nefunkční mechanika

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 11:58

mám problém s mechanikama na školních PC... jsou normálně připojený a všechno... v BIOSu je vidim, ale když naběhne systém, tak vůbec nereagujou na nic a v Tento počítač se vůbec nezobrazí... nevíte, čim by to mohlo být?
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 11. 2010 12:12

Pravym na tento pocitac -> spravovat. A mrkni jestli ji tam mas ve sprave disku.
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:15

neni ani ne správě disků...
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:32

A jak se těm počítačům přihlašujete? Jsou zapojený do Active Directory? Nejsou mechaniky zakázaný ve správci zařízení?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:44

přihlašujeme se lokálně a ve správci zařízení vůbec mechanika vidět neni... prostě jakoby vůbec nebyla připojená...
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:49

Tak je zakázaná někde v registrech... Co zkusit stáhnout ovladače?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:54

zkusim pohledat ty ovladače nějak... a ještě uplně jinej problém... mám tu síťovou tiskárnu a z 15 počítačů tiskne v pohodě, ale u tří to při tisku vyhodí chybu... ovladače tam jsou, tiskárna nainstalovaná, nastavená jako výchozí, ale prostě nejede... dokonce ani super windows pomocník si s tim nevěděl rady...
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:56

Jakou chybu?
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 13:03

že nemůže tisknout kvůli problému s aktuálním nastavenim tisku... radí mi to, ať vytisknu zkušební stránku, která nejde... nebo ať zkontroluju, jestli je tiskárna zapnutá a online, to je, když z ostatních tisknout jde, nebo ať nainstaluju ovladače a to už jsem udělal...

EDIT: ani ovladače na tu mechaniku nepomohly...
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 13:41

Tak si na tu tiskárnu z těch počítačů zkus pingnout :-) Podle mě na ni nevidí.

A nejsou ty mechaniky vypnutý někde v biosu? Mají správně nastavený Master/Slave?
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 11. 2010 14:20

Blbne to tak u vice mechanik nebo jen u te jedne? Zkousel si je prohodit, nebo zapojit na jinou vetev?
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 15:31

blbne to u tří počítačů... teď už jsem doma... zejratam zkusim vzít jinou mechaniku a jiný kabely a poprohazovat to, jestli neni chyba v kabeláži nebo přímo v mechanice...

a s tou tiskárnou jsem taky zmatenej, ale všiml jsem si jedný věci... u PC? kde to tiskne v pohodě jsou ovladače verze 3.04.70:21... a tam, kde to nefuguje je verze 3.04.86:26... že by nový ovladače nebyly cool?
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 15:48

Jo u tří... Já myslel, že mechaniky blbnou u všech :-) A blbnou mechaniky i tiskárna u stejných počítačů?
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 16:17

právě že ne... mechaniky blbnou u tří... a tiskárna blbne u jinejch tří... :D ta jejich školní učebna je fakt na prášky...
ale je zajímavý, že před cca půl rokem se na moje doporučení kupovalo sedm nových počítačů... všechno jsem tam zprovoznil a fungovalo to bez problémů... přijdu dneska a u tří ze sedmi těch nových je mechanika mrtvá... přitom jsou naprosto totožný a už tří to nefunguje a u zbytku to šlape... nechňápu...
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 16:41

Třeba prostě odešly mechaniky, to se stává...
SCobra
Godlike

Další stránka