Výdělky hráčů.

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 8. 2012 21:43

Super rozbor, díky. A jak jsi psal, tak vydělat se dá u nás přibližně stejně jako v Neměcku vzhledem k nákladům?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 21:54

Lo!Zza píše:Lehke to je, denne vidam aspon 10 inzeratu na nabidku podnamu od CZ/SK lidi. Tezke to je jenom kdyz nemas penize. Za £300 sezenes u Londyna krcalek kde budes rad, ze se ti vleze postel, stul a mas tam okno. Nejake solidnejsi pokoje kde by se dalo bydlet a ne jenom prezivat jdou tak od 500 nahoru.

Právě o tom mluvím. Brácha si sehnal přítulku a najít nějaké bydlení kde do sebe nebudete strkat lokty a ještě aby ti zbylo něco z výplaty (plus že spousta ubytovatelů o párech nechce ani slyšet) - to chce docela skill. No nic, nakonec tu ještě vždy zůstává hostel. :hm
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 8. 2012 21:59

tdjohn píše:Super rozbor, díky. A jak jsi psal, tak vydělat se dá u nás přibližně stejně jako v Neměcku vzhledem k nákladům?


Co se tyce prijmu, tak to je hrozne siroka otazka a priznam se, ze (celkem pochopitelne) nemam prehled pres vsechny profese a vzdelani. Obecne mi prijde, ze lide s nizsim vzdelanim pokud jsou sikovni a jsou ochotni tvrde makat dokazi v Nemecku vydelat i s prihlednutim k tamnim nakladum vice penez nez u nas. Sikovny remeslnik muze vyuzit vyssi hodnoty kvalifikovane manualni prace v Nemecku a celkem slusne si tam vydelat. Znam par tamnich lidi s vyucnim listem co sice makaji tvrde, ale maji se na oplatku velmi slusne. U nas bych rekl, ze pokud clovek nejede uplne na sebe v nejake lukrativni profesi, tak bez VS ma problemy ziskat slusny plat i za tvrdou praci. Ale treba je to jenom muj dojem, nikdy jsem rukama nepracoval.
Problem Nemecka je ovsem v tom, ze nejsou schopni zaplatit vysoce kvalifikovane sily. V Nemecku je velka nivelizace platu ve vysoce odbornych profesich. Typicky vysokoskolak v lukrativnim oboru (treba IT nebo nejaky sikovny inzenyrsky obor) nastupuje v Nemecku za vyrazne vetsi penize nez u nas a je tudiz velmi spokojen. Jenze po deseti letech pokud je dobry se z nej stane spickovy expert a najednou zjisti, ze v Nemecku ma treba jenom o polovinu vyssi plat nez mel na juniorske pozici, zatimco u nas na stejne urovni uz ma ctyrikrat tolik penez co mel jako kdyz zacinal. Paradoxne si pak nekteri lide u nas dokazi prijit i pri pouhem prepoctu pres kurs na vyssi penize u nas nez v Nemecku.
Konkretne v mem pripade dostavam nekolikrat do roka nabidky na praci v Nemecku v me branzi, ale nikdy to neni zajimave v porovnani s tim co mam tady v Cechach. Nejlepsi na tom je, ze nemecti HRove nechapou situaci v CR, povazuji nas stale za nejakou rozvojovou zemi kde pracujeme za dolar na den a jsou pak strasne prekvapeni, kdyz jim rikam ze nabizenych osm tisic eur mesicne (coz je na pomery v Nemecku nadherny plat) pro mne neni zajimave, protoze to si clovek v me branzi vydela v Praze a nemusi se kvuli tomu stehovat. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 8. 2012 22:22

To je dobré slyšet. V podstatě mi jde jen o vysoce kvalifikované profese, protože tomu se chci věnovat i u nás a pokud to v Neměcku není žádný zázrak, tím lépe. Když i ty můžeš v Praze odmítat osm tisíc euro, tak to také nezní vůbec špatně :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 8. 2012 22:59

Pěkný rozbor. Abych uvedl na pravou míru, z čeho vycházím já při těch srovnáních, tak nějaké Aldi cestou míjím, ale nakupuju v klasické masovce - Kauflandu, popř. Toomu. Co se týče ovoce a zeleniny, to je tam snad i o něco dražší, levnější jsou např. vejce, ale i uzeniny, kde navíc nenajdete salám, který by měl pod 80 % masa (až se mi tomu kolikrát za tu cenu nechce věřit). To samý plátkovej sejra. Nejsem žádnej labužník, jako tadyhle Dušan, nicméně u nás koupíte nějakej obyčejnej eidam 100 g za cca euro, tam za ty peníze koupíte čtvrt kila. Levnější je tam i mlíko, maso tak na stejno, i když pokud je akce, vyplatí se vzít. A taková perlička, kupuju tam rádlery :-D Beru to jen jako takovou limču na osvěžení, třeba když vím, že budu muset řídit, tudíž se nedomnívám, že má cenu koukat po "kvalitních" značkách, jako v případě nákupu normálního piva. Tudíž kupuju rádlery za 0,29€, což je míň, než kolik stojí běžně pivo. Vtipné je, že u nás jsou rádlery zpravidla dražší, než normální pivo.

Nicméně i vzhledem k Dušanovu rozboru stále nevidím tu potřebu těch 2000 €. Výrazně dražší je zdravotnictví (ale kolikrát do roka člověk toho doktora potřebuje...) a služby s podílem lidské práce (protože za to nalití 2 deci koly si ten Němec zkrátka ty 3 € nechá dát...), což jsou zpravidla ovšem zbytné záležitosti.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 8. 2012 17:14

byl jsem se školit v německu v Kasselu a nejnižší (kmenovej) dělník ve fabrice tam měl 3,400e (turci agenturní tam měli 2,400-2,700e), má barák s bazénem, 2 auta, motorku a 2 děcka a měsíčně utratí cca 2,000e a těch cca 1,500e mu zbývá na co chce (koníčky, spoření..) tu má ve stejné firmě v CZ pobočce stejnej dělník vykonávající stejnou práci 15,000 Kč a zbývá mu max 5,000Kč na co chce... takže to máme 37,000 Kč / 5,000 Kč na koníčky, elektroniku, PC, foťáky, hadry, auta, motorky, kola, akvaparky, sauničky, masáže, restaurace.. prostě nebíčka dudičky přátelé ^^ teď všichni poděkujme komouškům za 40 let ekonomické stagnace :tleskani

jinak elektronika je tam jednoznačně levnější a to i když porovnám německej kamennej vs cz e-shop, akvapark jsem tam měl za 3e/3h (nevím kolik to stojí tu), jídlo teda dražší (restaurace i markety) ale i neporovnatelné kvalitou - na ty jejich sýry a salámy nezapomenu.. jen pivo jsem tam měl za 3e :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 8. 2012 20:47

Sasakr píše:To samý plátkovej sejra. Nejsem žádnej labužník, jako tadyhle Dušan, nicméně u nás koupíte nějakej obyčejnej eidam 100 g za cca euro, tam za ty peníze koupíte čtvrt kila.


To ale neni tim, ze by eidam byl nejak vyrazne levnejsi, ale tim ze oni maji vice "rodinnych" baleni syru, zatimco u nas se vetsinou platkovy syr prodava 100g maximalne 150g a je samozrejme tudiz drazsi ne vyhodnejsi vetsi baleni. Nicmene uz i nase Billa ma ted relativne slusny platkovy eidam v pul kilovem baleni za tusim 70Kc nebo neco podobneho, coz pak na 100g vyjde hodne levne a pritom se to celkem da jist. Samozrejme neni to zadna labuznicka pochoutka, ale to eidam neni nikdy.

Fuck8r píše:byl jsem se školit v německu v Kasselu a nejnižší (kmenovej) dělník ve fabrice tam měl 3,400e (turci agenturní tam měli 2,400-2,700e), má barák s bazénem, 2 auta, motorku a 2 děcka a měsíčně utratí cca 2,000e a těch cca 1,500e mu zbývá na co chce (koníčky, spoření..) tu má ve stejné firmě v CZ pobočce stejnej dělník vykonávající stejnou práci 15,000 Kč a zbývá mu max 5,000Kč na co chce... takže to máme 37,000 Kč / 5,000 Kč na koníčky, elektroniku, PC, foťáky, hadry, auta, motorky, kola, akvaparky, sauničky, masáže, restaurace.. prostě nebíčka dudičky přátelé ^^ teď všichni poděkujme komouškům za 40 let ekonomické stagnace :tleskani

jinak elektronika je tam jednoznačně levnější a to i když porovnám německej kamennej vs cz e-shop, akvapark jsem tam měl za 3e/3h (nevím kolik to stojí tu), jídlo teda dražší (restaurace i markety) ale i neporovnatelné kvalitou - na ty jejich sýry a salámy nezapomenu.. jen pivo jsem tam měl za 3e :D


Sorry, ale tohle je blabol. Pokud ma ten delnik 3400EUR, tak mu z toho 1700EUR sebere stat ve forme ruznych dani, takze mu ze zbytku tezko zbude 1500EUR na konicky, protoze by z 200EUR musel mesic zivit rodinu, coz fakt nejde. A 3400EUR cisteho nema rozhodne, protoze to by bylo 7000EUR mesicne hrubeho a to je plat velmi dobreho ITaka nebo vedouciho oddeleni v nemocnici (statni).
Nemecky delnik dneska rozhodne nema "barák s bazénem, 2 auta, motorku", protoze kde by na to chudak vzal. Tedy pokud ten bazen neni takovy ten skladaci na zahradu a ty 2 auta deset let stare ojetiny, to pak mozna jo. :mrgreen:

Fuck8r píše:jinak elektronika je tam jednoznačně levnější a to i když porovnám německej kamennej vs cz e-shop...


Elektronika je vyznamne levnejsi pouze pokud je to nejaky vyprodej starsich modelu. Nemecke obchody proti ceskym jsou agresivnejsi ve slevach, takze pak se da i koupit celkem levne. Ja takhle pred lety koupil receiver Onkyo, protoze mesic po uvedeni noveho modelu na trh (celkem nicim se nelisiciho) stal stary 50% puvodni ceny. To pak se vyplati koupit, protoze u nas obchodnik slevi v takove situaci deset procent a jeste se tvari jaka je to milost.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 8. 2012 21:16

no řadový dělník jako obsluha CNC stroje ve VW závodě pro výrobu převodovek v Kasselu po 12ti letech má 3,400e (po zaplacení všeho mu zůstává reálně v ruce 1,500e to není můj propočet nebo odhad) externí firmy (turci, rusáci..) maj kolem 2,500e co jsem se tam poptával.. jinak parkoviště zaměstnanců tam vypadá líp než u nás parkoviště papalášů :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 8. 2012 21:18

To je pravda. Vždycky žasnu, když vidím v českým Kauflandu slevu u lahváče z 9,90 na 9,50 :-D Že se kvůli tomu vůbec dělají s cedulí...

V Německu je sleva zpravidla taková, že se těžko odolává, 30 % a víc je normálních.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 8. 2012 22:02

Fuck8r píše:no řadový dělník jako obsluha CNC stroje ve VW závodě pro výrobu převodovek v Kasselu po 12ti letech má 3,400e (po zaplacení všeho mu zůstává reálně v ruce 1,500e to není můj propočet nebo odhad) externí firmy (turci, rusáci..) maj kolem 2,500e co jsem se tam poptával.. jinak parkoviště zaměstnanců tam vypadá líp než u nás parkoviště papalášů :D


Ale jiste, ze ma 3400EUR, ale hrubeho. Z toho na ruku dostane nejakych 1700EUR a ma co delat aby poplatil slozenky.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 8. 2013 17:55

Rok je pryč a ještě jsem neměl čas to vyzkoušet jinde. Nemá někdo nějaké nové info? Vím, že N.Marko to zkusil a je spokojený. Za chvíli budou i volby, kterou jsou předem prohrané, tak by asi stálo za to se poohlédnout jinde :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 8. 2013 18:22

Do UK uz ne, tady je plno. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 8. 2013 18:29

Plno mi až tak nevadí, spíše aby se tam vydělalo více než se spotřebuje. V ČR mi ten poměr přijde dost strašný. Průměrný plat je tak na přežití a stejně ho většina lidí nemá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 8. 2013 19:13

Mám pocit, že tohle je otázka spíš výše tvých nákladů než výše průměrného výdělku v zemi... Na malém městě by tě pověsili na kandelábru, kdybys jim řekl, že průměrný plat je tak na přežití, když tam z toho slušně žijou celé čtyřčlenné rodiny.

V Irsku v Belfastu třeba vydělá úplně nejnižší zaměstnanec technické podpory v EA kolem 60 tisíc korun měsíčně, ale pokud se neuskromní (nebydlí v hnusném bytě, který by si u nás odmítl koupit i dělník od pásu, se dvěma poláky), stejně mu z toho moc nezbyde.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 8. 2013 19:25

Tak já nevím, kde je problém. V podstatě si nic nekupuju a ani si moc koupit nemůžu. Takže i kdybych chtěl více šetřit, tak už ani nemám jak. Žiju v Praze a vždycky jsem tu byl, tak nevím, jak to chodí na malém městě, ale většina lidí z nich jezdí sem, takže mi o tom můžou vyprávět. V Praze mám normálně nadprůměr a skoro nic si nemůžu dovolit. Hry a hraní patří naštěstí k těm levnějším zábavám. Myslím, že tak dvojnásobek (cca. 60k,-) průměru by tu měl být průměr, protože jinak je něco špatně. Časem se to asi srovná, ale zase proč čekat, zvlášť když asi vyhrajou KSČM s ČSSD a budou rozhazovat peníze :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků