Konzolové ozvučení

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 12:14

carter: u Z5500 jsou všechny repráky totožné, mají totožné výkony včetně středního, ten má akorát jinak řešenou nohu
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carter83 19. 11. 2012 13:04

SCobra: To je možné, jenže měl jsem ty Logitechy tehdy v dost malé místnosti a snažil jsem se je rozmístit pokud možno ideálně, tj.do rovnostranného trojúhelníku. Vzdálenost od monitoru cca 1m, tj. repráčky od sebe tak 1,2m. Pokud neutáhnou tohle, tak pak už nevím. Navíc "spojení" zvuku by měl pomoct i centr, což se nestalo.

A nemůžu říct, že bych tehdy byl proti prostorovému zvuku nějak zaujatý. Naopak, 5.1 k počítači jsem vždy chtěl, zkoušel jsem napřed Redstary (po třech reklamacích vráceny peníze), pak jsem vzal právě Logitechy, ty jsem také po půl roce vrátil (začal šumět centr, a to dost nahlas) a rozhodl se, že 5.1 mi za to nestojí. Všude kabely, zadní repráčky je těžké někam umístit, přínos (alespoň pro mě) malý, na stereo nic moc.

Je pravda, že 5.1 řada lidí používá a nestěžuje si, navíc za uvedený rozpočet se už dá jistě vybrat použitelná sestava, takže bych tdjohna nechtěl nějak vysloveně odrazovat od nákupu.
Spíše jsem se na příkladu vlastních zkušeností snažil ukázat, že 5.1 není "zadarmo" a je to volba mezi lepší kvalitou zvuku a prostorovostí.

Kalfa: Z5500 měly tuším větší průměr membrán a celkově větší výkon (repráčky i subwoofer), ale možná se pletu.
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 13:29

Byly by právě fajn bezdrátové repráky :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 14:15

Carter: vygooglil jsem specifikaci obou

Z-5400: http://www.xspo.co.uk/product.php?pid=736 musíš překliknout na specifiactions

Z-5500: http://www.czc.cz/logitech-z-5500-digit ... 80/produkt tady taky překlik na specifikace... rozdíl v nich cekem je :-)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 19. 11. 2012 18:43

já sem nadmíru spokojenej s logitech z5450, zadní repráky bezdrátový, výkon pro mě dostatečnej, 5.1 beru jako nutnost u filmů, maj dvě optiky (pro xbox1 a x360, digitální cinch, doporučil bych je
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2012 19:14

Bezdrátový repráky? To má baterii?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 19. 11. 2012 19:24

kabely do eletriky to má
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 20:07

Nebo můžou být napájené přes BT... Ale ty asi nebudou mít dostatečný výkon :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 11. 2012 19:46

Hmmm, tak ještě počkám. Je fakt, že za 20000,- by to asi nebyla žádná pecka. I když teď mám asi PC repro za 3000,-, takže věřím tomu, že lepší bude cokoli, ale zase když už, tak už. Stereo mi přijde málo a cenově by to na něj asi fakt bylo.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 11. 2012 20:50

Hele, a co to napojit na věž ? Nebo to už není v módě ? Já to takhle mám, mám nějakého staršího Sharpa, nevím kolik stál, má i MiniDisc, takže asi ve své době dost, plus disponuje surroundem a když ho pustím tak to dělá teda pěkný rambajs.... Není to ani moc velké...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 11. 2012 21:09

Věž? To je tak pro důchodce. Hlavně kde by věž vzala HDMI? Potřebuju HDMI a alespoň 4x.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carter83 20. 11. 2012 21:21

tdjohn: Právě že 20000,- je už použitelná částka. Pokud nepotřebuješ mít všechno nové, tak do 5000,- seženeš slušný receiver a repro za řekněme 4000,-/pár - tím máš vyřešené stereo. Pak má určitě význam co nejlepší subwoofer, ten podle mě udělá hodně, no a center a dva zadní repráky se dají přinejhorším dokoupit později, každopádně už by pak asi byla fakt škoda těch 5.1 nemít.

Záleží samozřejmě, jestli jsi ochotný kupovat starší věci, ale s receiverem by neměl být problém - hodně rychle zastarávají skrze podporu různých standardů (HDMI 1.4 atd., což by pro tebe neměl být problém), takže se dají sehnat použitelné kousky. A repro se taky občas zadaří.

P.s. Určitě by nebylo od věci zeptat se i na nějakém specializovanějším fóru, tam by ti třeba dali konkrétnější rady. Jestli je to nejlepší z hlediska poměru cena/výkon nevím, každopádně tě můžu ujistit (protože mám něco podobného, akorát ve stereu), že oproti jakékoliv počítačové sestavě od Logitechu či Geniusu si hodně polepšíš.
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 11. 2012 21:54

Jedině nové a právě jak říkáš, asi bych vzal něco o kousek lepšího. Zatím mám snad docela dobrá 5.1 sluchátka, tak pro vychutnání lepšího zvuku by to mělo být lepší než PC bedny.

Právě od toho očekávám, že to bude lepší. Jinde se zeptat určitě můžu, ale sem zase chodí dost hráčů. Ještě s tím chvíli počkám. Když jsem zvyklý na PC bedny, tak mi přišlo i 20000,- jako dost, ale když se dívám na ceny běžných reproduktorů a receiverů, je to tak těsně a lepší asi trochu připlatit, protože to bude snad i na dlouho do budoucna.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 21. 11. 2012 09:22

Slušný reciever ti vydrží do konce života, když nekoupíš lepší :) Repráky asi ne...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 21. 11. 2012 18:19

zrovna pro paření je hdmi vstup docela dvousečnej, určitě to že to nepůjde rovnou do tv ale přes recevier do tv, tak zvýší input lag
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků