Ordinace Dr. Míši

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Mahorero 23. 12. 2012 15:35

No Kirb64 s tvých příspěvků mám vždy velkou radost, jsi ortodox (v mých očích) a to mě na tobě baví, sehnat Starcraft 64 v PALu není zase tak jednoduché a především to nebude levné.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 24. 12. 2012 17:04

Chtěl bych všem popřát hezké, příjemné a především klidné vánoce. Samo mnoho parádních her v nadcházejícím roce a mnoho skvělých herních zážitků s tím co máte kdo rád.

Taky více tolerance pro jiné hraní, než to své, protože je vždy o čem mluvit a je vždy nad čím se sejít, i když ten můj systém je jiný, než systém druhého přispivatele.

Skláním svou herní hlavu před hráčema jako je saga.maniac, N.Marko, Kirby64, Tuuurek, Majkbig, PSK, Daemon666 a jistě je Vás ještě pár... díky za inspiraci a doufám v mnohá další velice přínosná setkání nad naší společnou vášní - hraní!

Doktore, ty jeden draku, taky se měj.

Hraní zdar!
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 25. 12. 2012 18:18

Díkes Maho, doufám, že se mi tady o to staráš dobře.

Mnooo i já se přidávám k tvému přání.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 29. 12. 2012 10:58

Díky moc :-) Pěkně jsi to vystihl :-) Tobě přeji taktéž, teď už jen šťastný Nový rok :-)
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 10. 1. 2013 20:06

Maykeesek píše:Co se týče obou person, tak Miyamoto je samozřejmě osoba, jejíž zásluhy jsou nenapadnutelné, ale zároveň jsou viditelné na první pohled. To je tvorba softwaru, respektive ikon firmy (Donkey Kong, Mario...).

Na druhou stranu Gunpei Yokoi, byl spíš inženýr. A to skvělý - Game&Watch, Gameboy a nebo nechvalně proslulý Virtual Boy. Co je ale spíše skryté je to, že to byl skvělý manažer. Jeden z těch východních manažerů, díky kterým dnes asijské firmy valcují světové trhy. Přinesl do firmy způsob myšlení, který stál přímo za vznikem zmíněných konzolí a na kterém Nintendo staví dodnes. Nemá cenu příliš zacházet do detailů, ale jak bylo poznamenáno na mnoho herních blozích, Nintendo obnovuje stále dokola staré myšlenky v novém kabátě. (viz. Power Glove - Wii, Game&Watch - NDS).
Právě tento způsob myšlení - lateral thinking - stojí za odlišením Nintenda od amerického Microsoftu, ale i domácího Sony. To jest to, co se tu omílá v mnoha diskuzích, kde se srovnává Nintendo se Sony a Microsoftem, akorát to lidé nedokáží specifikovat takto jedním slovem.

S tím bych navázal i další myšlenku, že Wii je jiné než XBOX 360 a PS3, protože je zaměřeno na jiné spotřebitele. To je samozřejmě pravda, ale Wii je jiné i z důvodu odlišné filosofie vedení. Otázkou pak je, zda je dřív marketing nebo podniková kultura.

A abych se zase vrátil ke Gunpei Yokoi, domnívám se, že vše zde výše popsané, je z velké míry právě jeho zásluhou. 16 let po jeho odchodu a 15 let po jeho smrti Nintendo stále následuje jeho filosofii.

Myslím, že něco podobného se bude dít i v Applu následující dekády, kam Jobs (sic osobnost mediálně známější) nepřinesl jen v pár nápadů, ale způsob uvažování, který se po jeho smrti neztratí...

A snad nakonec jako bonbónek, Gunpei Yokoi byl jedním z prvních inženýrů Nintenda, který se vrhnul na elektroniku a vytvářel pro společnost pro tyto výrobky. Kdo ví, zda a jakým způsobem by si Nintendo našlo cestu k videohernímu průmyslu, kdyby se neobjevil na scéně tento muž.


.tomu o čem tu mluvíš se říká "laterální myšlení" - jednoduše řečeno to znamená, že výsledný úspěch toho kterého produktu je podmíněn schopností nejefektivněji pochopit stávající šablony, možnosti a maximálně z nich vytěžit a oprostit se od nich.

Tento model je obsažen prakticky ve všech úspěšných (původních) japonských firmách (SONY nevyjímaje)

Pokud se budeme držet video herního průmyslu, tak takovéto myšlení například chybělo u zrodu konkurenčních Sega Game Gear a Atari Lynx, kde si právě zmíněný Gunpei Yokoi (s plnou podporou a důvěrou vizionáře a odvážného ředitele tehdejšího Nintenda Hiroshi Yamauchiho a jeho druhého hlasu Hiroshi Imanishiho) nepřál barevný display pro jeho Game Boy, pro vysokou energetickou náročnost. Zdánlivý krok zpět byla čirá prozíravost. Technologie vysokokapacitních baterií v miniaturizaci prakticky neexistovala a tak to byla právě malá výdrž baterií, co pohřbila tyto dva revoluční(!) stroje.

Je k podivu, jak tento filozofický směr (který se nezrodil v Japanu) rychle a umě zapracovali naprosto mimo rámec jeho vzniku.

A jak to tedy je s Gunpeiem a Shi-gurem? Na samém počátku stálo několik lidí Gunpei Yokoi jako protřelí inženýr, Shigeru Miyamoto jako nadějný Art Designer, Masayuki Uemura další inženýr pomáhal řešit mnohá technická úskalí (původně zaměstnanec Sharp), Genyo Takeda, který spoluvytvářel software pro vniklá zařízení a hlavně..

Hiroshi Imanishi. Tato osobnost, přiměla prezidenta Hiroshi Yamauchi k tomu, aby se Nintendo ubíralo směrem k videohraní a domácí zábavě. Vzniklo oddělení s názvem Games, které Hiroshi vedl a kterého se později stal členem i Gunpei Yokoi. Tento průkopník na poli elektronických domácích hardwarů a softwarů se za krátko stal stejně vlivnou osobností vedle prezidenta Yamauchiho, dokonce se tehdy uvažovalo, že se stane jeho nástupcem...

... dnes už víme, že se tak nestalo a je jím Satoru Iwata.

Když nad tím přemýšlím, tak ani Shi-guru není originální, jeho Donkey Kong je vlastně variací na Disneyovské postavičky a klišé v nich obsažené, přesto je to on, kdo tvoří od nuly a je v tom úspěšný jako nikdo jiný. Shigeru Miyamoto to je Nintendo, protože jako jediný naprosto pochopil filozofii laterálního myšlení a je schopen neustále šokovat herní svět svým neotřelým a originálním způsobem.

Dal světu videoher tvář a to je to nejdůležitější.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maykeesek 10. 1. 2013 22:11

Já jsem se českému překladu vyhnul schválně. Nelíbí se mi doslovné přejímání cizím názvů tímto způsobem, vypadá to pak jako český paskvil.

Ale jinak plně souhlasím. Tento způsob přistupu k inovacím, tedy zcela nový pohled na zavedené technologie a možnosti nebyl tehdy žádným novým poznáním. Ale právě Yokoi uměl přenést teorii do funkční podoby. A způsob, jakým se mu to podařilo, je nevídaný.

Na druhou stranu, strategie, která byla použita u Gameboye v konkurenci proti Atari Lynx a Game Gear nemá s lateral thinking nic společného. To už je pouze racionální rozhodnutí, které nemá moc společného s inovacemi.

Nesouhlasím ani s tím, že by Miyamoto vycházel z lateral thinking. podvědomě i ze studované literatury chápu tyto principy jako inovativní pohled na zavedené principy. A to si u programátora, který omílá stejné hry stále dokola, moc nedokážu představit. Jediné, co se těmto principům blíží, je skvělé přízpůsobování starých her novým herním prostředím.


Pokud k tomu máš nějakou literaturu, tak si ji rád přečtu. Zatím vycházím pouze z teoretických akademických vědomostí:)
Nintendo retro - NES, SNES, N64, Game&Watch, Gameboy

sbírám, měním, kupuji, prodávám přebytky.
Maykeesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 15. 2. 2013 09:04

pěkný tread zkusím sem co nejdřív něco přidat O:-)
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 16. 2. 2013 22:42

článek pro všechny NES fanoušky:
http://satoshimatrix.wordpress.com/2011 ... st-100-90/
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 2. 2013 11:56

2Hans1983: když jsem to zakládal, tak jsem měl představu, že každej, bez ohledu na systém si sem může hodit cokoliv co mu dělá radost ať už to zvenčí vypadá jakkoliv šíleně, ale jak už název místnosti napovídá, jde o ordinaci pro všechny pacienty, kteří jsou chyceni touhle zálibou, která se mě stala naprosto vším, vášní, životem, cestou.

Moc nových lidí sem nezavítá a bylo by skvělé, kdybys vydržel a obohatil zdejší forum svými příspěvky, svým herním příběhem.

Vítej!
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 2. 2013 20:45

.dělám si pořádek ve hrách a našel jsem pár dost zajímavých věcí na které jsem už zapomněl.
Přílohy
SEGA 2.JPG
SEGA.JPG
SEGA 1.JPG
.pro mě asi nejslavnější herní plakát - Sonic the Hedgehog. Plakáty jsou A3
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 18. 2. 2013 07:52

Doktore pokusím se ale nebude to žádná ůchvatná sbírka jakou sem tady u Vás ostatních viděl :(
Po hodně konzolích a hrách už mi zbyli jen vzpomínky a doma sou fyzicky pouze PS2 + WII
Ale docela je co vyprávět ;-] nějakých +-20 herních let mám za sebou.
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 19. 2. 2013 15:13

Takovej malej GAME ART :-)) nebo jak to nazvat.) pro zajímavost můžete zkusit uhádnout kolik a jaké jsou na obrázku konzole
Přílohy
P1010404.JPG
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 2. 2013 15:32

No, já teda poznám jen Gamecube :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 2. 2013 18:32

Já tam vidím ještě N64, X360, Wii, GBA?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 20. 2. 2013 13:23

2body pro PSK (GBA SP jsou nahoře po obou stranách a mezi nimi takřka neviditelný GBA, N64)
1bod pro SCobru (Gamecube)

Možná 2 malé indicie - fotka je trochen starší a na obrázku je 7 různých systémů.)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků