Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 22. 2. 2013 18:34

8k nemá v dohledné smysl z toho důvodu, že neexistuje hardware, který by to utáhl. Už jen datový tok je nesmyslně velký, o nárocích na výpočetný výkon nemluvě.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2013 20:03

Projizdel jsem internet a jsme jedine vlakno o PS4, kde se resi 8K obraz :-D

PC: Prave ze televizim s velkou uhloprickou by uz sluselo vyssi rozliseni nez-li Full HD, cehoz si je i Sony vedoma.

A ano 4K/8K obraz u velke domaci TV do roku 2020 je strasna zbytecnost, ale ze uz loni mely 10" tablety rozliseni 2560 x 1600 je uplne normalni, to asi zas vymyslel nejaky zfetovany japonec :-)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 20:08

No jóóó, tablety, to je toho. Ale zkus převést tuhle technologii na metr padesát úhlopříčku v ceně 15K a zblázníš se. Krom toho - co by jsi na tom jako chtěl pouštět? Růžovku? ;)
jako neříkám, že to nemá smysl - má a hodně veliký, problém ale vidím ve třech věcech. Cena. Obsah. Čas (doby za kterou je obvyklé obnovovat domácí elektroniku - hrozí totiž, že až v cyklu nastane volné okno pro 8K TV, tak už tu možná bude funkční holografie, nebo rovnou Matrix).
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2013 20:12

V cene 15K? :-) Kdyz startovala PS3 tak Full HD plazmy staly X desitek tisic (a mensi) a smetanka si je take kupovala spolu s konzoli. Tady bych to ale videl samozrejme az pozdeji.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 2. 2013 20:32

OMG, ale tak se podívej kolik stojí MacBook Pro Retina nebo nově představený Chromebook Pixel: http://www.zive.cz/clanky/chromebook-pi ... fault.aspx - Chromebook 31k, MBPR 38k a to je to "12 &"13 LCD ! Na tablet se díváš z bezprostřední blízkosti, na televizi ne. Pamatuji si jaký byl pro mne šok když jsem přešel z hladkého displeje Xperie X1i na rastrovaný displej iPhonu 3Gs, ale když se dnes podívám na displej svého staršího iPhonu 4 a srovnám to s matčinou Galaxy S III, tak tam žádný rozdíl v kvalitě nevidím i když má Samsung větší displej a lepší rozlišení. Nemluvě o tom že tablet více méně zobrazuje akorát tak i-net a nejsem si jistý kolik her opravdu využije to rozlišení, ale pořád je to někde trochu jinde než by měly být hry u nových konzolí, či počítačů.

Já si nedovedu představit k čemu to obrovské rozlišení je, když už dneska vidím ve full HD filmech každý pór na pokožce herce... Tohle jsou prostě jen trochu "kinky" spekulace "technofilů" v praxi je to k ničemu. A ano, jsem si vědom že když si koupím notebook s ultravelkým rozlišením, tak jde výkon do háje (zvlášť když to táhne integrovaná grafika v CPU (APU !) )

Prakticky tu debatujeme dost mimo, protože 8k je mnohem mnohem víc než kolik mají "retina" displeje a i displeje u počítačů ("30) palcové zatím takové rozlišení nenabízí a cena se přesto pohybuje okolo 20-25k CZK ! A ano, abys na tom spustil hry potřebuješ Titana v hratelných FPS, GTX 690 anebo "Radku" 7890 !

Takže ano - dovedu si to představit u nabušeného počítače za bratru 100k CZK s brutálně OC nejnovějším a nejsilnějším dvanáctijádrem od Intelu na socketu 2011, a čtyřmi "Titany" nebo ekvivalentem (GTX690x/79890x2) v nějakém simulátoru kde vidíš každý detailně prokleslený nýt na křídle svého Spitfiru a máš dohled x-tisíc kilometrů a celkově to vypadá jako reálné záběry z Bitvy o Británii, tam to má možná smysl, protože vidíš prokreslené přístroje ale nic jiného mne nenapadá a i takhle bych to bral na projektoru, nežli na obrazovce. Osobně si myslím že projektory jsou zajímavější a byl bych radši kdyby se vývoj ubíral tady, nežli u dalších krámů... protože obraz přes celou zeď by mě fakt líp vtáhnul do děje nežli nějaká televize... Asi tak.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 20:48

No já se picnu. Já normálně souhlasím s PCm! :eh :nenapadne

Imho s takovým rozlišením by mělo smysl simulovat i jednotlivé lístečky u stromu tam při kilometry dole pod tvým strojem :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2013 21:05

A proc furt resite tenhle rok? Sony sama dala do PS4 podporu 4k formatu byt jen na ty filmy. Full HD se mi take zatim libi, dnes a na mé necely metr velke TV.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 2. 2013 22:32

Lístečky a fyzika - jooo- až to s letadlem práskneš na nouzák mezi stromy, to jo no :)
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2013 22:38

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 23. 2. 2013 13:50

Hardware ps4 sice není z nejnabušenějších, ale celkem dost mně pobavila diskuze na tiscali, kde pc borec říkal, že na pc bude za pár let RAM v řádech TB a 1TB RAM bude prostě málo :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 23. 2. 2013 15:04

Tohle bych si na PS4 nechal libit hned 8-) http://www.youtube.com/watch?v=LBeZKenytg8 ale vime sve :-)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 2. 2013 16:27

A ano 4K/8K obraz u velke domaci TV do roku 2020 je strasna zbytecnost, ale ze uz loni mely 10" tablety rozliseni 2560 x 1600 je uplne normalni, to asi zas vymyslel nejaky zfetovany japonec


No 2560x1600 není 8k, nehledě na to, že toto jemné rozlišení je využíváno u zařízení na které koukáme zblízka. Tam poměrně lehce odhalíme pixly pokud jsou velké. Nehledě na to, že tyhle stroje nepoužívají toto rozlišení na přehrávaní filmů v 1600p, prostě na tom vypadají dobře fotky - tojo.


TV z 8k bude primárně na koukání TV nebo filmů/her. Kromě toho že na podobnou TV budeš koukat minimálně se 3metrů (a struktura pixlů ti už "zmizí"), tak v dohledné době NEDOSTANEŠ do té TV žádný obsah s 8k.

Televize - na tu opravdu zapomeň možná jeden kanál v Japonsku, tady ne.
Nějaký nástupce blu-ray (bude nějaký??) se pokud vím nechystá, placky jsou obecně na ústupu.
Hry - nevím co by hru v nativním 8k utáhlo, PS4 ne.


Takže pokud dnes někdo představí 8k TV s tím, že je to největší bomba světa, dá se předpokládat že ten někdo bude sfetovaný Japonec.

Nic na tom nepřehraješ, na nic to není.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 24. 2. 2013 15:13

beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 2. 2013 04:21

Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků