Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 2. 2012 14:01

Folklore.
Ale jinak máš pravdu, je to otřes. JRPG se v posledních letech na západ skoro ani nedostaly a abych pravdu řekl, mám pocit, že ani v Japonsku to není dvakrát slavné.
Persony vyšly nějaké na PSP a na Vitu se něco chystá. Jestli chceš JRPG, tak musíš dneska na handheld :(
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 4. 2. 2012 16:17

uz nekolik let , kdyz nepocitam ff13 sem nehral jrpg . Pritom v dobach psx sem hral hlavne je -.-
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 4. 2. 2012 19:25

Tak třeba Dragon Quest po osmém dílu asi kompletně přešel ( nebo se spíše vrátil ) k Nintendu. Persona 5 má být na ps3, na kterou se těším jak malej Jaryn, ať je klidně hra stejná jako 3/4 pokud bude ale vypadat jako FF XIII a já budu moc prozkoumávat město ( Tokio? ), školu atd. a odvyknou si od toho strašnýho ulehčování jako když jde postava do herny, na záchod, když se jde učit atd. a neodbyjí to zase jen černou obrazovkou, tak si myslím že mně to na pár týdnů bezesných nocí vystačí :)
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlienX 3. 3. 2012 14:00

vcera som videl prvykrat nazivo FFXIII, vyzera to na nieco medzi FFVIII a FFX svetom
interaktivnost subojov sa mi paci, mozno trochu chaoticke ale to bolo tym ze som to videl prvykrat
postavy tuctove, take nevyrazne dizajnom
no a kamos co to ma hlavne kritizoval totalnu priamociarost..
zlata PS1 era :)

koniec znacne outdated prispevku s nadychom nostalgie
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 22. 3. 2012 23:56

Oh yes, tak na tohle jsem cekal. Kde ze mam tu kreditku? :lol:
Obrázek
Obrázek
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 23. 3. 2012 17:06

Square ždíme ze všech sil. :D

In game obrázek Eziova kostýmu by nebyl? :) To by bylo tak možná jediné dlc, co bych si k tomu koupil.
Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 23. 3. 2012 17:30

Hmm..ty DLC do 13-2 je prusvih..jedine snad bossove do areny maji nejaky smysl. A taky treba udelaji DLC kde bude konec hry , kdyz tam normalne neni:)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 29. 4. 2012 19:31

Hraju na psp česky Xenogears a s přihlédnutím ke XenoBlade je to vážně božská serie :) Proto mně strašne mrzí že si asi nezahraju Xenosagu :(
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 13. 5. 2012 12:26

Dohrál jsem The Last Story - prostě nádhera :love: Něco bych hře sice vytknout mohl, jako přílišnou linearitu, kratší herní dobu nebo občas až příliš ,, Britský,, dabing. Každopádně věci jako fenomenální soundtrack, na wii překrásná grafika, úžasnej příběh a po hodně dlouhé době zase parta postav, kterou jsem si strašně moc oblíbil to všechno vyrovnávají :) Dost mně překvapily obrovské rozdíly od ostatních rpg, nikde jsem neviděl že by měly postavy takovou škálu animací, systém magie a skillů je taky ojedinělý, vůbec celé souboje jsou moc zajímavé a zábavné . Tohle se mělo jmenovat Final Fantasy XIII, ne ten paskvil na ps3/x360, Sakaguchi s Uematsem pořád umí :) , škoda že to byla asi jejich poslední velká hra... Teď se na plno pustím do Xenoblade, pak bude ale asi zase pár let sucho :( FF Versus XIII se asi nedočkáme a když už, tak nejspíš stejně nebude o co stát a Ni No Kuni ač vypadá parádně bude stejně spíše pohádka, bez silnějšího příěhu.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 16. 5. 2012 18:35

http://doupe.zive.cz/doupecz/hd-remake-final-fantasy-vii-neni-pro-square-enix-prioritou/sr-1-sc-108-a-143537

Ta věta: ,, Místo toho se chce i nadále věnovat tvorbě nových her a pokud možno odkaz FFVII překonat. ,, Je hodně úsměvná, za poslední roky jsem od nich neviděl projekt co by se snažil FF VII alespoň přiblížit, natož ji překonat :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 16. 5. 2012 19:18

No, FF serie se prekonava uz dlouho, jen bohuzel ne tim spravnym smerem.
FF XIII-3 tomu za chvilu nasadi korunu, takze netreba zoufat nad planymy recmi :D
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod StefiCZ 16. 5. 2012 19:50

No je to hrůza, XIII-2 jsem si zatím ani nekupoval a nevím jestli budu v budoucnu brát. Škoda že značka Final Fantasy neodešla od Square-Enixu společně s Uematsem a Sakaguchim, mohla skončit důstojně :(
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 5. 2012 20:29

Nebo důstojně pokračovat....
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 16. 5. 2012 22:08

No já to myslel tak, že The Last Story by bylo jako že FF XIII, což má být podle všeho Sakaguchiho poslední velká hra :) Každopádně mi je z momentálního přístupu Square na blití, tolik skvělejch sérií mají v rukávu a takhle to všechno zničí :(
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 5. 2012 22:15

Na druhou stranu to je jejich problém - oni padnou. Pak tu je možnost, že jejich IP co mají v držení někdo za pakatel odkoupí a budou další hry. Horší to už snad nebude.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků