí hranici 300 bodů (geonek), dostanou tričko zdarma a všichni zapojení hráči pak soutěží ještě o další hodnotné ceny - viz výčet na http://www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun.

Zajímal by nás váš pohled na hru. Co by ji podle vás obohatilo, zlepšilo?

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.wmp.geofun

Více informace o hře na http://www.geofun.cz

Díky za jakýkoliv názor a postřeh!
m iker
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2013 15:55

To bude něco podobnýho, jako udělaly holky od nás ze školy tady u nás http://www.libereckehry.cz/ Až to bude na Symbian, dejte vědět :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 8. 2013 14:25

Na symbian jeste neco vychazi?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitp 12. 8. 2013 13:49

Libereckehry.cz jsem osobně nezkoušel, ale podobný to asi moc nebude, možná snad jen princip. GEOFUN funguje plně virtuálně, žádné nalepené QR kódy apod.

Pro Symbian to fakt nebude :-)) Teď je to pro Android, brzy vyjde verze pro iPhony a výhledově možná i Windows Phone.
vitp
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků