Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod rodierczuk 21. 2. 2013 19:41

a PS3 umela PS2 cim? taky to byl nejdriv cip a potom sw. Kdyby to neslo, tak by v zivote nevzali Watch Dog hru udelanou z 90% pro PS3 a zacali ji prodavat na PS4. Museli by ji celou predelat. OD zacatku. Takze urcita kompatibilita tam bude.

Jinak u me je spis Dualshock failovej R1/R2 packach.. proc proste nejsou jako na Xku? a taky vrchol houbicek kulatej = zklouzava prst.

-- 21. 2. 2013 20:49 --

tdjohn píše:Také mě to moc nepřesvědčilo. Zatím to vypadá, že MS posbírá těch posledních pár Sony fandů a Sony se konečně bude moct naplno věnovat předraženým televizím :D



si delas ***** ne? fiskalni info MS jasne ukazuje, ze xbox drzi nad vodou z 70% jen kinectove hry a prodej kinectu. Xbox pro hc hrace uz je davno mrtvej.
PSN: RodierCZuk
XFIRE: RODIER
SKAJP: RODIERCZ
ex-xb0x
rodierczuk
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 2. 2013 19:54

PS3 měla celý čip v sobě. SW to nikdy neuměl, jinak bys to tu už dávno měl.

rodierczuk píše:si delas ***** ne? fiskalni info MS jasne ukazuje, ze xbox drzi nad vodou z 70% jen kinectove hry a prodej kinectu. Xbox pro hc hrace uz je davno mrtvej.

Mně stačí, že po 4 letech hraní na PS3 jsem začal hrát na Xboxu a hraju hlavně na něm. Ta konzole je prostě lépe udělaná. Pokud vím, tak exkluzivity se prodávají minimálně (spíše lépe) stejně jako u PS3 a to nemyslím Kinect věci.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 21. 2. 2013 21:47

Nejvetsi radost z HW PS4 mel pry link
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 21. 2. 2013 22:03

Sh0dAN: PS4 prostě bude umět streamovat. Tím bych to asi tak uzavřel. Já neříkám že všechno, ale stream je prostě stream. Je úplně jedno, jestli streamuješ PS1 hru, nebo třeba PC hru. Technicky je to stejné...

rodierczuk: Displej? Proč mám koukat na displej ovladače, když mám obraz na TV?
Touchpadové ovládání? Prostě je tam dotyková plocha. I kdyby nebyla nikdy použita, vývojáři mají možnost. Pořád jsou tam analogy a tlačítka...

Kompatibilita tam nebude. Emulovat PS3 není tak úplně snadné..
Ohledně WatchDog - vývojáři mají PS4 už docela dlouho. Není až takový problém znovu překompilovat kód...
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 2. 2013 22:27

beat píše: Je úplně jedno, jestli streamuješ PS1 hru, nebo třeba PC hru. Technicky je to stejné...

Renderovat milion PS1 her najednou a třeba milion PS3 her bude dost rozdíl a v nákladech přímo astronomický. Jestli Sony nedokázala vydělávat doteď, tak nevím, kolik by musela PSN stát, aby se jim to jen tak vyplatilo dělat pro dema. Ostatní hry si samozřejmě zaplatíš znovu a ještě si užiješ obrovský input lag. Samé dobré zprávy :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 21. 2. 2013 22:33

Tak jestli si ten milion PS3 her hraci zaplati, tak nevidim problem ...

Ono ja bych tipnul, ze celkovy naklady na stream cely hry budou mensi nez BR disk + obal + manual + rozvoz ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 2. 2013 22:40

Neznám sice náklady výroby her, ale dovedu si představit to výpočetní centrum a obrovskou spotřebu energie. Samozřejmě superrychlé připojení. Ve velkém to stojí obrovské peníze paušálně. Pokud jim to pokryje proder her, proč ne. Vysoké ceny a odezva? To nikdo moc nadšený nebude. Dema z placeného PSN klidně, ale to je tak vše. Spíše nechápu, proč centralizovat to, co může běžet distribuovaně u všech doma. Pochybuju, že to může být centralizovaně o tak málo dražší. Nebo ty kvality her budou malé a PS3 tam nebudou vůbec. Nebo Sony zase trochu krmí jako obvykle :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 21. 2. 2013 22:46

Ten obrovskej input lag, taky neni zadna automaticka zalezitost, zalezi jak rychle povalej Sony servery, a jaky mas pripojeni. Na nejaky servery mam ping v jednotkach ms coz by se s trochou nadsazky dalo nazvat jako nepostrehnutelna doba.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 2. 2013 22:50

Přesně tak, když to stihneš vyrenderovat třeba do 5 ms, tak jsi v pohodě. To ale nikdo na světě ještě nepředváděl (běžně se to renderovalo na 60 fps). A náklady zase astronomicky porostou. Nevím, je to jen odhad, ale spíše Sony počítá s tím, že než vydá PS4 a nasadí Gaikai naplno, tak se to nějak samo vyřeší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 21. 2. 2013 23:00

Ty jo, prdlajz se ví a stejně remcáte. Voc go ? Já myslel že konzole si lidi kupují kvůli hrám co nejsou na PCčku, pokud ne, tak si nechte postavit výkonné PC, které PS-4 strčí do kapsy a pařte na něm... Nic o samotném HW neřekli. Bohužel. (V tomhle směru zklamání.) a design taky neukázali. Podle toho co jsem viděl tam bude dost rozlehlých her. Řešit 4k nebo 8k rozlišení je šílené, kdo má doma 4k televizi ? Leoš Mareš ? A kdo tady na Doupěti ? Hmmm ? Auta v Drive Clubu rozhodně nevypadají na slabý HW... V podstatě nic nevíme- ale už se tu spekuluje jak to bude slabé a tak...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 21. 2. 2013 23:03

Ukaz mi kde resim 4K televizi?

Jen rikam, ze az si koupim toto link, bude me proste HW PS4 omezovat, tot cele.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 2. 2013 04:56

To je prototyp. A bude to stát aspoň 250 000Kč ne li více. Až takovéhle televize budou běžně v obchodech za pár šupů, nebude už nějaká PS-4 aktuální. Pokud jsi "ve vatě" tak si to spánembohem kup, ale mě by přišlo dost "kinky" vyhodit tolik peněz za televizor. Já jsem spokojený s Full HD. Nehledě na to že tu řešíme teoreticky hlouposti ! Proč ? Protože kolik her na stávající PS-3 jede opravdu ve Full HD ? Moc ne, nemýlím li se. PS-4 - co o ní víme ? Prakticky téměř nic. Bych řekl že budeme rádi když aspoň na PS-4 bude dost her ve Full HD. Tohle rozlišení (7680 x 4320) nedává ani GTX 690 ani GTX Titan či Radeon HD 7970!!! Všechny zvládnou maximálně 4096x2160, tak jak můžeš chtít aby PS-4, která zřejmě nebude mít čip schopný konkurovat těm nejlepším grafikám na trhu dávala 8k ???!!!!! Nemluvě o tom že většina her jsou uzavřený koridor... Já bych radši než nějakou hloupou televizi, bral pořádný projektor. Nezabere to žádné místo a můžeš mít uhlopříčku přes celou zeď. Takže ano, pěkný sen, ale než se to splní ( CENOVĚ DOSTUPNÉ 8k televize a 8k mainstreamové GPU, natož konzole.)uplyne hodně času....
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2013 05:16

Ty bys ale mel byt taky ve vate kdyz vstavas pred patou :-))
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 05:17

Tak, dva dny jsem byl off-line a někteří (jmenovitě tdjohn, to je zase jedna perla vedle druhé) opět nezklamali a nažvatlali tak neuvěřitelné množství kravin, že to snad ani není možné - o logičnosti a faktické správnosti nemluvě... No nic, hlavně že nejste placeni od slova.

Imho 4K TV nebude aktuální záležitostí ještě hodně let a vy už zbrojíte na 8K? Si děláte srandu ne? Vemte si laskavě, jak dlouho nám trvalo přejít na 1080p standard - a to je ještě důležité pamatovat na takovou drobnou záležitost, že dost podstatný podíl lidí si vystačí s 720p!

A jen tak mimochodem - rosdíl jemnosti mezi 8K a 4K na úhlopříčce metr dvacet je skoro nulový a poznáte to možná tak na projekčním plátnu o velikosti pěti metrů. Takže klid děcka.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 22. 2. 2013 06:54

sega.maniac píše:Ukaz mi kde resim 4K televizi?

Jen rikam, ze az si koupim toto link, bude me proste HW PS4 omezovat, tot cele.

Jak jsem psal vyse, nevim co myslis tim omezovanim, ale 8k televize prehraje normalne 4k obraz. Stejne jako kdyz pustis do full hd televize, hd nebo sd rozliseni, tak to mas taky normalne roztahnuty ...

Navic k cemu by ti tech 8k u PS4 bylo? Na hry urcite ne. Na filmy taky ne - jestli to teda bude mit BR mechaniku, tak BR disk nema ani dostatenou rychlost ani kapacitu. Tak maximalne fotky by sis na tom mohl promitat.
SPY
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků