PS Vita

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 2. 2011 13:23

Má mít nějakou platformu s Androidem kompaktibilní nebo co.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 13. 2. 2011 13:56

Ve spojení s NGP nikdy nepadlo slovo "Android".

Android bude samozřemě v "Xperia Play".
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 2. 2011 14:09

Ale padalo ve spojení s Playstation Suite (pro hraní PS her na Androidu). A lidi si to teď pletou :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave 13. 2. 2011 14:23

PlayStation Suite framework je to, co bude k dispozici pro Android telefony, které dostanou certifikaci. A bude (samozřejmě) funkční i na NGP.

Takže se nabízí, že to bude nějak vycházet s NDK (protože v klasickém SDK na bázi Dalviku se jiné hry kromě opravdu jednoduchých fakt dělat v podstatě nedají) a NDK = native development kit. V tomto případě nativní pro Android.

Nikde není napsáno že tam bude Android tak, jak jej známe z telefonů. Nemusí tam být přístup na Market (nebylo by to první zařízení) aby si neparatizovali prodeje her.

Ale protože vycházíme z toho, že NGP má být koncem roku, tak bude mít určitě Android ve verzi 2.4 a vyšší (možná tou dobou už bude sloučená verze pro tablety a smartphony a bude to 3.x)

Tím pádem budou mít uživatelské prostředí, které si budou moci upravit, ale hlavně velmi slušný prohlížeč. Systém s podporou HW akcelerace přímo v prostředí. Pořešený ekosystém a cloudové služby. A navíc - zadarmo.

Takže osobně si myslím že Android tam určitě bude, otázka je v jaké formě.

Ale zrovna NGP není něco, u čeho by na tom záleželo :)
"In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?"
Dave
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 13. 2. 2011 16:01

Dát tam Android by byla sebevražda. Navíc...systém NGP už je hotový a NEMŮŽE se měnit(jsou rozpracované hry).

Android žere nemálo systémového času což je věc, která u herní konzole není záhodna.
IMHO tam Android není, nebude a ani být nemůže.

Kompatibilita s Playstation Suite se dá zcela jednoduše zařídit softwarově.(Ač pro NGP nebyla potvrzena - potvrzena byla jen zpětná komptibilita).
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 2. 2011 18:26

beat: Taky se mi zdá pravděpodobnější, že tam Android nebude. Možná nějaké vylepšené a upravené jádro nebo něco takového, ale dost bych se tomu divil.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 13. 2. 2011 19:17

Já bych to tipoval na nějakej linuxovej základ,nějaký ubuntu spíš,než android
portapro
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 2. 2011 19:28

Android je taky mslím odnož Linuxu ne?
No ale každopádně na Linuxovém jádru staví Sony své operační systémy už od Playstationu 2, je v PS3 a i v PSP. Tedy notně modifikovaný, ale je tam. Má to koneckonců logiku. Přece nebudou platit licenci MRkvosoftu že? :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 13. 2. 2011 19:48

Jj,ale pokud by tam byl android i jako jádro,byla by škoda ho nějak "skrývat"
Nevím proč by měli platit mrkvosoftu,za jádro windows embedded se nic neplatí pokud vím a windows 7 by nejely na ARMu(i když je to hezká představa mít tam i sedmičky na plný hry,třeba s vysouvací klávesnicí..) a windows phone je pro mobily-ale ten systém radši nekomentuju,to by bylo spousta nehezkých slov
portapro
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 2. 2011 22:38

Právě si myslím, že tam bude upravený a vylepšený systém z PSP.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lance 13. 2. 2011 23:12

Blbosť neverím, že bude mať Android, inak už boli uverejnené videa, kde sme mohli vidieť GUI, bude tam nejaké vylepšené alebo úplné nové prostredie od SONY + možná kompatibilita s Android hrami, nikto nebude robiť hry, kt. sa potom neskôr môžu hrať na mobiloch s Androidom o vyššom výkone v budúcnosti : )...A keby bol systém PSP postavený na Linuxe, to by bolo iba big +, tým nemôžu nič pokaziť
lance
First Blood

Odeslat příspěvekod sir jarousek 15. 2. 2011 11:16

Tak cena možná 300 dolarů? To by bylo dost v pohodě...

http://mukyou.com/blog/sonys-ngp-price- ... creen-shot
sir jarousek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 2. 2011 13:51

U nás tedy okolo 6-7K, což je přjatelné. Uvidíme.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 15. 2. 2011 15:17

To je hodně pěkná cena,čekal jsem tak 10-11 tisíc
portapro
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 15. 2. 2011 17:01

Tak pořád to není oficiální...já bych čekal spíš 8-9 000
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků