SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 1. 2013 15:50

Podle toho popisu z prezentace v R* to vypadá, že si tam každý najde to svoje :) A přepínání mezi postavami myslím zajistí, ještě větší variabilitu :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 1. 2013 16:36

Já chci kvalitní příběh a zábavné mise jako ve čtyřce. Kraviny okolo nepotřebuju.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 1. 2013 16:38

SCobra píše:GTA 5 prý vypadá naprosto neuvěřitelně i na konzole... Je obrovský (větší než SA) a nabízí spoustu možností (víc než SA). Víc se bohužel nesmí říkat, ale čekejte něco, co jste ještě neviděli (v sandboxu).
A konečně bude asi i ta tdjohnova vysněná realistická fyzika :)

To se ví, ale právě fyzika tam bude ořezaná, protože většina lidí neuměla ve 4 ani řídit auta.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 1. 2013 17:35

Ořezaná rozhodně nebude.

Asi hráli na klávesnici... :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 1. 2013 18:22

Dyť to potvrdil i vývojář. Hlavně ten výkon na počítání složité fyziky třeba využijí jinak. Pokud by byla ale alespoň podobná 4, tak budu hodně rád. Jenže podle trailerů to vypadá nějak divně. Ale že to bude pecka, to se ví. I GTA 4 je jedna z nejlepších her vůbec a tohle má vzít všechno a přidat ještě více. I ta rozloha bude obrovská.

Ale jestli říkáš, že to hráli a líbila se jim fyzika, tak proč ne. Nějaké porovnání se 4 by bylo?

-- 28. 1. 2013 18:26 --

To jsem zvědavý na zpětnou kompatibilitu :D
http://www.vgleaks.com/world-exclusive-orbis-unveiled/
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2013 10:21

Fyzika bude lepší než ve čtyřce, konec... Nevím, co je na tom nepochopitelného (je úplně jedno, co kdo kdy řekl, třeba se to prostě jen změnilo).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 31. 1. 2013 11:57

teď jsem četl článek o prodejnosti handheldů a docela mě překvapilo, že nintendo 3ds s prodeji brzo dosáhne na třicet milionů prodaných kusů, tak vity se neprodalo zatím ještě ani pět milionů. Což mě docela zaskočilo.
Sám mám sice 3ds, ale vita se mi líbí docela taky a na tak nízký prodeje bych ju teda netipoval. Kde jenom udělali soudruzy ze sony chybu?
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2013 12:17

Mají málo her a totálně ignorují moc reklamy. Přitom launch měla Vita velice dobrý, jen se jim nedaří to tlačit teď (jak jsem říkal, ignorují celou Vitu, upřímně jakožto nemajitel, ale člověk, co se o hry zajímá, nemám moc páru, co za "killer" tituly na to je - osobně bych si v současné době koupil spíš PSP a pokupoval k tomu hry za 250 Kč...)

Nintendo to má naopak - po slabším launchi oznámili nálož her, v podstatě každý měsíc vychází nějaká 1st party přímo od Nintenda (já osobně se nemůžu dočkat Fire Emblemu) a mají spoustu výborných titulu (Shadow Wars, RE: Revelations, Mario Tennis Open, Mario Kart, Super Mario 3D, Zelda, Kid Icarus, stahovatelné Pushmo...)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 31. 1. 2013 14:21

Právě, Vita je slušná hračka ale hry nemá...
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 31. 1. 2013 16:36

Ja to vidim jinak, na 3DS se ohledne her strasne ceka a hlavne maji regionalni zamek navic tam uz vychazi jen urcity typ titulu. (jako majitel GBA, NDS jsem velmi zklaman a nejsem sam) Vita je region free a uz na start mela tituly, ktere se na 3DS objevily az po roce. Bohuzel obecna neznalost tento fakt prekrucuje. Problem Vity tkvi v tom, ze se k ni third party vyvojari otocili zady nikoli Sony. Bohuzel se z toho system uz nevzpamatuje, (i po vsech tech hrach stale posledni pricka) dnesni mobilni trh je nelitostny a ani graficky nabuseny Killzone s tim nic neudela.

Jinak takovy Soul Sacrifice vyjde o mesic a tyden pozdeji nez Monster Hunter pro 3DS, coz je vzhledem k rocnimu rozdilu vydani obou systemu vcelku dobry vykon. MH byl hned od zacatku jednou z nejvice hypovanych 3DS her, skoda jen ze evropanum uz jaksi nedoslo, ze na hru budou muset cekat roky, aby se pak dockali tituly s trochu lepsi PSP grafikou a bez online, ctvrty dil pak mimo Jap. jeste nebyl oznamen vucec.

Na to ze ma Nintendo tolik penez, vlastni 44 hernich serii a 3DS je na vrcholu prodeju, bych situaci kolem jejich handheldu z pohledu hrace schrnul jako tezky prumer, spis podprumer. Tak max. mozna 2 hry me ted zde zajimaji (EU). Jeste ze to Wii U je uz od zacatku uplne jina liga, jen v breznu kupuju sest titulu.
Naposledy upravil sega.maniac dne 31. 1. 2013 16:41, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2013 16:40

Posunuli GTA 5... Parchanti! Na 17.9.2013...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 31. 1. 2013 16:48

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 31. 1. 2013 20:20

.tak by mě zajímalo jaké je procento hráčů, kteří preferují hraní na handheldech i konzolích současně v rámci jednoho systému.

Jistě mají společnosti tento průzkum zmáklej a bylo by zajímavé vědět nakolik z této informace vycházejí. Obzvláště u Nintenda by to mohlo být klíčové, bo nemají jiné aktivity než je video-hraní.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2013 20:28

Upřímně nechápu, jak to myslíš :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 31. 1. 2013 20:58

Kolik hráčů (tady trochu narážím na definici hráče hm) stejným dílem hrotí jak 3DS a WiiU a nakolik by mohlo Nintendo z této úvahy vycházet - mohli by za určité konstelace konkurovat sami sobě. Jinými slovy....

... kdyby dostatečně velké množství kupní síly (hráči) dali vytvořit dostatečně velkému průniku jak "ručního hraní", tak "TV hraní" tak by přeci bylo pro společnost nežádoucí, aby současně vycházeli super pecky na oba systémy, tím se samo snižuje schopnost hráče to uplatit (toto Nintendo možná prozíravě vyřešilo rozšířením hráčské základny o tzv. příležitostné hráče, kde nejvíce se tomu zasloužilo tolik zatracované Wii)
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků