gn:center; margin: 3px;font-size:13px">Laser trefí zrcátko na vzdálenost 10 000 km. Tuhle neuvěřitelnou vesmírnou technologii vyvinuli v českém Honeywellu
Laser trefí zrcátko na vzdálenost 10 000 km. Tuhle neuvěřitelnou vesmírnou technologii vyvinuli v českém Honeywellu
Proč spadl most v Baltimoru? Nedostatečná ochrana pilíře, příhradová konstrukce a technické problémy lodi
Proč spadl most v Baltimoru? Nedostatečná ochrana pilíře, příhradová konstrukce a technické problémy lodi
Google bude i letos fotit české ulice. Nové Street View nabídne v těchto oblastech
Google bude i letos fotit české ulice. Nové Street View nabídne v těchto oblastech
Nad Evropu se v zimním období stále častěji dostávají oblaka prachu ze saharské pouště
Nad Evropu se v zimním období stále častěji dostávají oblaka prachu ze saharské pouště
Mise lunárního landeru Oddyseus definitivně skončila. Spojení se nepodařilo obnovit
Mise lunárního landeru Oddyseus definitivně skončila. Spojení se nepodařilo obnovit
', 'reklama19_webu_cz7' => '
Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem
Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1743161476, 'reklama19_webu_cz4' => 1711629107, 'reklama19_webu_cz5' => 1711629097, 'reklama19_webu_cz8' => 1711629098, 'reklama19_webu_cz10' => 1711629100, 'reklama19_webu_cz2' => 1711629104, 'reklama19_webu_cz7' => 1711629105, ) ?> Dr.Watson - Doupě.cz

Dr.Watson

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 20. 3. 2010 11:14

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

Dnes lehce na téma "Distribuované výpočty" aneb najděte si svého marťana nebo lék na chřipku (aaa, možná i prasoptačí ;) ).

Distribuované výpočty se setkávají na celém světě s velkým ohlasem. Díky nim má možnost podílet se na vědeckém výzkumu, ale i jiných výpočtech opravdu každý a nepotřebuje k tomu ani rozsáhlé znalosti, ani počítač za tisíce dolarů. Je to právě ta obrovská výzva, která táhne již dlouhá léta miliony lidí ze všech zemí světa k zapojení na těchto výpočtů. Bez zapojení do distribuovaných výpočtů by spousta výpočetního výkonu světa zůstala zcela navyužita a přitom může například zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci.
Princip distribuovaných výpočtů vychází z jednoduché úvahy. Je nepoměrně levnější rozeslat malé části dat milionům počítačů na světě, než mít několik velmi drahých a náročných superpočítačů. Když si uvědomíte, že na světě jsou miliony počítačů, které využívají minimum svého výkonu, tak se tu naskýtá obrovská výpočetní síla.

Sám se účastním zhruba něco přez osm let, tehdy fungoval slavný Seti@home, který se dal (a myslím, že to funguje u spousty těchto projektů) použít i jako spořič a byl opravdu efektní, nicméně v honbě za vyšším umístění v žebříčku počtářů se používaly textové formy, které počitaly násobně rychleji.

Postupem času se přidávaly další počtářské projekty, dnes existuje celá řada v počtu desítek projektů zastřešených třeba BOINC a seznam projektů naleznete zde.

Lze se účastnit sólově nebo jako člen některého z týmů. Pomyslně s polu soutěží i jednotlivé státy, týmy, jednotlivci. Myslím, že právě dokonale vedené statistiky jsou jedním z tahounů (krom velkého nadšení) distribuovaných výpočtů. Sám jsem již delší čas členem Czech National Team o.s., z jehož webu zde občas cituji a odkazuji. CNT má výborné forum a patří mezi světovou špičku. Statisky lze prohlédnout zde.

Lze počítat pod snad všemi OS, návody a rady opět na zmiňovaném webu CNT.
Rozloučím se podpisem ač jsem měl teď cca půl roku - rok áčko...
Obrázek
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 21. 3. 2010 18:33

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

Dnes bez Tuxů a podobné havěti.
Jak jsem se tak brodil bahnem, hlavou mi létalo kde co, vzpomněl jsem sobě na píseň P. Spáleného, kterou o nás napsal... Tož si sednětě, zapomeňte na chvíli na Hop-hop, Emo a podobně:


...mnozí si vzpomenou na písničku co nazpíval Muller (Hapka/Horáček) o srdci knížete Rohana (nevím, jak se to jmenuje), no, rozdíl veliký, já ty Horáčkovy texty až na výjimky moc neberu, radši toto...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 26. 3. 2010 20:54

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

Dnes jen malá noticka. Krásné, milé, efektivní Eldorádo mezi OS, tedy LinuxMint 8 Xfce CE vchází do finální fáze. Upraven Mint desktop, panel a prochází závěrečným testováním, finální iso je tedy na dohled. Je sice pravdou, že zhruba za týden vychází Ubuntu 10.04 ale neva. Věřím, že tentokráte se minťáckého Xfce dočkáme dříve, o to víc, že by se mělo jednat o LTS vydání.

Windoze si mohou klít,
my-geekové-máme Mint !!!
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 27. 3. 2010 09:44

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

Asi budou Velikonoce. Alespoň mé PC Ráchel blbne...
Obrázek
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 30. 3. 2010 19:01

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

...jo jo. Jo jo jo... Jsem dva dny naštván na Linux. Kdosi moudrý zde vzpomenul krásnou adventuru I Have no Mouth... a mně to nejde a nejde. Tedy rozehrát. Jasně, je to asi moje chyba. Dosbox je i na linux, mně se nespustí... ve virtuálních W XP mi dosbox nebere myšku. Brek brek. Ale já na to časem přijdu, že. Anebo si zase nahodím do duálu W XP. Ach jo. Nejde o okna ale o princip. Dost dobře nesnáším, když na něco nemohu přijít a přitom by to mělo jít. Jasně, Holmesové sice občas říkám "Když to nejde, tak to nejde..." (sic!) ale to víte, že Ego jestiť pošramoceno... Ale tak zase to nevadí. Mám na druhou stranu rád jisté hranice. Jak řekl jeden mudrc:
"Svobodu najdeš uprostřed mříží..."
a je to pravda. Přijměte jistá omezení, akceptujte je a jste svobodní. Pokud toto neuděláte, chcete víc a víc a víc... To vás sešrotuje dříve či později... Takže si půjdu zahrát Pharaa ;)
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 30. 3. 2010 19:53

A ten scummvm jsi zkousel? Ta hra na nem jde a jsou i linuxove verze.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 30. 3. 2010 21:06

Díky, jede to. Já vím, už jsi mi to říkal a já, sklerotik, zapomněl... Navíc je to jednodušší než cokoliv jiného... Díky.
Tzn. jsem prolezl mřížemi do větší klece ?? ;)
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 3. 2010 11:47

Scumm rikate? Ja zkousle jen DOSbox a na tom to nemuzu rozjet. :hm
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 31. 3. 2010 20:22

kurňa mně tu někdo ukradl post... se na to...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 2. 4. 2010 16:05

už mne trochu přešel vztek za ten smazaný post...
Jedna Dívka. Krásná a jsem moc rád, že jsem Ji mohl poznat...
Jsem nesmělý tak Ji schovám.
Butterfly:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 4. 4. 2010 12:45

Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

pro gamery shrnutí použítí programu ScummVM :
tedy hry, které jsou primárně podporovány jsou LucasArt ale i mnohé další viz. odkazy. Například Zlomené meče 1 a 2, což W. potěšilo dvojnásob a zmiňovaná hra "I have No Mouth and I Must Scream".
Wiki
Ofic. stránky-zde je podpora her vyjádřena v procentech.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 4. 4. 2010 13:15

tož pěkná dotore...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 4. 4. 2010 14:15

PC: dík

Blbej nápad zkoušet jestli Broken swordi opravdu pojedou... Jedou. A mám zase temné noci... Pobiju vás tím pádem ve vaší Noční Hlídce...
edit: Arcanum jsem nerozchodil ale snad to půjde přece jen ve wine, verze 1.38 je Silver, což by mohlo stačit. Zkusím večer.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 5. 4. 2010 19:23

Dr.Watson píše:pro gamery shrnutí použítí programu ScummVM :
tedy hry, které jsou primárně podporovány jsou LucasArt ale i mnohé další viz. odkazy. Například Zlomené meče 1 a 2, což W. potěšilo dvojnásob a zmiňovaná hra "I have No Mouth and I Must Scream".
Wiki
Ofic. stránky-zde je podpora her vyjádřena v procentech.

Jeste by se hodilo dodat, ze to jede temer na vsem. Windows, Linux, Mac, Symbian, PSP, DS, iPhone...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 8. 4. 2010 12:30

holubek002 píše:Jeste by se hodilo dodat, ze to jede temer na vsem. Windows, Linux, Mac, Symbian, PSP, DS, iPhone...


Nj, bylo by to košer. Jenže toto je
Obrázek
Wéčkův Spheniscidae deníček:

...a hlavně já po těch ostatních OS až tak nekoukám, leda když je nezbytí. Apple ať si odchytí nadšenec PC a ten zbytek ostatní. Ale díky. Příště se budu snažit aby to tam bylo. Jen pro info..
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků