Nintendo

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2013 19:30

MS měl dlouhá léta Gatese, Sony Kutaragiho (atd.) - osobně si nemyslím, že by tyhle firmy neměli tvář (byť je pravdou, že od té doby co MS vede Balmer, tak jako fákt nevím :D ), respektive já ji vidím. Jenže jak Sony, tak Microsoft jsou prostě korporace se vším všudy, kdežto Nintendo svou specializací pouze na hry se z venčí může jevit jako (jakoby) takové malé herní studio o třiceti lidech, o nichž víš všechno. Samozřejmě tomu tak není a ani Nintendo není rodinná firma v klasickém pojetí, jen je prostě menší a nedělá nic jiného. Nic proti ničemu, je to jejich byznys a my z toho máme hry.

A tím jsem právě chtěl naznačit, že by bylo fajn, kdyby za Sony v nějakých pravidelnějších intervalech vystupoval Kazuo Hirai (ten člověk mi je tak nějak dost sympatický. Oproti tomu sira Howarda Stringera si ani nevybavím) a dával hlavu na špalek při předvádění například nového Dualshocku místo těch X lidí co tam vystupují.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 26. 4. 2013 19:59

dr.miša > Tak to si nemyslim - respektive ty to vnimas jako Nintendo fan, ja naopak ze Sony a MS a znam hodne lidi - od centraly po jednotlivy studia. Od Nintenda si nevybavim krome tech nejznamenjsich - Miyamota, Reggiho a Iwaty nikoho.

A ja osobne naopak Iwatu vnimam velmi negativne, proste poslouchat jeho zhuhnanou anglictinu mi nevyhovuje a ocenil bych kdyby Directy prezentoval nekoho kdo umi mluvit poradne anglicky.
Chapu jeho roli a zapaleni, ale mne jako divakovy to nesedi a vetsinu pasazi preskakuju.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod muftu 26. 4. 2013 21:26

Myslim ze direct je cesta akou by sa mali vybrat vsetky firmy - mne sa paci ze kazde cca dva mesiace nam nintendo predstavi novinky a priblizi hry, ktore vyjdu v blizkej dobe. Myslim ze je to lepsie aj pre nas hracov. Clovek ma sancu lepsie tie informacie spracovat, ako ked sa v jednu chvilu vyroji kvantum informacii, kde na konci ma clovek zhrnut co i len polovicu.
Vsetky herne stranky sleduju samozrejme aj direct prezentacie, z ktorych potom prinasaju informacie ich citatelom a ludom ktori sa o hranie az tak nezaoberaju nejaka e3 informacie aj tak neprinesie. Taki ludia sa k nim dostavaju cez ine marketingove kanaly. Pre mna osobne ci direct alebo e3 nehra ulohu.
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2013 22:43

V tom má zase SPY pravdu - Iwata... jak bych to řekl, prostě pokud chceš předstupovat před světové publikum - mělo by ti být rozumět, takže by se měl chlapec učit, protože upřímně řečeno, já polovinu toho co říká nechytám a hádám, že v tom nejsem sám. A nebo to odkonferovat v Japonštině a mít u sebe Mr. Translator
Obrázek
(nebo titulky). S tím bych neměl nejmenší problém. Tak jako tak to musí projít transkripcí.

Proto mě třeba bere šlak, když Kojima něco na MS konferencích žblebtá Anglicky - což většinou bývají dvě - tři krutě nadrcené věty (načež pak záhadně přes noc Anglicky zapomene), které jsou provedeny s ohavnou výslovností, takže člověk pak marně luští, co tím chtěl básník říci. Navíc když vezmu ohled na to, že Kojima má ve zvyku vyjadřovat se krypticky a tajemně jako hrad v Karpatech - prostě děs a mnohem horší, než když to (cokoliv) řekne Japonsky a pak to projde kvalifikovaným překladem.

Takže buď pořádně mezinárodně (nejlépe Česky :D ), nebo vůbec.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 4. 2013 11:19

2SPY: je jedno kolikrát jsi jel vlakem nebo jak dobrej si myslíš, že jsi, fakt je ale ten, že Satoru je co měsíc až 2 vidět a i ty ho znáš a uvědomuješ si, že je presidentem Nintenda a o to tu jde.. (máš tu skutečnou osobu, kterou můžeš proklínat, nenávidět, nebo milovat, což se ve tvém i mém případě děje.)

...a že neumí dobře anglicky hm jde samozřejmě úplně o jinou věc, i kdyby tam jen stál a za ním logo Nintenda, tak to bude stále víc, než to že ty nebo já vysázím 10 jmen v souvislosti se SONY či MS.

Je to spíš Vaše malost, že někoho takto hodnotíte a honíte si triko, jak dobří jste v tom a tom. Je to především ten správný krok směrem k zákazníkovi/hráči :arrow: snaha, obětavost, oddanost, loajalita, zapálenost, povinnost, upřímnost... jsem si vědom svých nedostatků a přesto vystupuji s tím co jsem, co mám a co dělám.

NINTENDO = to je cesta a ne občanka s tvojí nepovedenou fotkou ;-]
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 4. 2013 11:39

;-) chlape klid, my (nebo alespoň já) nemáme proti Nintendu nic a zbytečně tím dráždíš ostatní. Na druhou stranu - ani Nintendo si nezaslouží až takovou glorifikaci. Jsou to jen lidi, tak je tak ber :nenapadne
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 27. 4. 2013 11:59

Vsechno je to slabota, Directy apod. Takhle se prezentuje tvář firmy.



Iwata je žabař :-)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 4. 2013 12:07

N.Marko píše:;-) chlape klid, my (nebo alespoň já) nemáme proti Nintendu nic a zbytečně tím dráždíš ostatní. Na druhou stranu - ani Nintendo si nezaslouží až takovou glorifikaci. Jsou to jen lidi, tak je tak ber :nenapadne


Jsem úplně v klidu chlape ;-]

...koho míníš těmi ostatními? vystupuj jen sám za sebe hm

... a to se zasejc mýlíš, NINTENDO a právě NINTENDO si zaslouží oslavu tak jako nikdo jiný. Máš snad obdobu k Nintendu?

Nebudu a nechci se s tebou dohadovat o svých postojích, obzvláště ne v místnosti určené pro všechny lidi co rozumí.)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 27. 4. 2013 12:18

dr.miša píše:(máš tu skutečnou osobu, kterou můžeš proklínat, nenávidět, nebo milovat, což se ve tvém i mém případě děje.)

Coz je zasadni chyba z hlediska fungovani firmy, firma (alespon ty obchodovane na burze) by se mela vzdycky snazit, aby se na venek jevila jako celek a nikoliv z ni vycuhovali nejake osoby. Protoze po odchodu dane osoby z firmy prijde zbytecne velka neduvera akcionaru a zakazniku.
Nintendo jeste neni zadnej extrem, ale rozhodne to neni neco, za co by jsi mel firmu chvalit nebo to nekomu jinymu naopak vycitat.

Ja si zadny triko nad Iwatou nehonim, ani ho nenavidim nebo neproklinam, a nesnazim se tu rikat, ze bych odvedl lepsi praci nebo ji dokazal lip odprezentovat. Zminil jsem zde, ze neumi poradne mluvit anglicky, takze ho nerad posloucham, a ocenil bych kdyby pro mimo Japonske publikum prezentoval nekdo kdo to dokaze lip - napriklad Reggie.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 4. 2013 12:29

To máš pravdu, žádný z politiků nemůže sledovat své osobní zájmy a musí být v souladu se zájmy státu jako celku, kde prezident a nikdo jiný (a to i v případě jistých "nedostatků, které, ale v celkové kontextu nejsou důležité) vystupuje a reprezentuje tento celek.

Všechno je v pořádku.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 4. 2013 13:03

SPY: Dobře napsané.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 4. 2013 20:59

Na druhou stranu ke konkrétní osobě si člověk líp vytvoří vztah (ať už negativní nebo pozitivní) mnohem líp než k firmě obecně. A o to jde. Nicméně o osobnostech, které byly nejen hlavou a tváří, ale taky hlavní hnací silou vývoje v jedné oblasti průmyslu, jako je Bill Gates nebo byl Steve Jobs, si může videoherní průmysl nechat zatím jen zdát :) A je to škoda, protože se akorát plácáme na místě.

Osobně jsem čekal od Nintenda v oblasti pohybového ovládání o hodně víc. Nakonec s tím "víc" přišli američani... A teď tu máme další dvě slepé vývojové větve od Nintenda - bezbrýlové 3D a ovládání tabletem. Neříkám, že nejde o dobré nápady, ale nemyslím si, že je s těmi technologiemi možné provést nějakou herní revoluci. A vlažné přijetí Kinectu taky neslibuje žádné zázraky.

Zkrátka tu chybí vizionář, který je schopný dobré nápady povýšit na revoluční, dotáhnout je do konce a přesvědčit lidi, že tohle je přesně ten směr, kam se bude vývoj ubírat v příštích letech. Herní průmysl by potřeboval Steva Jobse...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 8. 5. 2013 03:26

ertefol psal, ze melo wiu exkluzivni mario.. a to vzal kde? byla to praschsprosta SD kopie maria z wii :)
Proc proste to byl takovej launch fail. Vi se proc neudelali nic novyho ? Zeldu.. Maria.. Metroida?

Koupit si novou konzoli abych si na ni zahral stare hry ktere mam na jinejch konzolich?
Do ted je zajimave akorat
zombiu
lego city
monster hunter
zbytek neni, nebo byl odlozen (rayman), moc do karet taky nehraje to, ze spousta multiplatformovek byla zrusena.

Jako HW je dobre, ale to sw.. nevim proc to Nintendo tak kazi. Asi protoze jim to fanbojove promijej. A ohledne E3 - nemaji co ukazat. To je cely. Zadne nove prislusenstvi ani hry. Wiiu se potaci tam kde byla drive vita nebo jeste drive 3ds.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 5. 2013 10:23

Nevím, co pořád řešíš. HW dobrý není, proto tam můžou být jen Nintendo věci. Je venku chvíli. Počkej, co bude mít na launch PS4 nebo nový Xbox, zatím to nevypadá moc slibně. Tam to ale snad podržej třetí strany. Dej jim prostě čas.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 20. 5. 2013 20:41

SCobra píše:Osobně jsem čekal od Nintenda v oblasti pohybového ovládání o hodně víc. Nakonec s tím "víc" přišli američani... A teď tu máme další dvě slepé vývojové větve od Nintenda - bezbrýlové 3D a ovládání tabletem. Neříkám, že nejde o dobré nápady, ale nemyslím si, že je s těmi technologiemi možné provést nějakou herní revoluci. A vlažné přijetí Kinectu taky neslibuje žádné zázraky.

Zkrátka tu chybí vizionář, který je schopný dobré nápady povýšit na revoluční, dotáhnout je do konce a přesvědčit lidi, že tohle je přesně ten směr....


Není to poprvé a jistě to není naposled, co se Nintendo dostalo svým nápadem do "slepé uličky" a to je nevyvratitelný důkaz, že se nebojí vydat se neprobádanou cestou i za cenu, že to nemusí vyjít, ale marné to není NIKDY! už jen proto, aby se zjistilo, že tudy to nejde a tohle bych očekával naopak od firem jako je SONY a MS, kteří v souvislostech zas tolik nemají co ztratit, kde Nintendo riskuje těmito kroky svou existenci.

A co jiného je revoluce, než popřít cca. 30let hraní s principem kříže, což je zhruba doba hraní vůbec, tak jak hrajeme dnes.

Nintendo skutečně nepřesvědčilo masy ke svému způsobu hraní, ono přimělo rovnou SONY a MS, viz. kinect a ten robertek s tou bambulí do kaďáku na svém konci (ač se zdá, že toto se skutečně nikdy nestane mainstreamem).
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků