Kurčův (oldskůl) RPG koutek

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 3. 2012 11:38

A taky tady: http://www.gog.com/news/preorder_legend_of_grimrock
Už mám předobjednáno :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 3. 2012 13:14

Hmmm, do toho půjdu taky
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 3. 2012 18:18

Taky beru z gog, za ty prachy.. Uvalit ruku každému, kdo to stáhne jen tak. :-)

Krabicovka asi nebude že? :-\
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 3. 2012 18:22

No, přímo na stránkách Grimrocku tuším něco je, krabice + steamkey, jestli se nepletu (ale jak to potom řešit s poštou, to netuším)

Aha, tak ne krabice, ale bonusové goodies - http://www.grimrock.net/buy/ - i tak celkem slušné, ale furt si myslím, že pošta nic moc :(
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 3. 2012 18:31

Podle toho, jak se to bude prodávat :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 27. 3. 2012 19:26

Taky jsem si objednal, přímo od vývojářů. Hm, jedenáctého dubna - to bude dost málo času, než vyjde Risen 2, tak uvidíme. Trailer je super, jenom jsem se u něj trochu bál - přeci jen, máloco je tak sugestivní, jako krokovací dungeony.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Slash_luke 28. 3. 2012 07:42

Hmm, jakmile dohraju Zaklínač 2: Rozšířená edice (vychází tuším zhruba ve stejnou dobu jako Grimrock), tak rozhodně kupuju!
Doufám, že budou mít Almost Human s touto hrou úspěch, moc jim to přeju.
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 4. 4. 2012 19:36

Grimrock je jasná koupě pro nás kobkaře zatuchlíky...:-)) Nakoupím chipsy a vezmu si dovolenou.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 4. 4. 2012 19:39

Dojmy od TB
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 18. 4. 2012 15:07

Pořád žiju! A musím se podělit o herní novinu spadající do tohohle kouta. Dohrál jsem Grimrock :-) Je to fajn, konečně návrat staré krokovačky, kterou jsme všichni měli tak rádi. Škoda jen trochu repetitivního obsahu - nějaká výraznější změna prostředí by určitě nebyla na škodu. Víc dojmů snad napíšu v komentáři na Databázi her.

-- 18. 4. 2012 16:23 --

Tady slibovaný komentář: http://www.databaze-her.cz/hry/legend-o ... urcatovium
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 13. 2. 2015 22:27

Trochu tu opráším svůj zájmový rpg kroužek. Posledních několik dní poctivě drtím Planescape Torment a opravdu dobře se u toho bavím! V minulosti jsem to asi 2x nebo 3x rozehrál, ale nikdy jsem se nedostal nijak 2x daleko a vždy jsem měl takovou nijakou postavu. Teď už to snad bude lepší :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 14. 2. 2015 11:18

Torment jsem hrál v roce 2000 a taky jsem se do něj dostával asi na třikrát. Vždycky mě to po pár hodinách začalo strašně nudit (a tehdy ještě hra byla jakoby grafická špička). Odpadl jsem většinou zhruba na místě, kde je Annah nebo Neeshka nebo jak se v tomhle díle jmenuje ta zlodějka, co je ve všech hrách od Bioware.

Ale asi napotřetí jsem zatnul zuby a zhruba v místě, kde tě Pharod (nebo jak se jmenuje) pošle pro tajemnou kouli, to najednou začalo být super a pak bylo až do konce. Zřejmě nejlepší hra z celé téhle Black Isle - Bioware série!
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 2. 2015 11:41

No, mě to právě bavilo i ty předchozí rozehrání, ale nějak jsem na to nikdy neměl čas + jak už jsem psal, má postava byl vždycky divný ohon. Teď jsem udělal klaďase s vymaxovanou INT+WIS a zbytek bodů nacpal do CHR, imho docela dobré. Souboje tu jsou celkem podřadné tak jako tak (Morte to ze začátku zmákne klidně sám) a chytrá postava se rozhodně vyplatí při všech rozhovorech - a těch tu opravdu není málo :-D

Baldur's Gate 1+2 na mě čeká jako další kousek infinity série, ke který jsem se nikdy pořádně nedostal (kdysi dohrané IWD nepočítám, to je spíš mlátička). Těch restů je prostě mnoho...

Ad rpg koutek, sic ne oldschool, bych taky mohl zmínit dohrání Shadowrun Returns. Výborné, všem doporučuji. RPG je to jednodušší, ale má to jeden z nejlepších settingů, co jsem za poslední dobu viděl... :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 25. 2. 2015 12:03

Tak jsem dnes Torment pokořil. 10/10

Dlouho, předlouho jsem nehrál podobnou hru. Atmosféra, svět, mytologie, atd. to vše je naprosto eňo ňuňo. Co se mi pak opravdu tolik nestává je ztotožnění se s postavou - ale zde je mi opravdu líto, že hra skončila a s ní i celý skvělý příběh. (Víc, víc, víc! Chtělo by se skandovat...)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 25. 2. 2015 19:14

Gratz! Torment má asi nejlepší příběh ze západních RPG, je prima, že se ses k němu dostal i takhle po letech. Velkej herní zářez - perfektní hra!
Chumbaba
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků