Vše okolo PS3

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 08:44

No jasně, ale tvoje stará 60G PS3 to měla vyřešené hardwarově :) Kdežto nová PS3 nic takového nemá...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2012 08:55

To si pleteš s 80G modelem prodávaným jen v USA (a ten měl kompatibilitu 100%). V Evropě se prodávali jen modely se soft. emulací a pak ty 40/20G modely co PS2 neuměli vůbec. Proto ta emulace nebyla stoprocentní.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 09:04

Aha... Ale to máš jedno - zkrátka emulace byla zabudovaná v PS3. Dneska tam není a tak je potřeba upravit přímo hry.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2012 09:15

Já vím, ale technicky neexistuje důvod proč nenahrát do všech PS3 přez síť "univerzální" emulátor co byl v 60G modelu. Asi by se trochu snížil prodej Ps2 her na store, ale lidé by si je už jenom z lenosti stejně kupovali dál myslím.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 09:22

No protože pak už by si ty hry na PSN nekupoval vůbec nikdo :) A HD kolekce by taky neměly smysl...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2012 09:28

Tomu právě nejsem ochotný věřit. Na příkladu Steamu a GOGu vidíš, že lidé jsou ochotní vyhodit neuvěřitelné množství peněz za hry, které stejně pak ani nehrají, jen díky své lenosti zajít do krámu a snadnosti "kliknutí" na ikonku nákupu.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 09:32

Konzolisti ale nejsou PCčkáři :) Konzolisti na digitální distribuci ještě úplně nepřistoupili a ty ceny tomu moc nepomáhají...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 4. 2012 09:41

N.Marko : Fajn. Napis az bude na PSN Dead Space 2 za £3,75. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2012 09:57

Cenová politika je ale samozřejme už úplně jiná pohádka :)
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 4. 2012 11:49

SCobra píše:tdjohn: Však je to pravda, že to nejde. Nativně to nejde - ty hry se musí alespoň lehce upravit, aby šly spustit na PS3.

A už to píšu podruhé a snad naposled - na PS2 hrách z PSN nevydělají téměř nic, v podstatě tam platí stejná situace jako u PS1 her. Dneska už ty hry zajímají jen pár pamětníků... Proto je taky ta cena tak vysoko.

Také si myslím, že nějaká úprava bude potřeba. Pak to ale mají říct a že většina her nejde také. Má cenu čekat na nějaké pecky? Těžko říct, protože možná nejsou technicky možné.

Tak to se mi zdá lepší, aby dali cenu nízko a někdo si koupil jen tak. Bude to hrát na PS3? Bude, tak co.

N.Marko píše:To si pleteš s 80G modelem prodávaným jen v USA (a ten měl kompatibilitu 100%). V Evropě se prodávali jen modely se soft. emulací a pak ty 40/20G modely co PS2 neuměli vůbec. Proto ta emulace nebyla stoprocentní.

N.Marko píše:Já vím, ale technicky neexistuje důvod proč nenahrát do všech PS3 přez síť "univerzální" emulátor co byl v 60G modelu. Asi by se trochu snížil prodej Ps2 her na store, ale lidé by si je už jenom z lenosti stejně kupovali dál myslím.

EU verze měla grafiku z PS2, protože pravděpodobně ji není jak emulovat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 4. 2012 11:57

Neměla. Googluj.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 4. 2012 12:16

Na to nemám čas, ale pokud by ji neměla, tak by všechny PS2 hry jely i na PS3, což je nesmysl.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 12:27

Pravděpodobně v mezičase přišli na to, jak ji emulovat alespoň z části - proto nejedou všechny hry, ale jen některé.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 4. 2012 13:52

To určitě. Nějaký vývojář tvrdil, že emulátor PS2 her je dlouho přístupný ve vývojářském kitu, jen nefunguje moc dobře. Hry jsou hlavně pomalé. Spíše nepřišli na to, jak to SW vylepšit, tak alespoň upraví hry, které jdou. Možná jen nějaké efekty, které třeba zatěžovaly grafiku. Na Kilzone 1 v PS2 grafice se také čeká dost dlouho, takže to zase tak jednoduché nebude. Pořád to ale neřeší, proč neudělají novou PS3. Možná o to opravdu už nikdo nestojí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 14:17

Zpětná kompatibilita měla smysl, když PS3 vycházela, protože nalákala lidi :) Dneska už to nemá moc smysl, když PS2 už není aktuální :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků