Volant

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 10:45

Poradili by jste mi, vhodný volant (nejlépe s fofrklackem) pro závodní hry (Shift (1,2), popř. Dirt) s cenou okolo 1000,-. Osobně se mi zatím nejvíce líbil tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71323 ale vůbec se v tomto sortimentu nevyznám a nemám odzkoušeno. Za každou radu budu rád.
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 5. 2011 10:51

Za tu cenu s pákou nic moc.. Navíc to budeš mít jen jednou dopředu a jednou dozadu, nic zázračnýho..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 10:52

Když je ta páka stejně sekvenční a chybí spojka, přijde mi úplně jedno, jestli tam je nebo není...
Spíš bych šel do tohohle - sice je to taky takovej levnej plastovej zmetek, ale aspoň je od Thrustmasteru, takže bude třeba trochu kvalitnější: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=88364
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:00

Osobně znám jen jeden volat s řazením do všech směrů a sekvenční mi nevadí, a přijde mi to lepší než mít jen automat.. Multiplatforma je hezká, ale osobně využiji jen PC/PS2 a vzhledově i rozložením se mi více zamlouvá ten Canyon.. Potřeboval bych informace od lidí co mají nějaký volant a mohou doporučit, a nebo mají právě tento Canyon a mohou říci zdali se nevyplatí připlatit za jiný..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 11:14

Za 1000,- je možná zbytečné kupovat volant, protože kvalita bude špatná. Když chceš něco hodně levného, tak vzít nějaký Logitech. Pokud ale jezdíš rád, tak i dražší volanty jsou docela chudé. Raději bych za 1000,- koupil nový ovladač a hrál to na něm :-))
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:18

Ovladač mám, ale ten není tak citlivý.. A víc jak 1500,- mi přijde už jako dost velká investice.. Jezdím rád, ale né profi.. Volant jsem ještě neměl, tak zjišťuji jaký vhodný vybrat..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 11:21

Nevím, jestli ještě existuje takový Logitech asi za 1500,-. Je plastový, má dva pedály, ale na začátky je super. Já jezdím na G25 a nemůžu říct, že bych byl nějak extra spokojený, ale ono se k nám stejně nic lepšího moc nevozí.

-- 28. 5. 2011 12:39 --

Co se tak divám, tak už moc Logitech na výběr nemá. Můžeš zkusit ten GT volant, ten je kvalitní a určitě bude dobře fungovat s PS2.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:54

Nevím který myslíš.. G25 je na mě finančně moc vysoko, protože se mi nevleze do rozpočtu na novou "herní" sestavu.. jinak lepšího, ten G27 vypadá jako král, ale ten je ještě výše..

Taky jsem si všiml, ze Ltech má skoro ve všech eshopech jen 2 zástupce..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:12

Myslím Gran turismo volant od Logitech. Stojí asi 3k,- a je dobrý na začátek. G27 nemá sekvenční páku, kterou používám pri driftech a rally na ruční brzdu, takže jsem spíše zvědavý, s čím přijdou příště.

Asi to nějak při krizi očesal. Měl vždy plno modelů už od snad 800,-.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:15

Zkušenosti mám s Microsoft Sidewinder ForceFeedback Wheel... To byla kdysi naprostá špička. Jenže se dá připojit jen do gameportu, který už se dneska na desky nedává (ovladače jsou taky problém). A konvertor stojí víc než má hodnotu ten volant :-)

A k té páce - tam přece není výběr páka nebo automat, tam je výběr páka nebo tlačítka (pod volantem) :-) A přijde mi zbytečný připlácet za páku, když je stejně jen sekvenční jako ty tlačítka. To radši připlatit za značku...

tdjohn: Jo, Logitech spoustu levných modelů zrušil...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:16

Njn 3kkč se mi nevleze do rozpočtu na sestavu.. Není moc široký výběr to je pravda.. Ještě mě zaujal tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71522 protože má mít 900°otáčení a né jen nějakých 140
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:17

To byly časy, kdy MS dělával luxusní HW za tomu přiměřenou cenu. Později se na to nějak vykašlali. Ten jejich gamepad se snímáním pohybu byl také zajímavý :-))

-- 28. 5. 2011 13:18 --

Cokoli od Genius je jako ty peníze vyhodit. Možná bys mohl často reklamovat, ale já bych se na to vykašlal.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:19

Genius neee... To si kup radši ten Canyon :D Tady máš za 2 se spojkou: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85431

tdjohn: Nejzajímavější byl optický joystick... Ale přestali ho vyrábět (a tu technologii použivat), protože byl nezničitelný...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:21

Nebyl to ten s force feedback? Celkově ty věci od nich byly pomalu jako ze scifi filmu :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:29

ok no tak genius ne, skoda ze ten TM neni levnejsi :(
hansmol
First Blood

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků