nefunkční mechanika

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 11:58

mám problém s mechanikama na školních PC... jsou normálně připojený a všechno... v BIOSu je vidim, ale když naběhne systém, tak vůbec nereagujou na nic a v Tento počítač se vůbec nezobrazí... nevíte, čim by to mohlo být?
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 11. 2010 12:12

Pravym na tento pocitac -> spravovat. A mrkni jestli ji tam mas ve sprave disku.
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:15

neni ani ne správě disků...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:32

A jak se těm počítačům přihlašujete? Jsou zapojený do Active Directory? Nejsou mechaniky zakázaný ve správci zařízení?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:44

přihlašujeme se lokálně a ve správci zařízení vůbec mechanika vidět neni... prostě jakoby vůbec nebyla připojená...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:49

Tak je zakázaná někde v registrech... Co zkusit stáhnout ovladače?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 12:54

zkusim pohledat ty ovladače nějak... a ještě uplně jinej problém... mám tu síťovou tiskárnu a z 15 počítačů tiskne v pohodě, ale u tří to při tisku vyhodí chybu... ovladače tam jsou, tiskárna nainstalovaná, nastavená jako výchozí, ale prostě nejede... dokonce ani super windows pomocník si s tim nevěděl rady...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 12:56

Jakou chybu?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 13:03

že nemůže tisknout kvůli problému s aktuálním nastavenim tisku... radí mi to, ať vytisknu zkušební stránku, která nejde... nebo ať zkontroluju, jestli je tiskárna zapnutá a online, to je, když z ostatních tisknout jde, nebo ať nainstaluju ovladače a to už jsem udělal...

EDIT: ani ovladače na tu mechaniku nepomohly...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 13:41

Tak si na tu tiskárnu z těch počítačů zkus pingnout :-) Podle mě na ni nevidí.

A nejsou ty mechaniky vypnutý někde v biosu? Mají správně nastavený Master/Slave?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 11. 2010 14:20

Blbne to tak u vice mechanik nebo jen u te jedne? Zkousel si je prohodit, nebo zapojit na jinou vetev?
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 15:31

blbne to u tří počítačů... teď už jsem doma... zejratam zkusim vzít jinou mechaniku a jiný kabely a poprohazovat to, jestli neni chyba v kabeláži nebo přímo v mechanice...

a s tou tiskárnou jsem taky zmatenej, ale všiml jsem si jedný věci... u PC? kde to tiskne v pohodě jsou ovladače verze 3.04.70:21... a tam, kde to nefuguje je verze 3.04.86:26... že by nový ovladače nebyly cool?
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 15:48

Jo u tří... Já myslel, že mechaniky blbnou u všech :-) A blbnou mechaniky i tiskárna u stejných počítačů?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 1. 11. 2010 16:17

právě že ne... mechaniky blbnou u tří... a tiskárna blbne u jinejch tří... :D ta jejich školní učebna je fakt na prášky...
ale je zajímavý, že před cca půl rokem se na moje doporučení kupovalo sedm nových počítačů... všechno jsem tam zprovoznil a fungovalo to bez problémů... přijdu dneska a u tří ze sedmi těch nových je mechanika mrtvá... přitom jsou naprosto totožný a už tří to nefunguje a u zbytku to šlape... nechňápu...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 11. 2010 16:41

Třeba prostě odešly mechaniky, to se stává...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků