CMR:Dirt 3

Colin McRae Rally, Gran Turismo, Need for Speed...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Mrak 29. 5. 2011 19:15

Hele, vydržel jsem nějakou dobu jedničku hrát, ale nebylo to moc dlouho, protože auto normálně nezastaví na pul metru ze stovky na nulu.. Tohle mi stačilo a nebylo to jen u jednoho auta, ale u všech. Vlítl jsem do zatáčky plnou rychlostí, dupnul na brzdu a zas jel dál, protože jsem to ubrzdil v zatáčce.. Radši, ať auto klouže, než aby zastavilo během půl sekundy.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 29. 5. 2011 21:30

Mrak ma pravdu. Ja jednicku nehral ale zda se mi ze auta se chovaji o neco vic arkadoveji nez ve dvojce. Sice nezastavuji na petikorune, ale IMHO brzdrna draha je na snehu dost mala. Ale tak mne osobne to nevadi. Vsechny ty realisticky simulatory co v posledni dobe vysly mne vubec nezaujaly (=meli nulovou zabavnost).

Jinak jsem si vsiml par nepeknych bugu. Prvne - obcas se stane ze zamrzne klavesnice a pomuze jen jeji vytazeni z USB. Dela to mne (G110) a ocividne i jinym lidem na Steamu. Prozatimne to resim pouzitim gamepadu.
Druhak par mensich grafickych bugu. Treba na snehu se obcas zapomenou renderovat oblacky za autama (jak jsem tipl tady http://steamcommunity.com/id/LojZza/scr ... tab=public). V dalsim zavode uz tam byly.

Ani jsem necekal, ze MSAA zere tolik vykonu. Mel jsem 8x, snizil jsem na 4x a mel jsem o dobrych 15 fps v prumeru vic. Ze tam ten zatracenej benchmark vubec davali. :-\ Ted mam nutkani se honit za cislama a ne za tim jak se mi to vube chraje (IMHO nevidim rozdil mezi 35FPS a 50FPS).

Celkove ale hodne dobre pokracovani. Zatim z prostredi u mne vede Aspen a Kenya.
A nechapu kterej blbec vymyslel ty drifotovaci eveny. Pokazde dojedu, auto rozmlaceny jak prase a mam stezi stribrnou. :/
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 29. 5. 2011 21:36

MSAA nesežere moc, alespoň u mě ne 8x jsem měl 48FPS a 4x mám asi 55
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 5. 2011 21:46

8x FSAA se hodí jen pro opravdu silné karty, na těch slabších je velmi poznat (nižší počet RBE/ROP). Navíc ho na obrazovce ztěží rozeznáte od 4xFSAA.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 5. 2011 06:12

Však stačí 8CSAA/16CSAA, rozdíl ve výkonu je poznat (z 28 fps na +-42), ale rozdíl v kvalitě grafiky zas moc ne.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 5. 2011 09:05

CSA je min nez MSA?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 5. 2011 14:02

No takhle.. Jelikož neumím moc anglicky, tak to dávám dohromady jen útržkovitě, dám Ti sem celej text. Já pochopil, že to funguje podobně, jen to žere míň výkonu.
http://developer.nvidia.com/csaa-coverage-sampling-antialiasing
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 5. 2011 16:10

Asi mas pravdu, ale kdyz jsem skousel benchmarky tak mi to nejvic hazelo s MSAA 2x a 4x. Ostatni byly jakz takz nastejno.
Nakonec jsem to vypl uplne. Ja tam ten rozdil stejne nevidim.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 5. 2011 16:22

Ten benchmark celkově v dirt 2 i dirt 3 je nějakej zvláštní a nesouhlasí s vůbec, když hraješ. Jsou tam sakra rozdíly v počtu snímků.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 30. 5. 2011 16:40

Mi to odpovídá, kolem 45FPS mi to jede v závodě
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 5. 2011 16:49

A to mas vsechno na high?

Tak ja nevim, jak jinak jeste duveryhodne to fps zmerit.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 30. 5. 2011 16:53

Jo všechno na max 1920x1200 nepřetaktované
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 5. 2011 16:54

Co si pamatuju bench v Dirtu 2, tak naprosto odpovídal pak i výkonu ve hře.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 30. 5. 2011 16:56

Tak ono to odpovídá protože se jede normálně závod, ale jsou tu potom ještě náročnější lokality, třeba ty tratě v lese kde to padá trochu více
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 5. 2011 16:58

A DX9,10 nebo 11? Zda se mi to totiz dost malo. Ja mam v prumeru tak tech 45fps (medium/high nastaveni)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků