Konzolové ozvučení

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 11. 2012 13:19

Chtěl bych probrat možnosti a zkušenosti s konzolovým ozvučením. Používám teď buď 5.1 sluchátka nebo staré PC 5.1 bedny. Ani jedno mi ale nepřijde moc dobré. Je možné, že kvalitní (na poměry her) reproduktory budou lepší než sluchátka? Na hraní používám speciální malou místnost a od monitoru sedím ani ne metr. Proto nepotřebuju něco hlučného, ale spíše něco docela dobrého.

Co používáte vy? Myslím, že se dnes 5.1 na hry vyplatí, ale třeba by kvalitní stereo mohlo být také dobré. Rozpočet mám tak do 20 000,-, ale může to být více i méně, podle vašich zkušeností. Nechtěl bych celé domácí kino, ale spíše si to sestavit. Receiver nějaký levnější a k tomu nějaké obyč reproduktory. Dnes jde všechno přes HDMI, proto to musí mít zvuk přes HDMI. WiiU také standardně nebude mít optický výstup, protože Ninento.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 11. 2012 13:34

Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 11. 2012 13:39

A co z toho využíváš ty a jak to funguje? Podle mě se lepší ozvučení vyplatí, ale abych se pak nedivil. Chci to jen na hry a žádné filmy nebo cokoli dalšího.

-- 17. 11. 2012 14:14 --

Ale co se tak dívám, nejlepší je vzít celé kino bez BD/DVD přehrávače kolem 20 000,- a je to bez problémů. Už je jen otázkou, jestli to vylepší zážitek? COD stejně musím hrát na sluchátkách, ale co ostatní hry?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 11. 2012 14:38

já mám tohle
Obrázek
bohužel to nemá vstup pro optický kabel, takže jen stereo. Škoda. Za ty prachy to hraje docela dobře a můj pokoj utáhne s přehledem. Chtěl jsem si přikoupit reciever pro oněch 5,1, ale už nebyly peníze a pak se na to nějak nedostalo. Ale taky žiju :D

Ono je důležité si rozmyslet, na kolik metrů krychlových to máš, jaké máš dispozice prostorové a zvukové (holé stěny, silně zaplněné stěny atd. - to ovlivňuje výslednou kvalitu hodně) a jestli máš kam dát reproduktory, protože pokud máš nějaký kamrlík, tak dvoumetrové sloupy jsou prostě hovadina.

Ostatní hry - no PS3 má docela dost her s 5,1 prostorovým zvukem a u některých to je hodně znát, hlavně tedy u akčních her. Jenže nakonec to je stejně jen o tom, jak se ti líbí zvuk od jednotlivých autorů, jak s tím umějí pracovat atd. Slyšel jsem skvělé hry, co je zvuk doslova zabíjí, ale pak jsem hrál kousky silně průměrné, jimž ale zvuk/hudba hodně zvedly bodové hodnocení/dojem. Prostě kus od kusu.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2012 17:37

Na hry rozhodně 5.1, idelálně s optikou (kvůli PS3). Stereo je dobré tak na hudbu nebo filmy :)
Reciever a repráky za 20 tisíc fakt nemá cenu kupovat, to si radši kup nějakou hotovou reprosoustavu (samotný kvalitní reciever stojí 20 tisíc) :) Bohužel Logitech Z-5500, už neprodávají, ty byly super. Jiný digitální nemůžu najít... Super jsou sestavy od Jamo :)

N.Marko: Jo, ty mám taky, ale už bych je nechtěl :) Po nějaké době začne hučet subwoofer, u jedněch mi odešel zesilovač, u druhých blbne zapínání...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 11. 2012 17:42

Zase lepší kvalitní stereo, než mizerné plastové 5,1.

Jen tak namátkou jsem se koukl jestli se neobjevilo za tu dobu nějaké rozumě levné 5,1 solidní repro s optikou, ale fakt nic.

EDIT// jediný problém mám s dálkovým ovládáním - občas musím zmáčknout start dvakrát nebo třikrát, protože si to plete signály, ale to je vcelku drobnost.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 17. 11. 2012 18:04

Z 5.1 mam zkusnosti s timhle a nestezoval jsem si:
http://avmania.e15.cz/onkyo-htx-22hdx-t ... stavy-2151
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2012 18:10

Ha, super, až budu shánět digitální audio, tak aspoň vím, co koupit :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 11. 2012 19:31

Přes optiku to mám teď, ale WiiU optiku nemá, takže budoucnost je snad HDMI. Měl jsem na mysli třeba tohle:
http://www.alza.cz/onkyo-ht-s6505-cerne-d348834.htm
Není to zase tak drahé a zvukově to asi na hry bude stačit. Ten receiver je asi za 10000,- a repro se třeba později vymění. Hlavně 6 HDMI vstupů, takže se tam vejdou i next-gen konzole :D

-- 17. 11. 2012 19:38 --

Jinak Logitech má stále s optikou ty http://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm
Těžko říct, jaké budou, ale zase nemají HDMI.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 10:44

TDJOHN: mám k PSku i XBOXU bedýnky Logitech Z-5500 ( http://www.czc.cz/logitech-z-5500-digit ... 80/produkt ) a musím říct že jsou super... jediné trochu mínus je že mi přijdou velké skoky na ztlumování/zesilování) zkusil bych jejich mladšího a trošku slabšího brášku tu Z906 ¨;)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carter83 19. 11. 2012 11:17

Možná jsem jednoduše výjimka, protože prostorový zvuk popravdě nějak dvakrát nevnímám ani třeba v kině, ale připadá mi, že s rozumným cenovým limitem je lepší jít do sterea. Ne že bych byl zarytým odpůrcem prostorového zvuku, jenže třeba stereo vs. 5.1 za řekněme 10 000,- znamená dost velký rozdíl v kvalitě zvuku, a zatímco stereo využívám ve hrách pořád (hudební doprovod, dialogy), "prostorovost" jenom občas.
Pravda, tohle možná záleží i na typu her, hraji hlavně RPG, na akci moc nejsem...

Jinak se Z-5500 jsem tu čest neměl, nicméně jsem cca půl roku používal slabší Z-5400 a docela hrůza. Nepolepšil jsem si ani oproti starým plastovým Primaxům. A co se týče "prostorovosti", těžko něco takového chtít po reprácích, které pořádně nezvládnou ani stereo...
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 11:24

Carter: nevím, mám zkušenost s prvními Geniusy Home Theatre 5.1 a oproti nim jsou ty logitech super, stejně jako když jsem to porovnával s repro od sony se zesilovačem tak mi přije že ty logitechy hrajou líp, ale zkušenosti s opravdu drahými Stereo zase nemám já... prostorovost se hodí např při závodech (opravdu je slyšet z které strany se blíží ze ze zadu auto atd ;)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 11:41

Nebo při Dead Space :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carter83 19. 11. 2012 11:41

Kalfa: Ok, možná záleží opravdu na tom, na co je kdo u zvuku citlivý.
Mně u Z-5400 prostě přišlo, že malé repráčky nedokážou "rozpohybovat dost vzduchu" (otřepaná fráze, ale nic lepšího mě nenapadlo) a ve výsledku hraje jeden reproduktor nalevo, druhý napravo, k tomu subwoofer a výsledné zvuky se nedokážou spojit. Přidání hlasitosti v tomto nepomůže a surroundové repráčky samozřejmě také ne.
Přirovnal bych to k tomu, když dám do místnosti více slabých žárovek. Všechny budou svítit, ale ve výsledku bude stejně příšeří - lepší popis mě nenapadá. Tohle mi docela dost vadilo. Geniusy sice nejsou žádná sláva, šumí, liší se kus od kusu, ale ty co jsem slyšel hrály pro mne určitě lépe než Logitechy.
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 11:57

Tohle znamená, že máš repráky moc daleko od sebe (jak od svojí židle, tak repráčky od sebe navzájem). Jak píšeš, neměly dostatečný výkon na ozvučení celé místnosti.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků