PS Vita

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 1. 2011 23:21

beat píše:
Lo!Zza píše:Za 2. se zeptam znovu: Kdyz si vypalim neco na DVD, znamena to, ze jsem tu technologii ukradl?
Je pod moji úroveň na toto odpovídat....

Libi se mi jak vzdycky "elegantne" obejdes neco abys na to nemusel odpovidat. :tleskani
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 31. 1. 2011 00:16

SCobra píše:Dražší proti čemu? Proti UMD? Asi nebude, karet se vyrobí přeci jenom o hodně víc než UMD disků...
Pokud na to Sony melo fabriku, ktera to sekala ve velkem, tak bych hadal, ze i exotictejsi opticka media byla stale levnejsi nez ruzne flash nebo co to dnes pouzivaji.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 31. 1. 2011 00:44

Co všichni mají s tím hloupým 3D ? Obraz vypadá jako vystřihovánka, prostě placatá kulisa... Chybí tam prostorový efekt, aspoň mě to tak příjde....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 31. 1. 2011 05:22

PC píše:Co všichni mají s tím hloupým 3D ? Obraz vypadá jako vystřihovánka, prostě placatá kulisa... Chybí tam prostorový efekt, aspoň mě to tak příjde....
A ty jsi to už viděl na živo, že se k tomu vyjadřuješ? A plk ve stylu "ale dyk to bylo na youtůbíčkůůů" neberu, protože takhle na dálku to opravdu nefunguje.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 31. 1. 2011 06:46

To víš že neviděl ;)
Možná tak si zahrál nějakou 3D hru na PC, ale právě že on ten efekt 3D na 3DSku je velice povedený, prý to nevypadá jakoby ste se dívali do "akvária" jako tomu je u PS3 3D her.
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2011 09:23

uzivatel_cz: Jenže Sony má fabriku i na paměťové karty ;-) UMD jsou silně jednoúčelová média, proto si myslím, že se karet prodá/vyrobí víc a jsou tedy levnější. Ale z toho se stejně nedá usuzovat, kolik bude taková hra stát. Jedno lisované DVD stojí taky pár korun a hru pak člověk koupí za tisícovku...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 31. 1. 2011 11:22

SCobra: jde mi spis o to, ze opticka media obecne jsou levnejsi technologie nez pametove karty (navic v tomhle pripade jednoucelove) - s rostoucim objemem vyroby sice klesaji naklady na kus, ale i ty lze stlacit jen do urcite miry vzhledem k pouzite technologii, materialum atd.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2011 11:47

Jo, to je dost možný :-) Zkusím zjistit, kolik stojí takový jeden UMD disk se hrou a obalem...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 31. 1. 2011 16:35

uzivatel_cz píše:ale i ty lze stlacit jen do urcite miry vzhledem k pouzite technologii, materialum atd.
Přesně tak...
Pokud bude stát výroba "NGP game karty" třeba 150kč a výroba UMD stála třeba 35kč....pak se mi nechce věřit tomu, že by si Sony snížilo zisk z každé na takoviu úroveň, aby NGP hra stála stejně jako PSP1 hra.
Opravdu se začínám bát o ceny her...další věc je ta, že "flash média" se jaksi opotřebovávají používáním...aby pak hra po roce "nepřestala fungovat"..

No, snad to maj promyšlený. Pořád si tak nějak myslím, že 3DS bude mít klasickou "ROM", tam je cena úplně jinde než u "flash". Ale samozřemě se můžu plést, neviděl jsem specifikace "game karet" pro 3DS.
Naposledy upravil beat dne 31. 1. 2011 17:35, celkově upraveno 2
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2011 16:57

No právě si myslím, že přechod od UMD na paměťové karty je dán tím, že se Sony podařilo stlačit výrobní cenu karty pod úroveň UMD. Ale těžko říct...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 31. 1. 2011 17:24

@beat: maloobchodni cena 4GB SD karty je 125 korun s dani, takze hadam, ze vyrobni cena NGP karet bude tak 50 korun pro velke hry (IMD bych hadal tak na 5 korun)

predvedene NGP hry jsou z velke casti porty konzolovych her, takze sice v prvni davce budou znovu vydavat hry, ktere na sebe jiz vydelaly, ale pozdeji nevidim duvod, proc by si vydavatele nechali utikat penize na NGP hrach, kdyz naklady na vyvoj budou srovnatelne
trochu cekam, ze Sony by mohlo prijit s moznosti kupovat hry na PSN pro obe platformy za jednu cenu - vzhledem k vyssim marzim z digitalni distribuce a nemoznosti preprodavat hry by to mohlo byt zajimave i pro vydavatele
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 31. 1. 2011 17:27

S.Cobra: Vasi diskuzi jsem necetl, ale tahle myslenka je v zakladu strasne prosta. Drive si nemohli dovolit 1-2GB karty jako flash medium. Proto prisli s UMD, coz jim mnozi vycitaji dodnes. Rozhodne si nemyslim, ze by ted naklady na vyrobu NGP cartridge byly pod hranici UMD, ale i tak to bude znacne prijatelnejsi nez drive. 3DS se vytasilo s kartami o kapacite az 1GB, uvidime co NGP, svuj tip uz tak nejak mam :-)
Naposledy upravil sega.maniac dne 31. 1. 2011 17:32, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 31. 1. 2011 17:28

Já bych řekl, že se jim to povedlo. V Sony bouchají karty jako baťa cvičky, mají dokonce vlastní formát (MemoriStick), takže technologii mají na úrovni. Zato prodeje UMD dlouhodobě upadají a snažit se kvůli objemu dat adaptovat BR do UMD formátu jsou náklady navíc, krom toho je evidentní, že by to nemělo úspěch, oběm dostupných dat by nebyl flexibilní a ctálo by to strašný peníze. Další věcí je, že udělat mechaniku pro novou generaci UMD je dražší, než tam prostě adaptovat slot na karty. A to nemluvím o náročnosti na spotřebu (což je kruciální problém) a fakt, že méně mechanických dílů = méně potencionálních poruch.

V podstatě se dá říci, že když si odmyslím digitální distribuci, tak Sony vlastně ani nic jiného nezbylo. Tedy pokud by se řídila zdravým rozumem, což se tentokrát výjimečně stalo.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 31. 1. 2011 17:42

Tak je jasné, že karty vychází lépe ve všech ohledech(oproti optickému médiu). Spíše nechápu rozhodnutí "flash based" karet. Proč hry nemůžou "lisovat" na normální ROMku - což by asi měla být levnější technologie(a trvanlivější).

-- 31. 1. 2011 17:46 --

Lo!Zza píše:Libi se mi jak vzdycky "elegantne" obejdes neco abys na to nemusel odpovidat.
Abys neřekl, že se vyhýbám odpovědi...
Pokud si koupíš DVD vypalovačku a DVD médium, výrobce obého platí licenční poplatky.
Pokud si ty vyrobíš zařízení...použiješ technologii, kterou nějaký firma dlouho dobu(a draze) vyvíjela a trošku si ji upravíš(aby nesplňovala licenční podmínky), tak řeknu žes technologii ukradl.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 31. 1. 2011 17:47

Aby se na ně dalo zpětně nahrávat. Chtějí na to cpát DLC a savy. Myslím.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků