kurcatovium

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

uživatel kurcatovium je:
nejlepší 8 %  19%  [ 8 ]
normální 14 %  33%  [ 14 ]
mě nezajímá 6 %  14%  [ 6 ]
pablb 6 %  14%  [ 6 ]
ostuda fóra 8 %  19%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 42

Odeslat příspěvekod Majorus 5. 2. 2010 13:15

Jé, tady se flejmuje. WINDOWS 7!!!!!
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 2. 2010 13:35

Mac OS X SL!!! :P :D
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 2. 2010 14:06

Ale prd :-) Já jen neinstaluju systém proto, abych byl cool... A pokud mi Linux nenabízí nic navíc, není třeba přecházet :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 5. 2. 2010 15:19

Mně nabízí navíc třeba lepší práci s hudbou, jen se na tom notebooku za nic na světě nemůžu dostat ke zprovoznění wifi (podělaný broadcom xindl).
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 2. 2010 15:24

Na lepší práci s hudbou mám Foobar2000 :-) Ale Linux má asi lepší kodek nebo co, protože z něj jde lepší zvuk.

MadWifi nepomáhá?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 2. 2010 15:37

Z Linuxu jde z integrovaných zvukovek opravdu takový lepší a zajímavější zvuk. Jakmile to ale člověk chce vytáhnout digitálem, je rázem v pr*eli na jakékoli zvukovce. Na hudbu je skvělý AmaroK, ale na druhou stranu, iTunes jsou taky velmi dobrá. Jen rozdíl je, že iTunes jsou "závislá" na své knihovně a AmaroK i v poslední verzi spíše nabádá k tomu, aby sis ta tu hudbu přetáhl do aktuálního playlistu ze složky.

MadWiFi je myslím na Atheros chipy ne?
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 2. 2010 15:48

Na Linuxu jsem používal to druhý, hodně podobný Foobaru, AmaroK je pro KDE...

Že by? Myslel jsem, že jsou univerzální...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 2. 2010 15:57

Myslíš Rhythmbox pro Gnome? Nebo Banshee či jak se nová variace na to samé jmenuje... MadWiFi jak se koukám je pouze pro Atheros, nebo se to tak teda zdá. Chce to zkusit...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 2. 2010 16:08

Jo, Rhythmbox :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 5. 2. 2010 18:41

No, ta wifina je očividně nějakej debilní atyp (Broadcom BCM4318). Ovladač tam mám s největší pravděpodobností správný (b43), systém ji vidí a rozpozná, jen ji nemůžu zapnout. Přemýšlím o nějaké kartě do expres slotu nebo jak se to jmenuje.

Jinak amarok je fakt super, líbí se mi hlavně spřaženost s otevřenými databázemi (obaly, tagy).
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacewolf 6. 2. 2010 11:15

Asi blbá otázka. Ale máš k té wifině nahraný firmware?
PC, PSP, PS2
spacewolf
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 2. 2010 11:27

To je hodně blbá otázka. K WiFi a firmware? Ovladače (drivery) nainstaluješ nebo jsou přímo v jádru. U Atheros chipů obstarává funkčnost MadWiFi (v Linuxu).
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2010 12:23

Tak v archu (případně chakra) jsem to za nic na světě nebyl schopen spustit, přitom podpora pro ten konkrétní čip je údajně přímo v jádru (položka b43). Nakonec jsem tam hodil Ubuntu, stáhnul aktualizaci (přes wifi dongle) a jede to bez problémů. Jen se bojím, jestli jsem u toho archu (i u chakry) neztroskotal na tom, že jsem to přes klávesovou zkratku vypnul... :-D No nic, to už řešit nebudu. Notebook stejně nejspíš půjde rodičům a ti jsou teď celkem dobře zvyklí na Ubuntu z druhého PC.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacewolf 6. 2. 2010 12:47

Já mám wifi od intelu, podpora je taky přímo v jádře, ale firmware sem dřív musel stáhnout ručně. Akorát Ubuntu apod to řeší za mě. Takže asi tak.
PC, PSP, PS2
spacewolf
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 2. 2010 13:03

Tak to si nejspíš pleteš firmware a driver (ovladač). Firmware se totiž nahrává přímo na HW (prostě jako BIOS) :) Je ale zajímavé, že třeba v jednom Kernelu je podpora, ale v updatu již jaksi WiFi třeba nefunguje. Nebo rozdíl mezi Ubuntu 9.04 a 9.10 - v prvním fungovala bez problému moje AirLive WiFi v PCI slotu (desktop), v druhém ne a nešlo to rozchodit a to sem se 2 dny "dlachnil" s konfiguráky...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků