Obecne rady k vyberu HW..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PC 2. 12. 2010 16:42

Ono jde o to aby mě z monitoru zase nebolela hlava, ale snad mají tu ergonomii dobrou když to je eizo, jdu hledat nějaký review :)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2010 17:22

SCobra píše:Sasakr: Příklad zrovna řešil Daemon666 v Co zrovna teď děláte ;-) Ale to není jediný případ, který může nastat. Zkrátka takové dialogy nebo okna občas potkáš.
Nechápu tvoji averzi vůči vyšším rozlišením... Tak si to rozlišení snížíš, když ti nebude vyhovovat... V systému stejně rozdíl nepoznáš, když zachováš poměr stran.

S Cobra, tady jde spíš o to, že jsi mi řekl: "Musíš si koupit netbook o 2000 dražší, protože se ti ve středu a v dubnu stane, že tam budeš mít okno, který se ti nevejde..." Fakt to asi překousnu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 12. 2010 17:30

Nj, tak nebudeš mít na pivo, ale ušetříš si nervy :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2010 17:32

Nervy si neušetřím stejně, cokoliv si koupím, tak se mi posere, je to nevyhnutelný. A hlavně ty peníze nejsou, čili není potřeba tu řešit, že za další 2000 bych měl všechny okna OK. Nejsou, nebudou a kdyby byly, tak je nedám.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 2. 12. 2010 17:33

Hele, takovej přiblblej dotaz.
Mám E5200 / 4GB RAM / SSD + 1,5TB / 100% na práci (Office, 2D CAD)
Jakej s tím udělám "nej" upgrade za 5 litrů? Asi nějakej lepší CPU, co?
Jakej?
Hlava
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 12. 2010 17:36

Procesor... Nejspíš. Možná ještě přidat ramky, jestli máš 64bitovej systém...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 12. 2010 21:04

Hlava - pokud je to jen na práci, tak se zeptám na co upgrade? Něco jde špatně?
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 2. 12. 2010 21:07

No občas by to v tom CADu mohlo být rychlejší, stejně tak třeba výpočty osvětlení se vlečou, v ePLANu to sem tam přemýšlí, atd ...

Dáte mi i nějakej konkrétní tip na CPU? Těch 5 může být bez DPH.
Já si říkám že když už, jestli rovnou nešáhnout po tom nejvýkonnějším, co do soc775 existuje - Q9650 ...? Anebo jen dvoujádro E8600, ale zas 330 MHz k dobru?
Hlava
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 12. 2010 21:13

pokud upgrade CPU, tak jedině na QC. prostě vyber na co vyjdou peníze. Nezapomeň na stránkách výrobce desky "čeknout" jstli ten daný CPU umí a upgraduj BIOS před jeho výměnou. Zbytek počítače je podle mě ok.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 2. 12. 2010 21:33

Quadcore. Co jiného a kdyžtak dobrý chladic a udělat OC.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 12. 2010 01:17

Včera jsem si poprvé hrál s iPadem. Nu...je to opravdu takový přerostlý netelefonující iPhone...ale to je vlastně fajn...Má to něco do sebe, teď jen je tu dilema zda si pořídit stávající verzi anebo počkat na novou... I když je pravda že vlastně nevím proč čekat.... Ipad je přenosné "brouzdadlo" na internet.... a v nové verzi to nebude jiné.... Škoda že na něj nejde přenášet obraz z PC, třeba v podobě streamu....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 12. 2010 10:34

Omg. Sam rikas ze je to prerostly IP. IP mas...a chces si kupovat iPad za 12k? :roll:
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 12. 2010 16:51

No ano, iPhone mám, ale upřímně řečeno-do iPadu bych šel. Ono je rozdíl jestli si čteš iPhone na 10 nebo 30cm obrazovce a představa že sebou na cestu zabalím jen tenkou placku je příjemnější nežli sebou tahat celý notebook. Dneska bych si už asi "běláska" nekoupil, "11 Air je mnohem víc sexy a hlavně váží o 1.2Kg méně....což je už znát... Nediví se že iPad je tak populární.... a všichni ho kopírují, je to prostě "brouzdadlo"...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 3. 12. 2010 17:10

a bavi te to hodne porad neco teoreticky nakupovat?
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2010 18:01

PC píše:Nediví se že iPad je tak populární.... a všichni ho kopírují, je to prostě "brouzdadlo"...

Děláš, jako by to byl první tablet na světě.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků