Pamět grafické karty.

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod MinisCZ 6. 2. 2012 16:25

K vánocům jsem dostal notebook Acer Aspire 5733 s Intel HD Graphics která má pouze 128MB paměti. Dala by se tato pamět rozšířit? Nebo kdyby to nějak nešlo tak si klidně koupím jiný notebookový Intel procesor s Intel HD Graphics nejspíše Intel core i3 nebo i5. Případně prosím hoďte odkazy na procesory. Díky předem
MinisCZ
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 6. 2. 2012 16:37

Rozširit pamet nejde a stejnak by to v praxi bylo k ničemu
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MinisCZ 6. 2. 2012 16:39

A neporadil bys mi nějaký procesor do notebooku od Intelu alespoň s 512 MB pamětí???
MinisCZ
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 6. 2. 2012 16:45

co?

v tom notebooku mas i3 procesor. + intel hd kartu . je to kancelařka mašina.

na hry to neni jestli ti de o tohle.

mel sis koupit acer aspire 5742G za 13 k s GF 540M GT
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 6. 2. 2012 16:52

S tema Intelackyma grafikama moc velkou paradu neudelas. Jinak ta pamet by mela jit rozsirit snad ve vsech noteboocich. Je to ale jenom presunuti volne RAM, takze ta graficka pamet bude pomala. Koukej po nejakym laptopu s vlastni grafickou pameti.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 2. 2012 18:57

Že by ten starý známý katastrofický scénář?
-Mami, tati, já chci notebook. A chci ho na hry.
Rodiče jdou do prodejny:
-Dobrý den, prosím nějaký notebook pro syna na hry, to víte, my tomu nerozumíme.
+Tak to bych tu pro vás měl tadyhleto HP za 25 000...
-No to ne, něco tak do 10 000.
+Tak tady pro vás mám tuhle super mašinku s Intel HD...

A neštěstí je na světě.

Nicméně na Intel HD mi jely slušně NFS MW (ale s i5 na 2,5 Ghz), šla na tom hrát Mafia a GTA 3, víc asi nic moc.

-- 6. 2. 2012 18:57 --

Jo a ještě NFS U1 a U2.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MinisCZ 6. 2. 2012 19:38

Tak já na tom rozjedu GTA IV : EFLC ale na min. detaily. Mafii II na tom rozjedu na min. rozlišení. Asi si koupim lepší procesor ;-) Jako táta tomu rozumí ale měl slevu od kolegy :hmm: Asi pudu reklamovat ten notebook... NEsvítí dioda u zapínacího tlačítka ;-)
MinisCZ
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 6. 2. 2012 19:57

lepšim procesorem nic nevyresis...

ano tata tomu rozumnel tak , ze ti koupil NTB na hry , ktery na hry ani neni . Kdyby tomu rozumnel tak ti za 10 k koupi PC stolni a hral bys na plny detaily
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 6. 2. 2012 20:00

A uz vubec nevim, jak ho do ntb hodlas narvat.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 2. 2012 20:05

I na tomhle můžeš hrát. Před deseti až patnácti lety se dělala spousta kvalitních her, který jsi určitě nezažil. Ten notebook ber jako příležitost doplnit si herní vzdělání:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 2. 2012 20:11

MinisCZ - Unotebooku ŽÁDNÝM způsobem výkon nezvedneš. Je potřeba vyměnit celý NB. Jen dodávám, že booky obecně na hraní nejsou. Vždy to budou max. střední detaily.

EDIT: Jinak Intel grafiky si dynamicky přidělovaly tolik operační pamětí, kolik potřebovaly. Takže 128MB je jen jakási výchozí hodnota.


USER - obávám se, že na omylu. Pokud tam jsou W7, je výběr velmi omezen. Jinak Výkon nové IntelHD je někde na úrovni 6600GT, takže rozhodně nelze mluvit o roku 97. :-)

Hry jako Far Cry, HL2, BF2 a podobné poběží normálně. Dále pak prakticky jakákoli adventura nebo strategie z té doby.

HD3000 mám ve firemním NB, takže vím. Je citelně dál než starší verze.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 2. 2012 20:36

I na W7 rozběháš skoro cokoli:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MinisCZ 6. 2. 2012 20:38

Tak já hraju nějaký starší hry jako HL1, GTA1, NFS1, Všechno koupené a fungující. Prostě asi seženu nějaký prachy a koupim nějakou konzoli (Asi PS3 protože mám už PSP )
MinisCZ
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 2. 2012 20:41

NFS 1? Tak to jsi borec, že jsi to rozchodil :-O

Jinak ty GTA 4 ti nežeru, to máš ve VGA rozlišení a FPS 15, víc prostě není možný. Mafia 2 to samý.

Jinak hodně štěstí s výměnou procesoru :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 6. 2. 2012 22:15

Se mi líbí, jak je "cool" ten, kdo má nadupaný NB a hraje nové hry.
Ostatní jsou ... poddruh :mrgreen:

Si to užijte :D

Já se jdu se svým letitým nx6110 utopit do vany :mrgreen:
beat
Dominating

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků