STARCRAFT 2

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 11. 2010 12:22

Celkem povedeny. Hlavne ze to mluvi Raynor. :)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 11. 11. 2010 13:58

KONECNE mam novy net :) 30Megabitovy fiber.... vecer ak sa niekomu bude chcet mozme ist nato !
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 11. 11. 2010 14:52

ja začinam mit herni krizi. Hraju gold/platina 1v1 a zacinam zjistovat , ze muj skill je vcelku Low.

mirror terran tanky+ vikingy, staci , kdyz ma terran o jednu vikingu vic a je to GG a jelikoz kazdej jede terrana je to problem :D APM se me zvysilo na cca 85 coz bude tim, ze sem se naučil pomerne dobre makrovat behem harrasu, boju. Ale ty boje -.- Clovek spatne zautoci (ze spatne strany, o vterinku driv nebo pozdejc a je konec. Zameruju se prave na tohle. S terranama mam uspesnost tak 50 % , ale zergove . Tj to co me zacina delat velkej problem.V low ligach zergove byli jednodusi, ty sli porazit ciste jen bio buildem, ale gold/platina. Bio se nechytne pac baneling je snad nejvic nenavidena jednotka ve hre. Nejaky harrasy banshee apod je taky o nicem vse odrazi qeenou. Heliony taky k nicemu-- roache a qeena blokne vchod a no chance.

Takze jedine co me zbyva je proti nim testovat čistej mech, heliony, tanky, thory + thor dropy či tank dropy. Jenze zerga chytnu jednou za 8 her a to je malo na trenink . :(

Protoss me prijde nejjednodusi. Chudak se nema čim branit v early game v mid game ma terr stale vcelku prevahu a az late game je toss velmi silny. Tot zatim moje postrehy.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lepus 11. 11. 2010 15:22

skus za terrany stavět
marina medivac viking

marina je prostě ultimátní obrana proti čemukoliv, mutasračky se nechytají, voidi už vubec ne
a proti ostatním věcem jsou naprosto vyrovnaní ale stojí jen 50 takže ušetříš plyn kterej mužeš použít jinde a z trochou solidního mikra jsou marinaci přímo kouzelna jednotka :-)

když k tomu mixneš vikingy tak věci jako kolosy tě nemají šanci ohrozit

většinou se snažím hru posunout do makro fáze, zahltím oponenta marínou a ikdyž souboj skončí výměnou tak oponent dojede na zdroje, protože stavět 4x2 marinaky mužeš furt

jediny čeho se bojím jak čert kříže jsou banelingove 8-D

Obrázek
trolling is a art
Lepus
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 11. 11. 2010 16:13

Lepus píše:skus za terrany stavět
marina medivac viking

marina je prostě ultimátní obrana proti čemukoliv, mutasračky se nechytají, voidi už vubec ne
a proti ostatním věcem jsou naprosto vyrovnaní ale stojí jen 50 takže ušetříš plyn kterej mužeš použít jinde a z trochou solidního mikra jsou marinaci přímo kouzelna jednotka :-)

Obrázek



nvm jakou ligu hrajes, ale marina proti zergovy je proste fail. Marina--baneling. Samo, ze na muty to je primej counter, ale jinak je to k nicemu.

vis jak na creepu banelingum neutečeš a dobrej zerg ma creep aspon do pulky mapy. Za druhe lepsi zerg taky utoči ze dvou stran tj speedlingy a banelingy no a v jak prejdem na middle tak infestor nam marinu pekne disabluje a baneling to rozprasi, proto me prijde jedina učina vec Mech build. Musim testovat.

S tossem problem nemam a jestli jede VR , tak se smeju :D
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lepus 11. 11. 2010 17:17

hraju gold býval jsem první v gold ale pak jsem měsíc nehral a jsem 7 :mrgreen:

jj tos je dost slabej stačí 2 ghosti pár vikingů a je po tosovy a muže mít army jakou chce
trolling is a art
Lepus
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 11. 2010 18:35

spajza X píše:KONECNE mam novy net :) 30Megabitovy fiber.... vecer ak sa niekomu bude chcet mozme ist nato !

Ja si dam.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ghostdog32 24. 1. 2011 14:00

to jakože protoss je nejslabši rasa? bych řekl že když člověk ví tak je jedno jakou classu si vybere ne? blizz to nedělal roky jen tak pro nic za nic , ale aby to bylo vybalancovany :)
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 25. 1. 2011 10:34

Nepovedal by som, ze Protossi su najslabsou rasou, ale skor by som povedal, ze ovladanie Protoss armady je ovela tazsie ako u Terranov ci Zergov. Ale som este noob, takze... :D
Player.
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 25. 1. 2011 16:37

Toss je očividne po patchi nejsilnejsi rasou ve hre. Sedi doma sklada si svuj deadball a pak procisti mapu 200/200 armadou a pak se divi terranum, ze sou nuceni do velke agrese.

Mluvi samo za sebe jak na Intel masters White-RA prokosil tunu terranu do finale :D
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3nsuRED_cz 31. 1. 2011 10:26

Bože... žádná nejsilnější rasa neni, po patchi bych řekl, že už jsou s balance hodně HODNĚ blízko (i když další nás čekají ještě 2 expansion sety, takže... uvidíme :) )
It has to start somewhere, it has to start sometime, what better place then here, what better time then now!
Zerg rush KEKEKE
C3nsuRED_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 31. 1. 2011 16:40

cus , nevim jak moc to hraješ či nehrajes. Ale ohledne TvP si vsimam jedne nehezke veci. Early game-- vyhoda Terranu. Mid game- se to vcelku srovnava- Late game ma zarucene silnejsi Toss. Samozrejme , ze se tu bavim o stejne Skillove rovine.

Blizzard nedavno zverejnil % vyher vuči jednotlivym rasam a s TvP nebylo neco v poradku.


A k balanci? Rozhodne zalezi na Skillu hrace, ale jestli je hra balancovana ... tezko rict. Zergove me prijdou jako nejslabsi Race a to nerikam z pohledu terrana , ale i zerga( zergy mam asi nejradsi, ale stale bojuju s tim kdy delat drony a kdy armadu). Pac hraju obe dve race. Kamos od bety hral zergy a pred tydnem se na to vykašlal , protoze ma s nema v diamantu velke potize.

Timhle prispevkem nechci nic rikat o tom, ze nejaka rasa je OP či neni, ale balance tu jeste dlouho nebude.


SC: BW trvalo spoustu let nez ho pani z blizzardu balancovali, ale tohle vim jen z doslechu pač sem hrač SCčka nebyl. zato sem byl hodne let hrač obyčejneho warcraftu , ne datadisku a ta hra balancovana nebyla vubec. Az datadiskem to vice vyrovnali kde posleze nabuffovali Orky a ten kdo nehral orky nemel moc šanci. opet se bavim o stejne skillove urovni.

BTW patch-- tobe prijde v poradku, ze ted ma nejsilnejsi map control Toss?? me teda ne. K tomuhle byl vzdy staven Zerg a diky zlevnenym Obsum a zrychlenym fenixum, kteryma ti sejme oviky na kličovych mistech na mape ma Map control zerg naprosto fatalni.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3nsuRED_cz 1. 2. 2011 09:10

Takže pěkně popořádku
Hraju vcelku dost, klidně si mě přidej - Censured.395 :)
U toho TvP s tim early/mid/late game možná trochu pravdu mít budeš, říká to hodně lidí... Já hraju zergy, takže tohle nebudu komentovat, moc do toho nevidím.

Poslední win % od blizzardu jsem našel asi měsíc či dva starý, a je zajímavé, že třeba zrovna u TvP je velký rozdíl, zda se jedná o EU server nebo NA server (http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=167042)

S balancí.... zerg mi rozhodně nepřijde jako nejslabší rasa. Určitě je to rasa, která je nejtěžší hrát, ale to neznamená, že je nejslabší. Jinak jak už jsem řikal balance mi přijde vcelku v pořádku, teď záleží na mapách... ( k tomu se ještě dostanu)

SC:BW jsem hrál (a vlastně ještě dodnes hraju) minimálně tak 5 let. Spousta lidí říká, že jen těžko mluvit o balance u SC2, když u BW to trvalo 10 let... To vlastně vůbec není pravda, poslední BW patch, který měnil "čísla" u jednotek byl 1.0.8, který vydali někdy začátkem 2001 (http://www.danielstaniforth.co.uk/Starcraft/patch.html). Co od té doby tvořilo balance, byly mapy. A to podle mě ten směr, kterým by se měl ubírat i SC2. A to půjde těžko, dokud budou v map poolu tak hrozné mapy jako doteď. Vždyť už i největší SC2 liga/turnaj už brzo bude měnit jejich map pool, a chystají se začlenit dost map, co nejsou od blizzardu (http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=182734)

A to s tou map control u Tosse, to mi moc nepřijde. Podle mě má stále (jako v BW) nejsnažší úlohu, co se týče map control, zerg. Zergling stojí 25 minerálů, můžeš jich pár zakopat po mapě a máš dost dobrou představu o tom, co se děje po celé mapě. Plus máš overlordy a navíc creep tumory, což je v podstatě taky map hack zdarma :D Takže s tím, že map control u zerga je naprosto fatální totálně nesouhlasim. Ano, sice zlevnili observery, teď stojí stejně jako v BW pokud se nepletu. A phoenix je venku o trochu rychleji, ale v BW byl ten stejný problém co se týče corsairů (v podstatě to stejný, jako phoenix). Dobře, možná ti sestřelí overlorda nebo 2, ale pak už bys měl mít minimálně muty/hydry/cokoliv, co si s pheonixama poradí. Když k tomu přidáš overseera na sestřelení observera - boom, toss nemá vůbec žádnou map control :D
It has to start somewhere, it has to start sometime, what better place then here, what better time then now!
Zerg rush KEKEKE
C3nsuRED_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 1. 2. 2011 16:53

jooo s tema mapama mas pravdu. Kazdopadne blizzard pred tydnem ofic. oznamil , ze se bude menit map pool. Kdy? je dost mozny , ze s pristim major patchem a resetem ladderu.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků