Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 6. 2013 17:24

Mám trojku a highlighty taky jdou.

Jinak do knížek taky nečmárám, ani do těch odborných :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 4. 6. 2013 18:40

Sasakr píše:Tak je ze mě bakalář...

Ze me uz taky :-)


Darwel: Do moji odborne klidne cmaram, to mas pravdu. Ja jsem v tomto pripade automaticky predpokladal beletrii, protoze na odborne (obrazky, grafy, vzorce,... i kdyz muzou byt odborne i bez techto veci samozrejme) se tyhle ctecky moc nehodi.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 4. 6. 2013 18:40

Jdu dělat důležité a těžké testy do práce 8-P
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 6. 2013 14:52

Gratuluju holube :tleskani
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2013 10:50

Všeználci, potřebuju poradit. Rozumíte tu někdo bicyklům? Chci se nějaký koupit, protože jezdím na tátově, což v zásadě vylučuje společné cesty a hlavně mi jeho kolo nevyhovuje. Je to strašnej traktor, široký gumy, i nejtěžší převod je lehký a nedá se s tím jet rychle. Už jsem zjistil, že nějaký ty umírněnější kola se jmenují trekkingová, ale jinak tomu rozumím jak koza petrželi, takže na co se při výběru dívat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 6. 2013 11:50

Zásadní je, kde a jak s tím chceš jezdit a kolik chceš utratit :) Slušný kola začínají někde před 30 tisíci (28 a dál). Cena v zásadě určuje, kolik bude vážit rám, kvalitu brzd, vidlic a přehazovaček.

Trekkingové kolo je dobré tak na ježdění na nákupy nebo kousek do práce, jinak na nic :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2013 14:59

No nemám důvod úplně šetřit, ale 28k je celkem soda :-D

Jak s ním chci jezdit? Výlety po okolí, nejdál co jsem kdy jel bylo 55 km. To je asi takový strop, dál mě nic neláká. Nepotřebuju, aby na tom šel ujet milion kiláků.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zouki7 9. 6. 2013 15:15

SCobra píše:Zásadní je, kde a jak s tím chceš jezdit a kolik chceš utratit :) Slušný kola začínají někde před 30 tisíci (28 a dál). Cena v zásadě určuje, kolik bude vážit rám, kvalitu brzd, vidlic a přehazovaček.

Trekkingové kolo je dobré tak na ježdění na nákupy nebo kousek do práce, jinak na nic :)


Zajímavý. Mám trekingový, v době koupě stálo jakejchsi šest tisíc. Má akorát přední odpružení, a mám ho kolik let. Ujel sem na něm všechno možný i nemožný, žádná závada, nic. Nojo, možná kdybych tomu víc rozuměl nebo kdybych frfňal nad kolama pod třicet táců, tak bych se mi třeba rozsypalo.
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 6. 2013 15:43

Sasakr: Myslel jsem, jestli chceš jezdit spíš po silnici nebo spíš mimo asfalt...

Zouki7: Můžeš jezdit Škodou 120 nebo Mercedesem třídy S. Do cíle se pravděpodobně dostaneš, ale průběh cesty bude úplně jinej :)
Proč by se mělo rozsypat? Na kole se nemá při správném zacházení co rozsypat. Ale jinak se jezdí na kole, co váží 15 kilo a jinak na kole, který váží 9 kilo. Jinak se jezdí na kole s pevným rámem a jinak na kole s pružným. Jinak se jezdí na kole s kvalitní olejovou vidlicí a jinak na kole s mizernou pneumatickou vidlicí. Jinak brzdí normální brzdy a jinak kotoučový. Když už na tom má člověk jezdit, tak ať je to co nejpříjemnější.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zouki7 9. 6. 2013 16:43

Jo, protože ježdění na kole je o tom, aby ta jízda byla pokud možno bez drncání, bez námahy, nejlépe bez šlapání, a úplně nejlepší by bylo, kdyby tam na tom kole byl namontovanej i suchej hajzl. 8-) Navrhuju zrušit kola, jezděme auty. :D
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 6. 2013 16:57

Jsem si myslel, že na kole se jezdí pro zábavu :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zouki7 9. 6. 2013 17:04

Právě. Proto mi přijde (samozřejmě ne všechno) nežádoucí chtít mít na kole všemožný ty moderní vychytávky, který jízdu všemožně ulehčujou a zpříjemňujou až do té míry, že už ani skoro nemusíš šlapat, a jedeš si i terénem jak po asfaltce z kopce. Pak z tý jízdy moc nemáš, to opravdu můžeš rovnou jezdit tim autem.
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2013 17:31

No snažím se po asfaltu, jenže leckdy je asfalt horší než polní cesta a i po těch polních cestách musím nezřídka kdy jet, chci-li se vyhnout frekventovaným silnicím.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 6. 2013 17:34

zouki7:No, co já si pamatuju, tak dojet na tábor na bikrosu (neměl jsem na něm přehazovačku) nebyla žádná zábava, ale prachsprostá dřina.

Samozřejmě, proti tvému terkovému kolu pojede každé horské kolo v terénu jak po asfaltce z kopce. A naopak, na silnici pojede každé silniční kolo (i starej dobrej Favorit) i do kopce jako ty z kopce. Ale to není tím, že jim by cokoliv pomáhalo šlapat, to je prostě jen tím, že oni se s tím kolem nemusí tolik prát.

Sasakr: Připadá v úvahu buď krosové nebo horské kolo. Krosové kolo je v podstatě horské kolo s většími koly a užšími ráfky (obojí zlepšuje jízdní vlastnosti na silnici, ale zhoršuje na nezpevněném terénu). Na obojí se dají koupit polosilniční gumy, se kterými se dá jezdit jak po silnici, tak v nezpevněném terénu. Krosová kola mívají odpruženou přední vidlici (doporučuju olejovou, nebo kvalitní vzduchovou), ale nedělají se s odpruženou zadní (pro tebe asi stejně zbytečnost). Kros je lépe zpřevodovaný pro jízdu po silnici a celé kolo bude o něco lehčí než horské. Taky se na něj dají navěsit v případě potřeby věci jako třeba nosič - na horské kolo ho asi nedostaneš.
Kup si šlapky a boty s klipsnami ;-) Sice si párkrát rozbiješ hubu, než si na to zvykneš, ale ušetří ti to spoustu energie. A kotoučovky vpředu i vzadu.
Naposledy upravil SCobra dne 9. 6. 2013 18:14, celkově upraveno 1
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2013 17:52

Tak mi aspoň řekni, na co si dát pozor. Vždyť od pohledu jsou kola všechny stejný :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků