Gran Turismo

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Kalfa 12. 11. 2012 13:05

Scobra: jj s tím mě to taky bavilo... jo jezdím i s normálními auty... ale nějak nemůžu furt přijít na chlup ovladači (plyn i brzu mám na R2/L2 - jako trigery u Xboxu - začínal jsem na něm) a strašně špatně se mi dávkuje plyn, tzn už silnějších zadokolek musm mít traction control, přijde mi že u X360 a Forzy3/4 se to dávkuje citlivěji, ale naopak zatáčení analogem je lepší než u Forz... :hm
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 11. 2012 13:15

....hmmm, já jedu na D-padu a plyn mám na X - žádný problém :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 11. 2012 13:41

Bez nástavců to jde blbě ;-) XBox má triggery lepší, ale na můj vkus zase moc tuhé...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 12. 11. 2012 13:51

nástavce mám a stejně citlivost od půl plynu vejš je na setiny milimetrů, bud vylítnu bokem ven, nebo jedu moc pomalu :hm
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 11. 2012 14:17

Chce to cvik :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 12. 11. 2012 19:57

Kalfa píše:tak jsem to vzdal a koupil F1 2007, a ta mi taky neba :D
Ef jedničce dej čas. Není to snadné, ale jinak je to skvělé auto. A dají se s ním skvěle vydělávat peníze :mrgreen:

Já GT5 hraju tak, že mám plyn/brzdu na pravém analogu. Jinak nejsem schopen zajet slušný čas.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 11. 2012 22:48

Brzdu/plyn jsem měl taky na pravém analogu, ale přesunul jsem je na triggery, abych mohl pouštět brzdu a přidávat plyn současně. Teď mám na pravém analogu řadicí páku a na levém zatáčení.

Podařilo se mi vyhrát 1,4 milionu na Eifelu v novém 620PP seassonal eventu. Jel jsem s McLarenem F1 Stealth Edition - 570PP. Chce to umět zvládat drifty a mít štěstí na soupeře, ale dá se to :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 17. 11. 2012 11:11

Scobra: bohužel drifty mi nejdou.. :hm nějaký tipy jak je zvládnout?
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2012 17:21

Zrovna v tomhle případě jsem to myslel trochu jinak :) Jezdí se na sportovních gumách, takže auto poněkud klouže a v některých zatáčkách jde do power slidu a je potřeba se k autu chovat hodně opatrně :)
Drifty nejezdím, ale v Shiftu jsem to dělal tak, že jsem prostě závod jezdil pořád dokola, dokud jsem na to nepřišel :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 10:40

Scobra: jj zkoušel jsem taky i kombinace gum, kdy na předek jsem dal měkký na zadek středí a výsledek stejnej, bud to je pořád nedotáčivý (auto co má 600 koní a 1200 kg :oboze ) a nebo to okamžitě letělo zadkem napřed ven :(
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 11:11

Stejně na ten závod potřebuješ snížit výkon (aspoň na 570 PP), abys vyhrál nějaký slušný peníze, takže pak už auto nemá 600 koní :)
Mám nastavené tlumiče na nejnižší a nejtvrdší, dumpers na 2 a 1 (vpředu i vzadu) a stabilizátory na 2 a 2 (možná by šly i tvrdší). Taky se hodí nastavit nějaký camber - třeba 2,3 a 1,8.
Diferenciál jsem omezil na nejnižší hodnoty, aby se neprotáčela kola a snížil jsem rychlost v nastavení převodovky (na Eifel není potřeba jezdit 370).
Není to žádné geniální nastavení (naházel jsem to tam odhadem), ale celkem funguje :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 11:25

jo nastavení aut, to jsem nikdy nedělal, vždycky to nechávám nenastavené, páč se vtom nerad šťourám :D nerozumím tomu zas tak dokonale (nastavuju si jen převodovku dle typu trati a potřebě maximální rychlosti vs zrychlení
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 11. 2012 12:05

Ono je to docela jednoduchý :)
U závodních aut můžeš nastavit tlumiče na nejnižší a na rovných tratích bez vysokých obrubníků i na nejtvrdší (vyšší číslo = tvrdší). Dumpers jsou dorazy - u tvrdých tlumičů nižší čísla, u měkkých vyšší (rozdíl mezi horním a dolním číslem ukazuje, jak daleko jsou od sebe dorazy nahoře a dole - dobrý je nechat tedy mezi nimi rozdíl).
Stabilizátory pak nastavíš podle toho, jak se auto chová - pokud ustřeluje zadek, musíš mít vzadu tvrdší (vyšší číslo), pokud předek, musíš mít vpředu tvrdší - u MR aut se vyplatí obě strany nastavit nastejno.
Camber můžeš klidně nastavovat u všech aut stejně - vpředu kolem 2,5 a vzadu do 2,0.

Na Nordschleife nebo jiných vlnitých tratích se nízké a tvrdé tlumiče nastavovat nesmí, jinak se někde zabiješ :) Takže přidáš pár cenťáků a ubereš tvrdost (ale zase ne moc, aby se auto moc nehoupalo).

Pak se dají dělat různá další kouzla, ale ty vyžadují delší výzkum. Navíc zrovna u nastavení tlumičů je asi chyba...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 11. 2012 12:16

heh, díky za popis, vytisknu zarámuju a pověsím vedle obrazovky :D
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 19. 12. 2012 15:31

Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků