Gran Turismo

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod TONIIIK 28. 1. 2012 17:32

licence mam zajety vsechny bud stribro, nebo zlato, ale daleko tezsi mi prisla Loeb challenge cela na zlato, u toho sem se docela zapotil tenkrat :)
TONIIIK
Killing Spree

Odeslat příspěvekod HALI32 28. 1. 2012 17:48

Ty první dvě licence byly opravdu jednoduché. Teď to bude daleko horší. Leoba jsem ještě nejel, chybí mi i NASCAR a Rally Challenge. Hraju na gamepadu.
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmartinS 29. 1. 2012 20:00

Já nemůžu dát Vettla na zlato v Monze.
SmartinS
Rampage

Odeslat příspěvekod beat 29. 1. 2012 22:58

O licencích raději ani nemluvím :mrgreen:
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod TONIIIK 30. 1. 2012 11:48

no jako kdo by dal vsechny na zlato, tak smekam....ja chtel hlavne vsechno na stribro, kdyz padlo zlato, byla to vicemena nahoda a stesti :) to samy s challenges - o toho Vettela sem se ani radsi nepokouse...
btw taky hraju na gamepadu
a nejvic mi stejne bavi jezdit jenom practice na Nordchleife s ruznejma autama
TONIIIK
Killing Spree

Odeslat příspěvekod HALI32 30. 1. 2012 19:14

U těch licencí je to o tom, jak dlouho to vydržíš opakovat. Teda aspoň u těch prvních.

U těch delších licencí, nebo potom závodů už je to fakt hodně náročné.

Taky jezdím často jen practice a zkouším auta a porovnávám časy, ale spíš mě baví jen gran turismo okruhy :D
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TONIIIK 31. 1. 2012 12:10

no tak treba Trial Mountain, to je srdcovka uz od prvniho GT...
a chybi mi v novym GT Apricot Hill, ten me hodne bavil...
TONIIIK
Killing Spree

Odeslat příspěvekod HALI32 2. 2. 2012 12:15

Trial mountain mi lezl pěkně na nervy v GT2 :)

Radši jsem měl Midfield Raceway.

Škoda, že u GT5 se nerozlišujou najeté kilometry v A spec a B spec, ale počítá to dohromady.
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 13. 2. 2012 19:45

ahoj, mám dotaz, mám teď nově PS3 + GT5 a zajímá mě pár věcí: to skutečně nemají všechna auta pohled z kokpitu? Pak, kde je model poškození??? Proč nejsou (jsem zatím u beginner a amater sekce) omezené nějak výkony aut??? když vezmu jedno, tak jim nestačím a s druhým se před ně dostanu okamžitě??? Mám doma ještě Xko s Forzou 3 + 4 zatím je pro mě GT5 zklamání oproti Forze... nebo dělám něco blbě já???
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HALI32 13. 2. 2012 20:03

Standartní vozy mají pohled z kokpitu, ale pouze na standartní úrovni. Podle předlohy mají propracovaný interiér jen premium auta a pár standartních.

Model poškození není nijak perfektní a projevuje se postupně s přibývajícím levelem.

Výkony aut nejsou nějak závratně omezeny. Záleží na tobě, jak chceš aby byl závod náročný. Můžeš si vzít slabší auto a snažit se vyladit nastavení tak, aby jsi stíhal, můžeš vzít silné auto a jet na jistotu. Ale silnější neznamená rychlejší. Zajeď si pár time trialů a poznáš, že někdy uděláš s daleko slabším autem lepší čas, než třeba s nějakým sportovním vozem. Záleží na mnoha aspektech, jak jezdíš, typ trati, váha vozu, náhon. Každé auto se hodí na něco jiného a vyhovuje někomu jinému.

Pokud nejsi opravdu fanoušek GT, který hrál hodně nějaký předchozí díl, tak je trošku obtížnější si na vše zvyknout a naučit se s tím pracovat. Musíš tomu dát šanci a uvidíš, že začneš mít GT rád.
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 2. 2012 20:11

Model poškození se odemkne myslím tak od dvacátého levelu.

Závody v kariéře jsou omezené levelem (čímž se mění i dostupnost vozů, protože mnohé prostě na prvním levelu nekoupíš) a restrikcemi, kdy máš závody jen pro vozy ze sedmdesátek, Ferrari nebo Americké vozy. V seasonal ewentech je pak restrikce ještě podle performance points.

GT5 je na dlouhou trať. Proto máš ze začátku vlastně všechno uzamčené. To nemusí někteří skousnout. Ale s přibývajícím levelem se ta hra neskutečně otevírá. Já ji hraju od data vydání vlastně nepřetržitě a stejně nemám všechno (a ani mít nebudu, protože udělat všechny ewenty a licence na zlato - na to prostě nemám). Neděláš nic špatně, jen tomu dej čas, zahraj si on-line, zkus tuning (test auta před/po a jemné ladění), fotografuj. Chytne tě.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 13. 2. 2012 20:22

Kalfa: Doplnil bych...

Po různých updatech se GT5 trošku změnilo. Jsou tu PP (performance points). Třeba Seasonal Events jsou někdy omezené jak na PP, tak na použité pneu. A soupeři mají lepší vybavení než máš povolené ty.
Seasonal hraju VELMI rád a neskutečně to prodlužujue herní dobu GT5.

GT5 je zvláštní hra a má zvláštní..jak to říct.."mechanismy". Opravdu si můžeš vybírat auto dle vlastního výběru a můžeš si zajet závod "se zavřenýma očima"..ale časem zjistíš, že to vždy zas tak veselé není. A pokud chceš(a máš peníze a náladu), můžeš si vybrat auto tak, abys neměl závod ani těžký, ani příliš snadný.

Míváš psané obvyklé oponenty. Podle toho si můžeš vybrat vhodné auto.
Podíváš se, jaká auta daný závod jezdí..a když uvidíš Mini, Peugeot 207 a pod., tak si prostě nevezmeš Lamborghini :-)
----------------------------------------------------------------------
EDIT: Seasonal Online A Challenge - 650PP - Madrid mi dal vcelku zabrat. Musel jsem použít Nissan GTR - Stealth a přesto hodně náročný závod. Madrid je prostě blbá trať :mrgreen:
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Kalfa 13. 2. 2012 20:31

tak bohužel připojení k netu zatím není na urovni aby šlo hrát po netu... jj hrál jsem GT1, 2, 3... ale tam pokud vím byl každej závod krom pár na začátku omezenej typem pohonu, i výkonem kolikrát, ale tady jsem někde vyhrál tu toyotu koncept FT86 (220 koní a MR) a ono mě to pustí závodit proti Alfě 147 2,0... to mi štve... vím jak ladit auto, atd atd... ale tak nějak co vím od GT2, tak se nikdy mi snad nestalo, že bych sedl do auta a na dvou kolech ujel o 29 ( !!! :-O ) sekund... to standardní pohled z kokpitu tím myslíte kamera na nárazníku a dva budíky??? To není kokpit ale debijlita... v tomhle je Forza bych řekl dál... jak se můžu podívat co v závodě pojede dřív než jsem na startovní lajně a vidím soupis těsně než dám start race a odpočet se spustí????

hali: vím moc dobře že MX5 na tom kolikrát bude líp než RX7... o to nejde... mě jen štve, že mi to pustí na trat s o 100 koní silnějším autem jak prd...

N.Marko, hali: to seasonal je co prosím přesně??? nějak jsem tam nic podobného neviděl, jen spec A. + spec. B (kterej mě teda vůbec nechytl)

jo a ještě otázka: bude tam nějaká změna počasí že jdou zapnout stěrače??? (zase teda jen u pár aut jsem koukal, stejně jako jen sem tam nějaký auto umí zablikat a ještě občas to samé auto (silvia S15 Aero-R) na některé trati umí troubit, blikat, stírat a jinde jen troubit... co to???)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 2. 2012 20:34

Jo, na Madridu jsem taky potil krev. Nakonec pomohla Zonda LM, ale dvakrát jsem ho radši nejel.
Lepší je Grand Valley Speedway 650pp - 800K kreditů a 110 000xp za nějakých cca 8 minut se Zondou naprosto bezpečně. Tam rejžuju prachy :D

-- 13. 2. 2012 20:38 --

V GT5 máš rozdělené závody podle pohonu a tak podobně. Stačí číst :)
Před závodem, ještě v meníčku je taková ikonka seznamu, tam se ti vypíšou obvyklý soupeři.
kokpit: Mačkej select ;)
Změna počasí je jen na některých tratích (a taky změna denní doby. Dej si v Arcade Nurburering, v settingu si nastav rychlou změnu počasí a doby a uvidíš ten tanec :D
Musíš mít GT připojené k internetu, pak se ti objeví seasonal ewenty.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HALI32 13. 2. 2012 21:22

Je jen na tvojem svědomí, s jakým autem pojedeš. Vlastně, mít náskok půl kola oproti soupeřům je tak trochu nuda. Ale s přibívající obtížností a úrovní už se budeš potit, neboj a u seasonal eventů si teprve dokážeš, co v tobě je a není.

Prostě si ty auta, které mají o sto koní víc než soupeř neber.

A často ani není nálada na závodění, tak si vezmeš auto jaké chceš a jen tak si jezdíš na trial mountainu. Je tam taky pěkně zvládnutý online mód, jak world wide, tak s přáteli. Jezdí celkem hodně lidí a na gtarena.cz je docela hezká komunita. Záleží jen na tobě. GT5 je obrovská hra. Jen mít ten čas na to :D

Jo a třeba Nirburg za deště je pořádné peklo, nevidíš ani ň z kokpitu a pokud máš nějakou bestii s náhonem na zadku, tak to chce fakt cit na plynu. Peklíčko :love:
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron