Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod muftu 27. 7. 2013 11:36

Jj, lebo nam nevyslo viacero nes hier. Takze ff 3 na snes je vlastne uz 6tkou v japonsku.
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 7. 8. 2013 07:57

Tohle fórum moc nesleduju, tak nevím, jestli se to tady už řešilo, ale včera jsem dohrál Crisis Core: Final Fantasy VII a mohu vřele doporučit všem fanouškům původní FF7. Hra má kolem 15 hodin na hlavní dějovou linii a další určitě desítky hodin na vedlejší mise. Příběh pojednává o událostech bezprostředně předcházejících FF7. Hlavní postavou je Zack, takže se dozvíme, co se dělo v SHIN-RA před problémy s Avalanche, jaký člověk byl Sephiroth, co dělal Tseng a Turks, jak se Zack poznal s Aeris a hromadu dalších zajímavostí o universu FF7. Oproti nesmtyslům typu Advent Childeren, které kromě grafiky nenabízejí vůbec nic, Crisis Core má náladu, humor i chmurnou atmnosféru FF7 a podle mého názoru to je plnohodnotný prequel, který FF7 nic neubírá, naopak jí přidává některé zajímavé aspekty.

Souboje jsou s omezenými akčními prvky, ale pořád OK, ve hře jsou materie (které mohou levelovat a fúzovat. V bojích ovládáme jenom Zacka, takže systém není tak komplexní, jako v původní FF7, ale je OK. Součástí soubojů je DMW - jakýsi výherní automat s roztočenými válci, který náhodně spouští limit breaky a rozděluje úrovně. Naštěstí to není zase tak náhodné, jak se zdá na první pohled, ve hře normálně je zkušenost atd., jen to není tak vidět.

Hru jsem hrál na emulátoru PPSSPP, chodila výborně ve vyšším rozlišení, jen některé animace jsou v původním rozlišení PSP. Obecně ale hra na emulátoru vypadá podobně, jako PS2 hry na emulátoru - tj. velmi dobře.

Celkově bych hře dal 9/10 a doporučuji ji všem, pro které je na FF7 důležitý hlavně příběh. Myslím, že kvůli nesmyslné platformě (PSP) tahle hra hodně zapadla, ale zaslouží si pozornost všech fanoušků FF7.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod StefiCZ 7. 8. 2013 17:01

Tady už mají snad všichni odehráto, dobrá hra to byla ale třeba Genesis tam absolutně neměl co dělat. I tak mě to dost bavilo, na druhou stranu dost věcí šlo udělat jinak (líp). Jinak bych teda netvrdil, že hra vyšla na nesmyslnou platformu, na psp sedla jak p*del na hrnec a hodně velký procento vlastníků psp ji hrálo.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 7. 8. 2013 19:23

Na PSP ji urcite hralo plno lidi, ale myslim ze třeba konverze na PS2 tenkrat by vůbec nezaskodila. Ale dnes to uz asi je jedno.
Daleko nesmyslnejsi jsou Xenoblade Wii only, a ještě horsi ze pokracovani to moc nezmeni a bude WiiU only:(
http://www.youtube.com/watch?v=APWTJMyM4qg
takovy skody..
Xenoblade jsem nedavno dohral (na emulatoru) a je to jedno z nej jrpg co jsem hral, takze me to pokracovani dost neda spat:)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 8. 8. 2013 06:58

Tak on komplet celej Monolith dělá snad už jenom u Nintenda, oznámili i jRPG na 3DS, mě to nevadí :) Podle mě jedna z jejich největších zbraní. Xenoblade byl božskej no a X na Učku vypadá snad na nejlepší jRPG vůbec zatím, nemůžu si pomoct ale až to vyjde tak prostě poběžím pro Wii U :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 8. 8. 2013 16:29

Jo delaj pro Nintendo, zdrhli tam po ,,uspechu,, Xenosagy:)
X vypada fakt skvele, o to vic když clovek vi jak dobry byli Xenoblade.
I když trosku me to pripomina nejaky MMO, tim chci rict aby to nebylo zamereny hlavne pro online hrani.
Me osobne docela stve ,,only on,, nalepka na nejaky hre, clovek aby kupoval deset ruznejch systemu. Kdysi jsem mel taky doma pet ruznejch konzoli a bylo me to fuk, ale dneska uz kupovat konzoli kvůli jedny hre nechci. I když WiiU muze byt do doby nez to vyjde hodne levny, s téma prodejema co ted ma, tak se uvidi.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muftu 8. 8. 2013 17:42

O wii u je este predcasne hovorit ako o neuspechu - doposial ludia skutocne nemali vela dovodov ist do kupy - pokial cloveka neoslovili launch tituly tak to co vyslo nasledne uz vela pozornosti neziskalo - a relativne po prave. Ved na uvod ponukalo jednu originalnu hru - zombi u a nasledne len multiplatformovky, ktore ale clovel uz mohol hrat s rocnym predstihom. Dnes je to o malicko lepsie s ponukou, pretoze pribudol lego city, monster hunter a pikmin. Ale to tiez nie je moc. Na druhu stranu na jesen 2013/ jar 2014 vychadza vela.peciek. a ak ani tie predaju nenakopnu, tak je niekde skutocne chyba. Ale tomu neverim. Naopak si nemyslim ze pride zlacnenie, pretoze to by len dorovnalo a mozno ani to nie aktualny fakticky stav cien wii u v obchodoch
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 8. 8. 2013 17:56

Až přijde origo Zelda nebo Xeno, tak uvidí moje prachy :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 19. 8. 2013 23:21

ted sem si vsim ze je na androidu Final Fantasy III remake ve 3D :) ale 330kc je dost.. ale vypada to krasne.

v kzdem pripade ten xenoblade na wiiu je must have a to sem tu sagu nikdy nehral :-D proste to vypada coool
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod sega.maniac 5. 12. 2013 23:45

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 12. 2013 09:18

Koukal jsem včera na Steamu :) Hezký :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 24. 12. 2013 21:51

Rozjel jsem Baten Kaitos Origin a mírné rozčarování, graficky mírně horší i když zapnu progresiv scan, vše ostatní ale do pohody. Hned jsem byl v obraze, mechanismus, bojový systém totožný s prvním dílem, jen se trochu bojím zase nějakých těch 80+ strávených na hře, bo mám rozjetých víc věcí a všechny krutě dlouhé ...
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 3. 2014 03:48



:love:
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 19. 3. 2014 16:31

No zní to moc pěkně, což o to :) , ale já si to nezahraju, anžto nemám X360.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 8. 5. 2014 16:42

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků